Darbo birža – didžiausia nedidelių Lietuvos įmonių pagalbininkė

Kas antra maža ir vidutinė Lietuvos įmonė teritorines darbo biržas įvardija kaip įstaigas, labiausiai padedančias plėtoti verslą. Stokodamos darbo jėgos, šalies bendrovės pripažįsta išnaudojančios bene didžiausios Lietuvoje darbo platformos galimybes.

Daugiau nei 500 smulkių ir vidutinių įmonių, dalyvavusios „Citadele“ banko užsakymu įmonės „Spinter tyrimai“ atliktoje apklausoje, buvo paprašytos išskirti savo regione veikiančias viešojo ir privataus sektoriaus įstaigas, labiausiai padedančias plėtoti verslą. Verslo pagalbininkų dešimtuke be konkurencijos pirmą vietą užėmė teritorinė darbo birža – ją įvardijo 48 proc. įmonių. 22 proc. įmonių prie verslui padedančių įstaigų taip pat priskyrė bankus, 19 proc. – savivaldybių administracijas.

„Darbo biržos, kaip prioritetinės verslo partnerės, pasirinkimas parodo, jog darbo jėgos trūkumas smulkioms ir vidutinėms įmonėms yra didelis galvos skausmas. Net 34 proc. įmonių to paties tyrimo metu kvalifikuotų darbuotojų trūkumą įvardijo tarp didžiausių verslo problemų. Todėl natūralu, kad verslininkai vertina teritorinių darbo biržų pagalbą sprendžiant šią problemą, be to, daugiau nei 10 tūkst. darbdavių dalyvauja šios įstaigos rengiamose užimtumo programose“, – pastebėjo „Citadele“ banko verslo klientų departamento direktorė Giedrė Kubiliūnienė.

Lietuvos darbo birža skelbia 2015 metais bendradarbiavusi su 76 proc. veikiančių įmonių. Per praėjusius metus įregistruota 235,5 tūkst. laisvų darbo vietų, padedant darbo biržai įsidarbino 185,5 tūkst. gyventojų, o 78,1 tūkst. asmenų pradėjo savarankišką veiklą pagal verslo liudijimus.

Antroje vietoje tarp verslo pagalbininkų įmonės išskyrė bankus – juos įvardijo 22 proc. verslininkų. Panevėžio ir Vilniaus apskrityse bankus prie verslo partnerių priskyrė dar daugiau – atitinkamai 33 proc. ir 28 proc. – įmonių.

„Bankus verslininkai vertina ne tik kaip kasdienių finansinių operacijų paslaugų teikėjus. Ketvirtadalis įmonių teigia per artimiausius 12 mėnesių susidursiančios su papildomo finansavimo poreikiu, ir daugelis jų ketina spręsti šį klausimą bendradarbiaudamos su bankais. Be to, esant didelei konkurencijai dėl didžiųjų klientų kreditavimo, ir patys bankai vis daugiau dėmesio skiria būtent smulkiajam ir vidutiniam verslui. Todėl natūralu, kad daugėja įmonių, kurios bankus įvardija kaip ilgalaikius verslo partnerius“, – teigė G. Kubiliūnienė.

19 proc. apklaustų smulkių ir vidutinių įmonių į verslo partnerių sąrašą įtraukė savivaldybių administracijas. Šias įstaigas dažniausiai įvardijo Telšių (36 proc.) ir Panevėžio (35 proc.) apskričių verslininkai.

16 proc. įmonių prie verslui padedančių įstaigų priskyrė Valstybinę mokesčių inspekciją. Po jos išsirikiavo verslo informacijos centrai (15 proc.), telekomunikacijų bendrovės (15 proc.), VšĮ „Versli Lietuva“ (10 proc.).

Ketvirtadalis tyrime dalyvavusių įmonių nurodė, jog nė viena iš nurodytų viešų ir privačių įstaigų nepadeda plėtoti verslo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: