Europą užplūdo užterštas oras, tačiau Lietuvoje situacija gana gera

Didieji Europos miestai dėl per šalčius suaktyvėjusio pastatų šildymo skęsta smoge, tačiau Panevėžio aplinkos apsaugos departamento specialistai tikina, jog Lietuvoje situacija palyginti gera.

Kone visoje Europoje skubių aplinkosauginių priemonių imtis privertė didžiuosius miestus apgaubęs smogas. Nuodingas teršalų mišinys aplinkoje be vėjo, smarkai deginant anglis ir malkas būstų šildymui, susidarė Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Briuselyje, Vengrijoje, Italijoje ir Lenkijoje. Dėl to, kai kuriuose miestuose pareigūnai perspėjo, kad vaikai ir pagyvenę žmonės ar turintieji kvėpavimo sutrikimų vengtų eiti į lauką, nevažinėtų taršiais automobiliais. Europos oro uoste dėl prasto matomumo teko atšaukti apie 100 skrydžių. Tačiau Panevėžio aplinkos apsaugos departamento direktorius teigia, jog Lietuvoje oro tarša yra kur kas mažesnė ir gyventojams pavojaus nekelia.

Nešvariausiu oru pasaulyje kvėpuoja kaimyninės Lenkijos Krokuvos miestas, tačiau ten jau patvirtintas veiksmų prieš smogą planas – iki 2023 metų visiškai atsisakyti labiausia orą teršiančių krosnių. Pasak Valdemaro Jakšto, Lietuvoje nešvariausiu oru žiemos laikotarpiu pasižymi pajūrio regionai.

Šiemet užfiksuota, kad Panevėžyje pastatų šildymui netinkamas pavojingas atliekas naudojo vos du panevėžiečiai. Specialistai įspėja, jog oro tarša paskutinį žiemos mėnesį dar gali padidėti, kadangi sinoptikai prognozuoja šalčius, dėl ko gyventojai turėtų kūrenti daugiau.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: