Gydytojams rašyti įskaitomai vis dar misija neįmanoma

Pacientai piktinasi, neįskaitomais gydytojų išrašais, dėl kurių gaištasi ir laikas ir net kyla grėsmė dėl sveikatos. Medikai atkerta, kad dailyraščiu užsiimti jie neturi laiko, o elektroninė sistema, įpareigojanti gydytojus spausdinti išrašus, pastrigo ir kol kas neaišku, kada bus įdiegta.

Išmokę naudoti sudėtingiausią medicinos įrangą, atlikti ypatingo preciziškumo reikalaujančias operacijas, gydytojai dar neišmoko… rašyti. „Rašai kaip gydytojas”, – nuo senų laikų liaudies pamėgtas palyginimas aktualumo neprarado ir šiandien. Šifruodami daktarų raštą, vargsta ir pyksta vaistininkai, vertėjai ir pacientai.

Skubėjimas ir dideli krūviai – tokias priežastis įvardija gydytojai, teisindamiesi dėl savo rašysenos. Panevėžietė medikė Birutė Paškevičienė pripažįsta, kad kartais ir pati neįskaito savo rašto, tačiau, anot jos,

Pasak Panevėžio teritorinės ligonių kasos direktoriaus, gydytojai laukia, kol bus įdiegta elektroninė sveikatos paslaugų sistema. Tada ligos istorijos, receptai bus išrašomi elektroniniu būdu. Elektroninei sistemai gydymo įstaigose įdiegti buvo skirti milijonai. Tačiau jie mįslingai dingo, o gydytojai ir toliau skrebena tušinukais.

Jei pavyzdžiui, pacientas neįskaito savo ligos išrašo, jis turi teisę reikalauti mediko visa tai atspausdinti kompiuteriu, tačiau vėl gi, ar bus atsižvelgta į tokį prašymą, priklausys tik nuo mediko žmogiškumo.

Didžiojoje Britanijoje valstybinė sveikatos apsaugos sistema kasmet už teismo procesus sumoka apie 600 mln. dolerių. Tokių išlaidų priežastis – neįskaitomas gydytojų raštas ligonio kortelėje ir dėl to įveliamos medicininės klaidos. Britų gydytojai siunčiami į kaligrafijos kursus, kad išmoktų rašyti. O štai Jungtinėse Amerikos Valstijose netvarkinga gydytojo rašysena kasmet tampa 7 tūkst. amerikiečių mirties priežastimi.

gntv_logo_naujas1


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: