Kaip išvengti penkių pagrindinių klaidų naudojantis išmaniaisiais telefonais

Išmaniųjų telefonų vartotojai išmoksta vis naujų dalykų, tačiau priežastys, dėl kurių sutrinka telefonų veikimas, ilgą laiką išlieka panašios. Norint, kad telefonas veiktų sparčiau, patogiau ir saugiau, tereikia laikytis penkių paprastų patarimų.

„Kasdien į „Bitės“ salonus užsuka šimtai klientų, kurie prašo ekspertų pagalbos, nes telefonas pradėjo veikti lėčiau, dingo kontaktai ar kiti duomenys. Aptikus problemą visuomet rekomenduojame pirmiausia kreiptis į specialistus ir nepulti sutrikimų spręsti patiems, jei nesate visiškai tikri,“ – pataria „Bitės išmaniųjų mokyklos“ ekspertas Egidijus Adomkaitis ir dalinasi penkiomis didžiausiomis išmaniųjų telefonų klaidomis ir kaip jų išvengti.

SIM kortelės apkarpymą palikite specialistui
„Esame matę daug atvejų, kai klientai patys mėgino apkarpyti SIM kortelę ir tai padarė netinkamai, arba visiškai sugadino kortelę taip prarasdami visus saugotus kontaktus. Todėl visuomet rekomenduojame šį darbą palikti salonuose dirbantiems specialistams. Jie žino, ar jūsų telefonui reikia micro ar nano SIM kortelės, ir turi specialius įrankius taisyklingai apkirpti kortelę, taip pat parodys, kaip ją tinkamai įdėti į telefoną“, – pataria E. Adomkaitis.

Jei nori išlikti saugus, pakaks vienos antivirusinės programos
Ekspertas teigia, kad kai kuriais atvejais lietuviai saugumu rūpinasi pernelyg stipriai: „Gerai, kad patys vartotojais rūpinasi apsauga nuo įvairių grėsmių, tačiau ir čia reikia saiko. Pasitaiko, kad telefone „sukasi“ dvi ar net trys antivirusinės programos, tačiau telefonas dėl to saugesniu netampa – atvirkščiai, jo veikimas gali stipriai sulėtėti. Todėl patariame naudotis viena antivirusine programa – jos tikrai pakaks“, – sako E. Adomkaitis.

Dokumentus laikykite ne tik telefono atmintyje
„Jei jūsų telefonas turi 32 gigabaitus atminties, tai nereiškia, kad ją reikia užpildyti iki paskutinių megabaitų. Taip rizikuojate, kad telefonas veiks lėčiau, praras kai kurias telefono funkcijas ar net galimybę atsinaujinti į naujausią operacinės sistemos versiją. Norint sutaupyti vietos telefone, reikėtų reguliariai peržiūrėti, ar tikrai naudojate visas programėlės ir, ar jau atėjo laikas nuotraukas ir vaizdo įrašus perkelti į debesiją (pvz., „Google Drive“ ar „Microsoft OneDrive“), didesnės atminties asmeninį kompiuterį ar išorines laikmenas,“ – pataria „Bitės“ atstovas.

Slaptažodžiams atsiminti naudokite specialias programėles
Pasak E. Adomkaičio, daugeliui pasitaiko pamiršti savo prisijungimo vardus ir slaptažodžius: „Dažnam sudėtinga atsiminti visus naudojamus slaptažodžius skirtingose svetainėse ar programėlėse, nes kiekvienoje yra vis kiti reikalavimai – bent viena didžioji raidė ar simbolis, arba negali kartotis vardas ar pavardė. Taip lietuviai susikuria daug skirtingų prisijungimų ir ne visus gerai įsimena. Čia praverstų slaptažodžių tvarkyklė „LastPass“, kurioje galite išsaugoti visus naudojamus slaptažodžius, o juos pasiekti naudodami tik vieną programėlėje susikurtą slaptažodį.“

Programėles siųskitės tik iš oficialių parduotuvių
„Bitės išmaniųjų mokyklos“ atstovas pastebi, kad dažno lietuvio telefone galima rasti nepatikimų programėlių: „Kaip taisyklė, jei mobili programėlė buvo atsisiųsta ne iš oficialių el. parduotuvių, už jos gali slypėti kenkėjai. Ypač populiarūs pavyzdžiai, kai paprastai mokama programėlė, kituose šaltiniuose yra prieinama nemokamai. Taip kenkėjai nori apgauti žmones ir išvilioti iš jų duomenis ar pinigus. Patariame atidžiai sekti, iš kur siunčiatės failus, geriausia tai daryti iš oficialių mobilių programėlių parduotuvių kaip „Google Play Store“, „Apple App Store“ ar „Microsoft Store“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: