L. Pačkauskas: „Kelionė į kalnus su vaikais – tėvų kantrybės išbandymas“

Nauja išryškėjusi kelionių sektoriaus tendencija – į slidinėjimo keliones vis dažniau vykstama su vaikais. Pasak dainininko, prodiuserio ir slidinėjimo instruktoriaus Luko Pačkausko, kuris ir pats neseniai kalnų trasas išbandė su sūnumi Matu (8), slidinėjimas su vaikais yra puiki investicija į jų ateitį: įgūdžius, pomėgius, diegiamas sveikas bei aktyvus gyvenimo būdas ir net formuojasi būsimų draugų ratas.

„Slidinėjimas su vaikais dažnai yra tėvų kantrybės išbandymas, tačiau vaiko džiaugsmas visada su kaupu atperka patirtą vargą. Ypač kai į kalnus drauge vykstama jau trečius ar ketvirtus metus, o jūsų atžala gali čiuožti kaip lygiavertis partneris – kartu, pasimėgaudamas, įvairioms baimėms sumažėjus iki minimumo“, – pasakojo L. Pačkauskas.

Kas gimsta su slidėmis ant kojų?

Italijoje, Austrijoje nuolat slidinėjantis L. Pačkauskas pasakoja, jog kai vaikai mokomi stotis ant slidžių nuo mažų dienų, slidinėjimo kultūra įauga į kraują ir dažniausiai tampa gražia tradicija: „Tose valstybėse, kuriose kalnų sportas yra labiau išvystytas nei Lietuvoje, vaikai slidinėjimo yra mokomi bendrojo lavinimo mokyklose per kūno kultūros pamokas. Ši praktika labiausiai paplitusi kalnų šalyse – Austrijoje, Šveicarijoje, Slovakijoje. Dažnai juokauju, jog tų kraštų žmonės – jau tarsi gimę su slidėmis ant kojų“.

Anot slidinėjimo instruktoriaus, kuo anksčiau vaikas susipažįsta su kalnais bei čiuožimu, tuo jam lengviau ateityje – sulig kiekvienu čiuožimu atsiranda vis daugiau pasitikėjimo savimi, o trasos nebeatrodo tokios baisios.

„Vis dėlto jaunesnių nei keturmečiai, kol dar stuburas nėra visiškai susiformavęs, ant slidžių statyti nereikėtų, – perspėjo L. Pačkauskas. – Aš rekomenduočiau pažintį su kalnų sportu pradėti nuo 6-7 metų. Nes nesame kalnų tauta, slidinėjimas nėra mums kasdienis ir natūralus užsiėmimas“.

Važiuoti automobiliu ar skirsti?

Pasak slidinėjimo entuziastės ir kelionių organizatoriaus „Pro Arte“ (valdo slidininkų portalą www.sniegozmones.lt) pardavimų vadovės Skirmantės Vaitkutės, su vaikais atostogaujančioms šeimoms skrydis lėktuvu yra daug tinkamesnis keliavimo būdas nei važiavimas automobiliu. „Slidinėjimas vaikus ir taip išvargina, tad kuo trumpesnė ir patogesnė kelionė, tuo daugiau teiks džiaugsmo kalnai“, – sakė „Pro Arte“ atstovė.

„Tikri kalnai, pavyzdžiui, Alpės, yra gana toli nuo Lietuvos, tad jei nuspręsite keliauti automobiliu, vaikai jame turės praleisti beveik parą. Tad net ir pakeliui sustojus nakvynei, kelionė jūsų atžalai greičiausiai bus sunki, o kur dar tolimas kelias atgal bei jūsų pačių savijauta, nes juk mažąjį kelionėje teks nuolat užimti“, – įspėjo S. Vaitkutė. – Tuo tarpu skrydis lėktuvu iki populiariausių slidinėjimo kurortų Italijoje ar Austrijoje truks 2-3 valandas“.

Kur vykti su vaikais?

Tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ duomenimis, į slidinėjimo keliones su vaikais vyksta apie 20 proc. keliautojų. „Slidinėjančių su vaikais nuolat didėja. Populiariausios kryptys – Austrija ir Italija. Šios šalys pasižymi itin atsakingu požiūriu į slidinėjimą: trasos tvarkingos ir tinkamai prižiūrimos, o darbuotojai – atidūs. Pavyzdžiui, tik susvirduliuokite ir „pagrasinkite“, kad krisite prieš nulipdami nuo keltuvo ir jis sustos akimirksniu, o prie jūsų prišoks padėti pasišovęs darbuotojas, – pasakojo I. Aukštuolytė, „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir Rinkodaros skyriaus vadovė. – Rimtas požiūris į darbą ir saugumą justi visame slidinėjimo kurortų aptarnavimo sektoriuje – nuo slidinėjimo mokančių instruktorių, kurie randa laiko ir tvarkai ant kalnų palaikyti, iki keltuvų prižiūrėtojų ar nuomos punktų darbuotojų, kurie sureguliuos slides pagal jūsų svorį ar jas paaštrins, taip padidindami žiemos sporto aistruolių saugumą ir komfortą“.

Pasak kelionių organizatoriaus atstovės, šiemet tarp slidinėjančių su vaikais itin populiarus Italijos Val di Fasa regionas, kuriam priskiriami Kampitelo, Kanazėjaus, Alba, Poca, Vigo di Fasa ir Moena kurortai. Val di Fasa regionas garsėja itin aukšta aptarnavimo kokybe ir technine trasų įranga, taip pat jis patenka į garsųjį „Sela Ronda“ regioną – keltuvai į originaliomis formomis ir spalvomis garsėjančius kalnus kelia iš Kampitelo ir Kanazėjaus kurortų. Val di Fasa kurortų trasos labiausiai tinka pradedantiesiems bei vidutinio pasirengimo slidininkams, tad puikiai tiks ir slidinėjantiems su vaikais.

Patogia, šeimoms su vaikais pritaikyta infrastruktūra bei geromis slidinėjimo mokyklėlėmis garsėja ir Austrija. Įsimintinoms atostogoms visa šeima rekomenduojamas Cel am Zė (yra tiesiog iš miestelio į kalnus keliantis keltuvas) kurortas. O vietinė Kapruno kurorto slidinėjimo zona ant Maiskogelio kalno praktiškai visa skirta pradedantiesiems ir šeimoms su mažais vaikais – itin plačios trasos puikiai tinka mokymuisi.

„Austrijoje, Italijoje sniego yra pakankamai, o jei žemiau jo pristinga, slidinėtojų komfortu pasirūpina dirbtinio sniego mašinos“, – sakė I. Aukštuolytė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: