AINA TVGNTVNAUJAUSIOS ŽINIOS

2017-aisiais Panevėžyje jaunieji santuokos aktą pasirašė ir ant bičių avilio! (video)

Civilinės metrikacijos skyriai apžvelgę praėjusius metus teigia, kad jaunieji savo ceremonijoms kasmet renkasi vis įdomesnes vietas, o vaikams duoda tikrus tradicinius lietuviškus vardus. Tiesa, vis dar pasitaiko ir ausiai neįprastų vardų, kaip, antai, Panevėžyje mergaitei išrinktas vardas – Žemuogė.

Demografija daugelyje šalies regionų vis dar byloja apie tai, kad daugiau gyventojų miršta nei gimsta. Panevėžio regionas ne išimtis, tačiau rajono civilinės metrikacijos skyriaus specialistai pastebi, kad 2017-aiaisiais sudaryta daugiau santuokų ir ceremonijoms pasirenkamos vis įdomesnės erdvės.

Nijolė Gaižiūnienė pastebi, kad renkantis vardus Panevėžio rajono tėveliai dažniau prisimena tikrus lietuviškus senelių, prosenelių vardus.

Skirtingai nei rajone, Panevėžio mieste 2017-aisiais naujagimių užregistruota daugiau. Be to, net keturiomis dešimtimis sumažėjo skyrybų atvejų.

Remiantis gyventojų registro ir statistikos departamento duomenimis per pastaruosius metus gyventojų skaičius Panevėžyje padidėjo daugiau kaip aštuoniais su puse tūkstančio.

Tags

Siūlome perskaityti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.