23 metus Graikijoje praleidusi Daiva: „Pirmaisiais metais jaučiausi taip, tarsi gyvenčiau kitoje planetoje“

Po visą pasaulį išsibarsčiusius mūsų tautiečius jungianti kelionių laida „Lietuvis pas lietuvį“ tęsiasi toliau. O tai, kad lietuviai pasiilgę ir kelionių, ir bendravimo, įrodė praėjusios savaitės rezultatai. Praėjusį sekmadienį TV3 rodyta premjerinė laida sulaukė didžiulio pasisekimo –  buvo žiūrimiausia, lyginant su kitų televizijų tuo metu rodytomis programomis. Pirmąją „Lietuvis pas lietuvį“ laidą pasižiūrėjo 333 337 žmonių.

Burtai lėmė, kad pirmojoje laidoje Gedvilų šeima iš Kelmės keliavo pas Simona Crisafulli ir jos šeimą į Siciliją. Iš Žemaitijos kilusi Simona dalijosi netikėtomis istorijomis,  kurių nežino turistai, pasakojo apie tai, kaip pati niekuomet nesvajojusi apie gyvenimą svetur, atsidūrė būtent šiame krašte, o galiausiai įvardijo, kodėl žemaičiai ir Sicilijos gyventojai iš tiesų yra labai panašūs.

Laidos pabaigoje, pagal žaidimo taisykles, Simona kartu su šeima metė burtus – rinkosi, kur jiems, iš šeimininkų patiems tapus svečiais, likimas lems keliauti toliau. Šeima rinkosi iš Irmos, gyvenančios Prancūzijoje, Alionos, gyvenančios Lietuvoje, ir Daivos, gyvenančios Graikijoje, Peloponeso pusiasalyje. Simonos šeimai nusišypsojo laimė keliauti būtent pas pastarąją.

Simonos ir jos šeimos šio sekmadienio laidoje laukia maloni pažintis su Graikijos mieste, Ksilokastro mieste įsikuria Daiva Jurkšaityte. Ji – iš Šiaulių kilusi metalo muzikos gerbėja, kuri ramybę rado kalnuose, graikų filosofijoje ir namuose prie Jonijos jūros.

Nuo pat vaikystės keliones dievinusi Daiva dabar gyvena didelėje graikiškoje tradicinėje viloje, įsikūrusioje tarp kalnų ir jūros, kur praeinančių turistų akis traukia čia iškelta istorinė Lietuvos vėliava su Vyčio simboliu.

Laidoje moteris atskleis, kas ir kodėl ją atvedė į Graikiją. Tiesa, Daiva prisipažins, kad ši šalis jos širdį užkariavo ne iškart. „Tikrai buvo labai sunku – pirmaisiais metais gyvendama Graikijoje jaučiausi taip, tarsi gyvenčiau kitoje planetoje. Pirmi metai Graikijoje tikrai nebuvo pats geriausias mano gyvenimo etapas“, – neslėps ji, o žiūrovai sužinos, kas visgi pasikeitė, jog dabar moteris čia gyvena jau 23 metus.

Visuomet besišypsanti Daiva atvirai pasakos apie graikų ir lietuvių kultūrinius skirtumus, sugriaus tam tikrus šią šalį gaubiančius stereotipus bei išmokys, kaip gaminti tradicines graikiškas vaišes. Moteris įvardins, kokią didžiausią klaidą žmonės daro bandydami pasigaminti graikiškas salotas, bei kodėl žiemą Graikijoje šį patiekalą valgo tik turistai.

Taip pat Simonos šeimai ji atskleis Graikiją pro savo akis – kartu jie lankysis ypatingame vienuolyne, susipažins su paplūdimiais bei aiškinsis, ar brangu gyventi šioje šalyje – kokios yra nekilnojamo turto kainos?

Kas paskatino Daivą įsikurti Graikijoje ir kur jai yra tekę pagyventi iki tol? Kodėl graikai jūroje maudosi net pusantros valandos? Kaip laidos pabaigoje Simonos šeima įvertins viešnagę pas Daivą ir pažintį su Graikija? Galiausiai, kur, burtų sprendimu, pati Daiva keliaus kitoje laidoje?

Laida „Lietuvis pas lietuvį“ – sekmadieniais, 17.15 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: