30 metų per 60 minučių: grupės „Skylė“ istorija

Jau kovo 20 d. 14 val. kino centras „Garsas“ kviečia į susitikimą su grupės „Skylė“ atlikėjais Aiste Smilgevičiūte ir Roku Radzevičiumi bei filmo „Anapus laiko ir šviesos“ (rež. A. Juraitė, S. Juraitė) peržiūrą.

1991 m. Lietuvos istorinio lūžio metu Roko Radzevičiaus įkurta „Skylė“ – unikalus kūrybinis sambūris, į savo veiklą įtraukęs Aistę Smilgevičiūtę ir kelis šimtus bendraminčių, prisidėjusių prie beprotiškiausių grupės idėjų. Pasak režisierių, seserų Aistės ir Skaistės Jauraičių, sutalpinti 30 grupės aktyvių kūrybinių metų į vienos valandos trukmės filmą buvo itin sudėtinga, tačiau jos labai džiaugiasi rezultatu. „Nenorėjome išdėstyti tik faktų apie grupės veiklą. Mums buvo svarbu į filmą įtraukti kontekstus ir papasakoti tokią istoriją, kurioje žiūrovas galėtų atpažinti save. Tai filmas apie grupės „Skylė“ augimą, žengiant koja kojon su augančia Lietuvos valstybe. Kartu tai filmas apie mus pačius. Todėl manome, kad „Anapus laiko ir šviesos“ turėtų pamatyti kiekvienas. Ypač šių dienų kontekste“, – sako A. ir S. Jauraitės.

2013 m. Ukrainoje įsisiūbuojant revoliucijai A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ koncertavo Maidane, taip išreikšdami solidarumą ir palaikymą broliškai valstybei. Vėliau ir Rytų Ukrainos pafrontėje. Keli kūriniai iš grupės albumo „Broliai“, skirto Lietuvos partizanų kovoms atminti, buvo išversti į ukrainiečių kalbą.

Tad jau šį sekmadienį, kovo 20 d. 14 val. susitikime kino centre „Garsas“, Klaipėdos g. 146 ir pamatykite bei išgirskite kaip grupės „Skylė“ istorija atgims dar nematytuose archyviniuose kadruose ir negirdėtuose pasakojimuose.

Visos seansų metu filmo gamintojo surinktos lėšos bus skirtos Ukrainai.

Bilietai internetu: https://bit.ly/3If14cp


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: