30 Neužmirštuolių žiedų-apgintai Laisvei

Kaip ir kiekvienais metais Panevėžio ,,Ąžuolo ,, progimnazija, mini Laisvės gynėjų dieną. Gaila ,kad negalėjome mokyklos amfiteatre uždegti tradicinio atminimo laužo ir skambant lietuviškai patriotinei muzikai, sustoti su žvakeles rankose laikančiais moksleiviais aplink . Tam sutrukdė pandemija.

Tačiau tai tik paskatino ieškoti kitokių būdų kaip paminėti Laisvės gynėjų dieną. Mokykloje pasiruošta pilietinei akcijai ,,Atmintis gyva, nes liudija,, ,skirta  1991m.sausio 13-osios įvykiams paminėti. Mokyklos languose degė žvakutės, rimties ir susikaupimo minutės, būdas prisiliesti prie Lietuvos nepriklausomybei itin svarbios istorijos datos. Žvakutės degė ir mokinių namų languose pirmos pamokos metu, kurias ves auklėtojos. Į nuotolinę pamoką įsitraukė tėvai, seneliai, dar galintys pasidalinti gyvais liudijimais. Tikrai skambėjo muzika, laisvės dainos.

Pasigaminome 30 neužmirštuolių žiedų, simbolizuojančių mūsų laisvės metus . Pievelę su šiais žiedais,  turėjome pasodinti ant kalnelio prie mūsų mokyklos. Kadangi mokykloje  mokiniai mokosi nuotoliniu būdu , pagalbon atėjo mūsų kaimynai, ,,Vyturėlio,, l/d auklėtiniai žaidžiantys lauke. Smaragdinės, Citrininės, Vyšninės grupės ikimokyklinukai su  savo auklėtojomis.

 Vaikai akimirksniu išsidalino neužmirštuolių žiedus ir padarydami sniego kauburėlius sodino į sniegą. Ačiū jiems už buvimą kartu, pokalbį ką ir kam tai darome. Pastovėjome tarp žydinčių neužmirštuolių, grožėjomės  žydra spalva baltame sniege. Giliai širdyje žinome – tai mūsų padėka VISIEMS ,  kad šiandien galėtume švęsti laisvę ,  gyventume ir kurtume mūsų Lietuvą.

,,Ąžuolo,, progimnazijos etikos mokytoja Daiva Baubonienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: