Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-03-25

4 dalykai, kuriuos būtina aptarti su medinio namo rangovu

Sprendimas savo sklype pasistatyti ir įsirengti ilgaamžį medinį namą reikalauja laiko, finansų ir dažniausiai ne mažai profesionalų pagalbos, todėl išsirinkti tinkamą bei patikimą namo rangovą – žingsnis, kuriam dauguma naujakurių ne retai skiria per mažai dėmesio.

Medinio namo statybose ilgametę patirtį turintis rangovas ypač svarbus ne tik dėl darbų atlikimo kokybės. Jo patarimai leidžia išvengti didelių klaidų dar projektavimo stadijoje, o patikimumas – užsitikrinti investicijų rezultatą. Todėl šiandien nusprendėme pasidalinti 4 esminiais klausimais, kuriuos, pasak medinius namus gaminančios įmonės Meistro Namai specialistų, būtina aptarti renkantis rangovą savo būsto statyboms.

  1. Profesionalus medinio namo projekto įvertinimas

„Turbūt nenustebsite išgirdę, jog tam, kad medinio namo statybos būtų įgyvendintos sėkmingai, o klientai būtų patenkinti, medinio namo projektas turi būti ne tik išsamiai aptartas su būsimais namo gyventojais, bet ir nuosekliai įvertintas techninius namo aspektus puikiai išmanančių profesionalų“, – pasakoja Meistro Namų atstovas. Jo teigimu, ne retai pasitaiko atvejų, kai medinio namo rangovai norėdami įtikti klientui iš karto imasi įgyvendinti nieko bendro su medinių namų statyba neturinčių žmonių parengtą projektą. Tai dažniausiai nesibaigia sėkmingai, nes, net ir pastebėjus projekto trūkumus dar statybų stadijoje, minimalūs pokyčiai klientams kainuoja brangiai.

„Ilgus metus specializuojamės medinių namų statybose, todėl žinome, kaip svarbu teisingai įvertinti medinio namo projekto trūkumus ir juos aptarti bei pakoreguoti su klientais dar prieš imantis pirminių statybų darbų. Tai leidžia ne tik garantuoti, kad užsakovai bus patenkinti galutiniu darbų rezultatu, bet ir išvengti svarbių klaidų, kurios ateityje gali trukdyti tiek kokybiškam gyvenimui, tiek pareikalauti ne mažai papildomų finansų“,– patirtimi dalijasi rangovas. Jis priduria, kad būtent dėl šios priežasties įmonė Meistro Namai nemokamą projekto konsultaciją ir aptarimą siūlo kiekvienam, jos paslaugomis susidomėjusiam klientui.

  • Projekto įgyvendinimo kaštai

Tam, kad galėtumėte geriau įsivertinti, koks medinio namo projektas atitinka jūsų finansines galimybes, o įpusėjus namo statybų procesui nebūtumėte nustebinti didelėmis pinigų sumomis, namo statybos kaštai – vienas svarbiausių klausimų, kuriuos privalote aptarti su būsimais medinio namo rangovais. Įmonės Meistro Namai specialistų teigimu, tiksli medinio namo projekto parengimo bei jo įgyvendinimo kaina, įskaitant depozito klausimą, turėtų būti aptarta dar prieš pasirašant paslaugų teikimo sutartį, tokiu būdu užsitikrinant sklandų paslaugų tiekėjo ir užsakovo bendradarbiavimą.

„Tiesa, preliminarią projekto kainą, kaip ir jo įgyvendinimo trukmę, mūsų paslaugomis susidomėjusiems klientams pateikiame dar pirmosios nemokamos konsultacijos metu. Tik žinodamas apytikslius finansinius įsipareigojimus klientas gali nuspręsti, ar būsimas projektas atitiks jo finansines galimybes“, – teigia Meistro Namų atstovas.

Specialistais taip pat pabrėžia, jog derėtų nepamiršti tiksliai išsiaiškinti, kas įskaičiuota į įmonės siūlomą paslaugų kainą. Jo teigimu, dažniausiai į pirminius pasiūlymus nėra įskaičiuotos tokios paslaugos, kaip stogo dengimas, pamatų įrengimas, pastato vidaus apdaila ar apšiltinimas, kurias galima užsisakyti papildomai. Pavyzdžiui, „Meistro Namų” statomo, ištisus metus gyventi tinkamo medinio namo kaina apima projekto pakeitimo/projekto rengimo, paties namo, durų ir langų gamybos, transportavimo kaštus, o visų statyboms reikalingų medžiagų transportavimas yra taip pat įtrauktas į kainą. Įmonės atstovas akcentuoja, jog, nepaisant to, ar klientas projektuoja namą su specialistais nuo nulio, ar pasirenka jau parengtą projektą, tai namo kainai įtakos neturi – „iš anksto parengto namo projekto ir nuo nulio klientui sukurto projekto kaina būna iš esmės tokia pati, o ištisus metus gyventi tinkamo namo gamyba, žinoma, taip pat įskaičiuota į kainą“.

  • Suteiktų paslaugų garantija

Garantija – vienas iš bet kokių paslaugų tiekėjo patikimumą rodančių faktorių. Todėl, prieš nuspręsdami, kurį rangovą rinksitės savo medinio namo statyboms, įsitikinkite, kad šis siūlo garantiją savo atliktiems darbams. Specialistų teigimu, tokia garantija leidžia užsitikrinti, kad netikėtai atsiradus nesklandumams, susijusiems su statybų procesu, atvykę rangovai šiuos trūkumus pašalina savo sąskaita.

,,Tokią garantiją suteikiame ir savo klientams. Ilgus metus specializuojamės medinių namų statyboje, o mūsų darbuotojai – tikri savo sričių profesionalai, todėl įsipareigojame atsakyti už savo darbų kokybę. Atsižvelgiant į tai, kad savo klientams galime pasiūlyti daugybę papildomų paslaugų, tokių kaip vasarnamio pamatų liejimas ar pilna namo vidaus apdaila, joms taip pat suteikiame garantiją. Užsakant namą reikės tik papasakoti, kokių papildomų darbų pageidautumėte“, –  pasakoja www.meistronamai.lt rangovas.

  • Siūlomų paslaugų įvairovė

Kaip ir bet kokioje kitoje gyvenimo situacijoje, taip ir statant namą, suradus patikimą įmonę jai norisi patikėti kiek įmanoma daugiau darbų. Tokiu būdu ne tik paprasčiau užsitikriname mums atliktų darbų kokybę, bet ir supaprastinate patį pastato projekto įgyvendinimą, o dažnu atveju sutaupome papildomų lėšų. Todėl, specialistų teigimu, renkantis rangovus savo būsimam mediniam būstui, verta pasidomėti, kokią paslaugų įvairovę įmonė teikia ir, kaip tai galėtų atsiliepti bendrai jūsų projekto įgyvendinimo kainai.

,,Kadangi esame ne tik rangovai, bet ir medinių namų gamintojai, darbus pradedame vos gavę užsakymą, todėl, visų pirma, savo klientams galime garantuoti ypač greitą darbų atlikimą. Antra, tai, jog įmonė specializuojasi stogų dengime, pamatų klojime, šiltinime bei vidaus apdailoje – klientai taip pat ypač vertina. Jiems nereikia ieškoti papildomų specialistų, o mes galime užtikrinti visapusišką statinio kokybę“, – pasakoja Meistro Namų atstovas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: