LaisvalaikisŽiniasklaida

4 didžiausi būsto remonto pokyčiai: koralinė spalva, verslo liudijimai, statybininko kortelė ir privalomi būsto duomenys

Kokių naujovių tikėtis būsto statybų, įrengimo ir interjero rinkoje 2019? Laidoje „5 žvaigždučių būstas“ Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas, teigė jog šie metai bus kupini naujovių, kurios skaidrins rinką.

Interjero srityje šiemet numatomas koralinės spalvos ir marmuro raštų populiarumas, teigė dizainerė Donata Liaukiavičienė. Tačiau vis tik didžiausios naujovės palies statybos darbų rinką. Pasak D. Gedvilo, didžiausia naujovė šiuo metu dar yra rengiama. Vyriausybė siūlo naikinti galimybę vidaus apdailos darbų paslaugas teikti įsigijus verslo liudijimus. Remonto darbus, kaip ir auklių, automobilių remonto paslaugas teikti siūloma įteisinant individualią veiklą pagal pažymą. Apdailininkai dėl šių pakeitimų turėtų mokėti ne fiksuoto dydžio verslo liudijimo mokestį, o priklausantį pagal uždirbtą pelną.

Be to, nuo sausio 1-osios dienos gyventojai, įsigiję namų remonto paslaugų, galės pasinaudoti Gyventojų pajamų mokesčio lengvata (GPM) ir susigrąžinti dalį patirtų išlaidų. Tam reikės oficialiai apskaityto apmokėjimo už suteiktas paslaugas, kokį gali suteikti asmenys, vykdantys individualią veiklą pagal pažymą.

Nuo šių metų sausio 1-osios apdailininkai dar gali vykdyti veiklą ir įsigyti verslo liudijimus. Pasak prezidento, pokyčiai įneštų skaidrumo į statybų rinką.

„Tikėtina, kad smulkieji verslininkai pakels kainas“, – laidos vedėjui Tomui Grigaičiui sako D. Gedvilas. O tuo pačiu priduria, kad dėl tokių pasikeitimų naujos statybos butai dažniau būtų perkami su pilna apdaila, kaip yra kaimyninėse Estijoje ir Latvijoje. Šiuo metu daugiausia butų įsigyjama su daline apdaila, o jų įrengimą patikint nelegaliai remonto darbais besiverčiantiems statybininkams.

Duomenų saugykla ir statybininko kortelė

Pasak pašnekovo, statybininkų asociacija jau šiemet siūlo pirkėjams ir notarams būsto įsigijimo sutartyje įtraukti punktą, kuris numatytų privalomą papildomų duomenų apie būsto statymo ir gyvavimo ciklą suteikimą. Tokia informacija gali būti patalpinta internetinėse duomenų saugyklose, o jos peržiūra galima turint prisijungimus.

„Tai būtų informacija apie visą statinio gyvavimo ciklą. Technines sąlygas, trimatį modelį… Gauti statinio elektroninį statybos darbų žurnalą su foto fiksacijomis, gauti informaciją apie statinio baigimą, apie draudiminius įvykius – galbūt tas butas buvo kelis kartus užlietas? O jeigu naujas butas, žmogui taip pat svarbu žinoti, kas yra po gipso kartono sienomis ir lubomis. Šita naujovė tikrai ateis į Lietuvą. Šiandien šia naujove jau naudojasi norvegai, suomiai, britai“, – sako prezidentas.

„5 žvaigždučių būstas“ sekmadienį 9.30 per TV3!

Tags

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.