4 paprastos taisyklės, kad namuose visada būtų tvarka

Sąvoka tvarkytis turi kelias reikšmes: pirmoji – reguliariai pasirūpinti namų švara, antroji – dėlioti daiktus iš vienos vietos į kitą. Reguliaraus tvarkymosi išvengti nepavyks, tačiau jį galima palengvinti įsigyjant išmaniųjų pagalbininkų, o daiktų dėliojimą galite lengvai išgyvendinti iš savo namų vadovaudamiesi paprastomis taisyklėmis.

Įsigykite siurblį robotą

Kas dar, rodos, vakar atrodė neįmanoma – šiandien prieinama kiekvienam. Praėjusio amžiaus viduryje žmonės netikėjo, kad visai netrukus skalbimą bei indų plovimą rankomis pakeis elektrinės skalbyklės bei indaplovės, o šiandien jau daugelyje namų važinėjasi išmanūs siurbliai, pasirūpinantys, kad švarios būtų ne tik grindys, bet ir oras, kuriuo kvėpuojame. Elektronikos specialistai atkreipia dėmesį, kad namuose, kurių švara rūpinasi siurbliai robotai, dulkių kiekis sumažėja keliskart – jų tiek, kiek anksčiau, nerasite nei ant lentynų, nei skraidančių ore, nes reguliariai paleidžiamas robotas ne tik jas visas kruopščiai susiurbia, bet ir neleidžia patekti į aplinką. “iRobot” distribucijos vadovas Baltijos šalims Vitolds Birins teigia, jog jau beveik kelis dešimtmečius rinkoje esantys robotai neįtikėtinai ištobulėjo – dabar jie valo gerokai didesnes erdves, jų priežiūra daug paprastesnė, be to – šiuolaikiniai siurbliai robotai yra itin savarankiški: patys pažangiausi gali visą mėnesį valyti jūsų namus, o jums tereiks išmesti panaudotą nešvarumų maišelį ir pakeisti jį nauju. “Siurbliai robotai neskaičiuoja laiko – jie dirba tol, kol darbas pabaigtas, ir, svarbiausia, dirba kruopščiai. Pro jų akis nepraslysta ne tik mums matomos šiukšlės, bet ir nepastebimos dulkės, apie kurių egzistavimą namuose mes net nenutuokiame. Dėl to ir oras, kuriuo kvėpuojame, tampa daug švaresnis. O kad jau užsiminėme apie laiką – tik pagalvokite, kiek jo sugaištume, jeigu namus siurbtume kasdien. Robotas gali sau tą leisti, nes tai – jo darbas. O kadangi nesutiktume nė vieno žmogaus, kuris atsisakytų galimybės kasdien grįžti į švarius namus, robotas – idealus sprendimas” – išmaniųjų pagalbininkų privalumais dalijasi p. Birins.

Įveskite daiktų sistemą

Pasaulyje sparčiai populiarėja neat metodas tvarkai namuose sukurti – lietuviškai šį metodą geriausiai tiktų įvardyti kaip sistemingą tvarką. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tam reikia ypatingų sugebėjimų, tačiau viskas yra ganėtinai paprasta – tereikia kiekvienam daiktui rasti vietą ir, jį panaudojus, padėti ten pat. Skamba neįtikėtinai? Norint, kad metodas veiktų sklandžiai, vieta turi būti patogi ir įkvepianti daiktą laikyti būtent ten. Paprasčiausias pavyzdys – atskiri stalčiai kojinėms ir apatiniams drabužiams, suskirstyti nišomis kiekvienam daiktui atskirai. Arba – kalną kartoninių košių dėžučių, užimančių begalę vietos virtuvės spintelėje, pakeisti keletu jums patinkančių indelių arba stilklainių, kuriuos rasite prekių namams parduotuvėje. Kartoninės dėžės, tinkamos kraustymuisi, neat metodo namuose neįgalins – tvarkai namuose reikalinga estetika. Ją atradus, apie netvarką pamiršite visiems laikams.

Prieš eidami miegoti – susitvarkykite

Sėkmingas dienos startas susideda iš kelių dalykų, kurie turi galios nulemti visą dieną: lengvas pabudimas, iš vakaro pabaigti darbai ir tvarkingi namai. Pripažinkite – atėjus į virtuvę kriauklėje rasti kalną indų džiaugsmingai nenuteikia, visai kaip ir krūva neskalbtų drabužių šalia skalbyklės. Pasirūpinkite šiais dalykais prieš guldamiesi į lovą – dienos pradžia bus daug jaukesnė, diena – lengva, o galva – kupina šviežių idėjų.

Įsigykite mažiau daiktų ir reguliariai atsisakykite nenaudojamų

Prieš įsigydami naują daiktą pagalvokite, ar jo tikrai reikia – šis metodas taikytinas viskam: tiek drabužiams, tiek ne kasdien naudojamiems prietaisams. Gal, pavyzdžiui, galite pasiskolinti iš draugo arba išsinuomuoti? O jei nesate tikras, ar daiktas skirtas jums, prieš įsigydami – išbandykite savo namuose. Be to, jei didesnius pirkinius planuosite atsakingai, įsigysite kokybiškesnius daiktus, kurie jums tarnaus gerokai ilgiau.  Dėkingi bus ir jūsų namai, ir aplinka – taip gyvendami ženkliai sumažinsite išmetamų daiktų kiekį.

Dulkių siurblys 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojame parsisiųsti:

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: