4 patarimai, kaip derinti skirtingų stilių baldus

Ne paslaptis, kad daugelis žmonių neperka visų baldų vienu metu. Net ir keliantis gyventi į naujus namus, iš senesnių namų pargabenami senesni baldai ar kiti aksesuarai, kurie palaikė kompaniją ne vieną dešimtmetį. Ir tai reiškia viena – daugelio namai tampa panašūs į nesustyguotą instrumentą. Tačiau net ir ištikus tokiai situacijai, išeitis yra: tereikia apsidairyti aplink, įvertinti aplinkybes, pasinaudoti patarimais, ir jums nereikės išmesti nei vieno baldo. Tiek nauji valgomojo stalai, tiek senos kėdės gali puikiai tikti bet kokiame interjere. Kaip? Apžvelkime galimybes.

Moderni kėdė tiks visur

Interjero dizaineriai teigia, jog modernumu kvepianti kėdė derės prie bet kurio interjero stiliaus. Anot jų, tai nepakeičiama ir universali tiesa. Tad jeigu jūsų naujųjų namų interjero stilius klasikinis, o prieš tai įsigijote modernią kėdę – ne bėda. Investuoti į ją neabejotinai vertėjo. Ją galite naudoti bet kuriame kambaryje – miegamajame, svetainėje, koridoriuje ir kituose. Jeigu vis dėlto norite ją šiek tiek priderinti prie sendinto stiliaus, galite pakeisti apmušalą į dekoruotą klasikiniais raštais.

Sunkiai pastebimos, tačiau svarbios sąsajos

Jeigu norite, kad skirtingų stilių baldai derėtų tarpusavyje, atkreipkite dėmesį į panašius simbolius ar akcentus. Pavyzdžiui, valgomojo stalai su išlenktomis kojelėmis galėtų atkartoti apvalų veidrodžio rėmą, o pastarojo linkis būtų panašus į išlenktą vazą su gėlėmis. Arba – jeigu ant jūsų sienos kabo paveikslas įrėmintas į kvadratinį rėmelį, tačiau jame nupiešti apskritimai. Taip pat jis derės, jeigu jame bus atvaizduoti kambaryje esančios pagalvės raštai.

Svarbu, kad visi baldai derėtų bent prie dviejų objektų, esančių tame pačiame kambaryje. Paverskite tai žaidimu: sudarykite visų turimų baldų sąrašą ir tarpusavyje rodyklėmis suveskite tuos baldus, kurie bent kiek siejasi tarpusavyje.

Sąsajos tarp baldų gamybos medžiagų

Panašiai kaip ir su sąsajomis tarp detalių bei akcentų, šios turėtų būti kuriamos ir tarp gamybinių medžiagų. Pavyzdžiui, iš stiklo pagaminti valgomojo stalaigalėtų būti derinami su iš tos pačios medžiagos pagamintu kitu objektu. Tas objektas neturi būti didelis – tai gali būti vaza, laikrodis ar statulėlė. Jeigu jūsų kambaryje stovi žalvarinis laikrodis, tuomet derėtų pridėti dar vieną žalvarinę detalę.

Paprastai tariant, tokiu būdu jūs sukuriate prasmę ir priežastį, kodėl tas daiktas stovi šiame, o ne kitame kambaryje. Tai ypač naudinga taisyklė, kai reikia vizualiai atskirti dvi ar net tris atviras, sujungtas erdves. Pavyzdžiui, tai gali būti valgomasis, svetainė ir virtuvė. Jeigu jūsų svetainėje stovi metalinis objektas, toks akcentas turėtų būti ir virtuvėje bei valgomajame. Valgomajame tikti gali metalo detalėmis dekoruoti valgomojo stalai, o virtuvėje metaliniai įrankiai, išdėstyti ant stalviršio ar pakabinti ant sienos.

Nepamirškite spalvų

Jeigu jūsų senieji baldai prie naujųjų nedera nei vienu iš paminėtų būdų, tuomet juos derinti galite pagal spalviškumą. Įsivaizduokite, jog turite darbo kambarį. Jame puikiai gali derėti šviesaus medienos atspalvio, dešimtis metų skaičiuojantis darbo stalas ir tokios pačios spalvos moderni komoda. Geriausia, jeigu tarpusavyje baldai dera tiek spalva, tiek ir savo forma. Tuomet pamatyti skirtumą taps dar sunkiau!

Nesvarbu, kokį baldų komplektą tenka derinti – ar tai būtų seni valgomojo stalai ir modernios kėdės, sena sofa ir modernus staliukas. Bet kokiame interjero dizaine jie visi gali „draugiškai sutarti“. Viskas, ko reikia – susipažinti su keletu taisyklių, pritaikyti jas praktiškai ir džiaugtis skoningu, unikaliu bei personalizuotu savo namų interjero dizainu. Su tarpusavyje derančiais skirtingų stilių baldais jūsų namai niekada nebus nuobodūs ar chaotiški.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *