Jaunimas - Lietuvos naujienos - 2020-07-11

4 požymiai, kad vaikas nepasiruošęs priešmokyklinei klasei

Priešmokyklinis ugdymas yra skirtas 5-7 metų amžiaus vaikams, siekiant palengvinti jų tolimesnį įstraukimą į švietimo sistemą. Priešmokyklinėse klasėse yra ugdoma vaikų branda, savarankiškumas, bendravimo ir mokymosi įgūdžiai, o taip pat skiriamos užduotys, skatinančios ruošimąsi pirmąjai klasei.

Ir nors daugelis tėvų planuoja savo vaikus vesti į priešmokyklinio ugdymo klasę šiems sulaukus tinkamo amžiaus, ne visi vaikai pagal amžių yra vienodi. Kitaip tariant, jei vienas vaikas gali pradėti eiti į priešmokyklinę klasę sulaukęs penkerių metų amžiaus, tai kitam tai bus pernelyg anksti.

Vistik nemažai tėvų nori, kad jų vaikas pradėtų eiti į priešmokyklinę klasę kuo anksčiau, manydami, kad tuomet vaikas ir anksčiau baigs mokyklą. Kita vertus, tai nebūtinai yra teisingas sprendimas: per anksti nuvedus vaiką į priešmokyklinę klasę, galima sulaukti atvirkštinio rezultato – vaikas praras žingeidumą ir norą mokytis dėl patiriamo nerimo ar baimės.

Taigi kokie ženklai rodo, kad vaikas dar nepasiruošęs priešmokyklinei klasei?

Nemoka atsiskirti nuo tėvų

Jeigu vaikui atsiskyrimas nuo tėvų sukelia krūvą neigiamų jausmų, vedimas į priešmokyklinę klasę gali jį sutraumuoti. Iš pradžių vertėtų vaiką išmokyti savarankiškumo ir gebėjimo išbūti vienumoje.

Greitai pavargsta

Priešmokyklinėje klasėje vaikai beveik visą dieną užsiima įvairia veikla. Jeigu tėvai pastebi, kad jų vaikas negali ilgesnį laiką išbūti prie tam tikros veiklos; jei praėjus keletui valandų veiklos jis tampa irzlus ir nenorintis nieko veikti – tai signalas, jog vaikui trūksta koncentracijos ir ištvermės įgūdžių, reikalingų priešmokyklinėje klasėje.

Nesutaria su kitais vaikais

Prieš vedant vaiką į priešmokyklinę klasę, vertėtų įsitikinti, ar jis moka draugiškai bendrauti su kitais vaikais, nekelia konfliktų ir nedemonstruoja agresijos prieš kitus. Jei pastebite, kad jūsų vaikas turi problemų bendraujant su bendraamžiais, vertėtų jį pamokyti bendravimo įgūdžių.

Negali aiškiai iškomunikuoti savo poreikių

Natūralu, kad ikimokyklinio amžiaus vaikas gali nesuprasti tam tikrų savo jausmų ar norų. Kita vertus, jei vaikas akivaizdžiai nesugeba išsakyti to, kaip jaučiasi ar ko jam reikia – tai signalas, kad jis dar nepasiruošęs priešmokyklinei klasei.

https://vitliolicejus.lt/ugdymas/


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: