5 idėjos darbo vietai namuose, kuriuose nėra vietos (idėjų galerija)

Karantino metu atliktas tyrimas* parodė, kad turėdami galimybę iš naujo įsirengti namus arba ieškodami naujų – darbo kambarys ar vieta darbo vietai dabar būtų būtinybė net kas penktam apklaustajam. Tačiau interjero dizainerė sako, kad norint įsirengti darbo vietą, nebūtina perplanuoti namų – patogų kampelį darbui, mokslams ar pomėgiams susikurti galima neišnaudotose namų erdvėse.

IKEA užsakymu atliktas Lietuvos gyventojų nuomonės tyrimas atskleidė, kad per pandemiją išaugo poreikis darbo vietai namuose. Jis auga ir dėl daug kur vis lankstesnių darbo per nuotolį sąlygų. Vis tik, darbui dedikuotą kambarį savo namuose turi vos 16 proc. apklaustųjų, o jo neturintiems karantino metu dirbti teko ir tam nepritaikytose ir nepatogiose namų erdvėse – lovoje, ant sofos svetainėje, virtuvėje. Tačiau IKEA interjero dizainerių vadovės Eglės Čyvės teigimu, darbo kambariui gali pakakti mažiau erdvės, nei galvojate. Ji dalijasi 5 originaliomis idėjomis.

1. Laisva siena. Jei namuose yra nedidelis lopinėlis laisvos sienos arba neišnaudota niša tarp baldų – tai gali būti vieta darbo stalui. Pasak interjero specialistės, ten, kur standartinis rašomasis stalas netelpa arba yra per didelio gylio, nepamainomas sprendimas gali būti pakabinama sieninė lentyna su stalčiais arba pakabinamas sieninis staliukas. Toks darbo stalas neturi kojų, tad leidžia taupyti erdvę po juo ir pasirinkti mažesnį stalą. Tereikės šalia pastatyti patogią darbo kėdę.

„Reikalingiems daiktams ir darbo priemonėms pasidėti – spintelė nebūtina. Ją gali atstoti stumdomas vėžimėlis ant ratukų, kuris pasitarnaus ne vienoje namų erdvėje. Jį stumdyti galima su visa manta, kur tuo metu reikia, jis neužima daug vietos“, – pataria interjero specialistė. Ji priduria, kad smulkiems daiktams ir priminimo lapeliams laikyti pravers perforuotosios lentos ar prie sienos tvirtinami skersiniai su indeliais rašikliams ir kitoms smulkmenoms, kurias galima susimodeliuoti pagal savo poreikius.

2. Tamsus kambarėlis. Patogų kampelį darbui ar mokslams galima susikurti tamsiame kambarėlyje arba sandėliuke, prieš tai, žinoma, jį išvalius nuo čia laikomų daiktų. Išeitimi gali tapti siauras rašomasis stalas, kuris tilptų net tuščioje spintoje. Po juo atsiras vietos ir darbo kėdei, kurią atstoti gali reguliuojamo aukščio taburetė. Po stalu telpanti taburetė ne tik taupo vietą, bet ir gerina laikyseną.

„Jei čia telpa rašomasis stalas – puiku, tačiau jei erdvė visai maža, galima rasti kompaktišką ir kelias funkcijas atliekantį sprendimą, kaip kad spintelė su išskleidžiamu stalu. Spintelė darbo stalu pavirsti gali tik tuomet, kai juo naudojatės, o visą kitą laiką neužimti vietos“, – pataria interjero dizainerė.

3. Niša po laiptais. Tai namų erdvė, kurioje tilps darbo stalas ir tam neprireiks nestandartinių sprendimų. Čia tilps pritaikyto ar reguliuojamo aukščio darbo stalas, kėdė, o gal ir kelios sieninės lentynėlės daiktams laikyti.

„Net jei tokia niša yra natūralios dienos šviesos negaunančioje namų vietoje, apšvietimo klausimą išspręsti galima šviestuvą pritvirtinus prie sienos ar pasirinkus prisegamą šviestuvą ir pritvirtinus jį prie lentynos. Daiktus ir dokumentus tvarkingai laikyti galima ant prie sienos tvirtinamų lentynėlių, kurios neužims vietos“, – sako E. Čyvė.

4. Spintelė. Tais atvejais, kai darbo vietai nėra net mažiausio laisvo kampelio, kambarėlio ar nišos – sprendimas gali būti Išskleidžiamas stalas-knyga. Suskleistas jis užima tiek pat erdvės, kiek siaura spintelė, kurioje galima laikyti įvairius darbo įrankius bei medžiagas, naudoti, kaip kavos staliuką. Šalia tokio pasirinkimo, tiks taip pat lengvai transformuojama ir vietą taupanti sulankstoma kėdė. Jos nenaudojant  ji visiškai neužims vietos.

5. Kosmetinis staliukas. Taupant vietą ir stengiantis apsieiti su kuo mažiau baldų, E. Čyvė rekomenduoja rinktis tokius, kuriuos galima pritaikyti kuo įvairiau. Tualetinis staliukas gali būti naudojamas tiek grožio procedūroms, tiek pasitarnauti kaip darbo vieta. Ir atvirkščiai – sieninė darbo vieta retkarčiais irgi galėtų virsti tualetiniu staliuku.

Gali būti aktualūs reguliuojamo aukščio stalai.

*Tyrimą 2020 m. balandžio-gegužės mėnesiais atliko tyrimų bendrovė „Norstat“. Reprezentatyvioje internetu atliktoje apklausoje dalyvavo 500 Lietuvos gyventojų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *