5 naudingos „Facebook“ funkcijos, kurias verta išbandyti

Vasario 4 d., didžiausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ šventė savo 17-ąjį gimtadienį. Šia proga, technologijų ekspertai dalinasi išmaniomis funkcijomis, kurias galite rasti savo paskyroje.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato penkis įdomius patarimus „Facebook“ vartotojams.

1. Susikurkite savo personalizuotą avatarą

Nustebinkite savo draugus – susikurkite animuotą savo portretą. Tai padaryti labai lengva. Pirmiausia atsidarykite savo „Facebook“ paskyrą telefone. Paspauskite ant trijų horizontalių juostelių simbolio ir naujai atsidariusiame lange pasirinkite „Avatars“ (liet. Avatarai arba pseudoportretai) funkciją.

Tuomet išvysite personažą ir galėsite jį adaptuoti – pasirinkti jo odos tipą, akių spalvą, veido bruožus, sudėjimą, šukuoseną, aprangą ir kitas savybes. Baigę kurti savo paveikslėlį spauskite „Next“ (liet. Kitas), o tada „Done“ (liet. Baigta). Pasirinkę rodyklės simbolį, portretu iškart galėsite pasidalinti socialiniuose tinkluose arba nustatyti jį kaip laikiną profilio nuotrauką.

Savo sukurtą portretą ir smagius animuotus jo lipdukus taip pat galėsite naudoti savo įrašuose, komentaruose ir asmeniniuose susirašinėjimuose.

2. Pasitikrinkite prie kokių įrenginių esate prisijungę

Socialiniu tinklu „Facebook“ dažniausiai naudojamės bent keliuose įrenginiuose – namų kompiuteryje, savo išmaniajame telefone ar planšetėje. Visgi kartais prireikia prisijungti prie savo paskyros darbo, draugų ar artimųjų įrenginiuose. Saugant savo privatumą ir asmeninius duomenis, svarbu nepamiršti nuo jų atsijungti.

„Facebook“ suteikia galimybę lengvai ir greitai patikrinti, kokiuose įrenginiuose šiuo metu esate prisijungęs prie savo socialinių tinklų paskyros. Tai padaryti labai paprasta.

Nueikite į „Settings“ (liet. Nustatymai), tada spauskite „Security and Login“ (liet. Saugumas ir prisijungimai). Skiltyje „Where You’re Logged In“ (liet. Kur jūs esate prisijungę) pamatysite sąrašą įrenginių, kuriuose šiuo metu yra įjungta jūsų paskyra.

Jei kažkurio įrenginio neatpažįstate arba tai yra jūsų draugų ar artimųjų įrenginys, nuo jo atsijunkite pasirinkę „Log Out“ (liet. Atsijungti) mygtuką. Be įrenginio tipo čia matysite ir vietovę, laiką, kada paskutinį kartą buvo prisijungta, ir naršyklę arba aplikaciją. Kilus įtarimų, pasikeiskite savo slaptažodį.

3. Parsisiųskite visą savo asmeninę informaciją

Nesvarbu, kiek metų jau naudojatės „Facebook“ socialiniu tinklu, savo istoriją ir veiksmus jame galite bet kada peržiūrėti ir jų kopiją parsisiųsti į savo kompiuterį. „Facebook“ kviečia leistis į prisiminimus ir leidžia kiekvienam norinčiam atsisiųsti visus savo paskelbtus įrašus, nuotraukas, vaizdo įrašus, komentarus, reakcijas, pranešimus, grupių sąrašus, įvykius, pasižymėtas vietas ir kitą informaciją.

Norint tai padaryti, atsidarę „Facebook“ naršyklę eikite į nustatymus, pasirinkite eilutę „Your Facebook Information“ (liet. Jūsų „Facebook“ informacija) ir spauskite „Download Your Information“ (liet. Atsisiųsti informaciją). Šiame žingsnyje galėsite pasirinkti kokius duomenis, per kokį laikotarpį ir kokiu formatu norite atsisiųsti. Tuomet beliks paspausti „Create File“ (liet. Sukurti failą). „Facebook“ jus informuos, kai failas bus paruoštas. Jo paruošimo laikas priklauso nuo jūsų užklausos ir duomenų kiekio.

4. Peržiūrėkite savo išsiųstus pakvietimus draugauti

Nuo pirmosios savo užsiregistravimo socialiniame tinkle „Facebook“ dienos kiekvienas esame gavę ir išsiuntę daugybę pakvietimų tapti draugais. Jei smalsu sužinoti, kurie iš mūsų išsiųstų kvietimų draugauti buvo ignoruoti arba ištrinti, yra būdas tai padaryti.

Pagrindinėje meniu juostoje pasirinkite skiltį „Friends“ (liet. Draugai). Prie pakvietimų pamatysite pasirinkimą „View Sent Requests“ (liet. Peržiūrėti išsiųstus kvietimus). Jį paspaudę pamatysite kam esate išsiuntę kvietimus draugauti, kurie dar nėra atsakyti. Jei norite, savo kvietimą čia pat galėsite ir atšaukti. Tam tereiks spustelėti mygtuką „Cancel Request“ (liet. Atšaukti kvietimą).

5. Išsaugokite įrašus ir kurkite kolekcijas

Tik atsidarius savo „Facebook“ paskyrą mus pasiekia didžiulis kiekis informacijos. Jei savo sraute pastebite kažką įdomaus, tačiau neturite laiko turinio perskaityti ar peržiūrėti – išsaugokite jį. Tai padaryti labai paprasta. Patikusio įrašo dešiniajame viršutiniame kampe paspauskite trijų taškelių simbolį. Pasirinkite „Save post“ (liet. Išsaugoti įrašą). Tai padarę prie jo galėsite sugrįžti kada tik panorėję. Tokiu būdu galite išsaugoti nuotraukas, vaizdo įrašus ar nuorodas.

Visus savo išsaugotus įrašus rasite pagrindinėje meniu juostoje pasirinkę skiltį „Saved“ (liet. Išsaugota). Taip pat čia pat galėsite kurti atskirus albumus – kolekcijas, kuriose turinį galėsite patogiai skirstyti pagal norimas temas. Paspauskite „Create New Collection“ (liet. Sukurti naują kolekciją), įrašykite pavadinimą ir spustelėkite „Create“ (liet. Sukurti). Radę įdomų įrašą galėsite jį išsaugoti prie pasirinktos kolekcijos. Be to, jos turiniu galite pasidalinti ir su draugais. Tai padarysite pasirinkę „Invite Friends To This Collection“ (liet. Pakviesti draugus prisijungti prie kolekcijos) funkciją.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: