Nuotr. vecteezy.com
5 nepakeičiami sodo įrankiai, kuriuos privalo turėti kiekvienas sodininkas
Pasibaigus vasarai, kurį laiką dar lepina šilti, vasariški orai. Kaip tik todėl darbuotis lauke yra itin smagu ir patogu. Ruduo, tai metas surinkti per vasarą darže bei sode subrandintą derlių, paruošti gėrybes žiemai. O ir šiaip darže bei sode esama darbų, kuriuos būtina atlikti dar rudenį. Tam, be abejo, prireiks keleto tinkamų sodo įrankių, be kurių vargu ar pavyks deramai nudirbti sodo darbus tiek rudenį, tiek kitu metų laiku.
5 svarbiausi sodo įrankiai, kuriuos turėtų įsigyti kiekvienas sodininkas
- Patogūs, kokybiški sodo įrankiai, kiekvienam sodininkui darbus padeda atlikti lengviau, greičiau ir kokybiškiau. Todėl visuomet verta skirti laiko paieškoms, patarimams ir investuoti į aukštos kokybės, ergonomiškus sodo įrankius.
- Vienu reikalingiausiu sodo įrankiu laikytinas grėblys. Jų esama kelių skirtingų rūšių, skirtų skirtingiems darbams atlikti. Vienokiais grėbliais galime pagrėbstyti kiemo takelius, purenti dirvą, kitokiais derėtų grėbti rudenį nukritusius lapus ar sugrėbti nupjautą žolę.
- Kastuvas taip pat yra kiekvienam sodininkui būtinas įrankis. Kastuvas turėtų būti gerai pagaląstas, taip juo bus lengviau dirbti, turėti tvirtą kotą bei patogią rankeną. Pravartu turėti skirtingo dydžio kastuvų. Didelis kastuvas tiks lysvėms sukasti, komposto krūvai perkasti, o mažesnio prireiks norint pasodinti gėlių sodinukus, prieš žiemą iškasti gėlių gumbus ar tvarkant gėlynus.
- Turint sodą ar daržą verta turėti ir šakes. Kokybiškomis patogiomis šakėmis galime nesunkiai sukrauti žaliąsias sodo atliekas, sugrėbtus lapus į komposto krūvą ar panaudoti kitiems darbams.
- Jei sode auginami vaismedžiai ar kiemą puošia kiti medžiai, teks įsigyti ir pjūklą. Jis būtinas norint nugenėti storas šakas ar supjauti jau nugenėtas medžių dalis. Pjūklų taip pat esama skirtingų dydžių, taigi, verta apsvarstyti poreikį ir įsigyti kelis skirtingus.
- Sodo darbus labai palengvina sekatorius. Skirtingo dydžio sekatoriais galime apgenėti storesnes bei plonesnes medžių ar krūmų šakas, formuoti gyvatvores, rudenį nukarpyti nudžiūvusius uogakrūmių bei gėlių stiebus.
Prisiminkime, jog sodo įrankiai turi būti tinkamai prižiūrimi ir laikomi.
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!
Rekomenduojame parsisiųsti:
Parsisiųsti mūsų siūlomą medžiagą galėsite iš karto po trumpos reklamos peržiūros.