5 patarimai, kaip susikurti lauko kambarį

Nepaisant to, kur gyvenate, turbūt galėjote pastebėti, kad lauko kambariai yra šių dienų tendencija. Lauko kambariai yra kuriami kaip natūralus namų pratęsimas, atitinkantis gyvenamąją ar poilsinę zoną, leidžiantis mėgautis buvimu gryname ore. Profesionaliai suprojektuoti lauko kambariai apjungia namų išorės ir vidaus interjerą bei yra erdvė, leidžianti išreikšti savo stilių. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kurie padės susikurti idealų lauko kambarį namų kieme.

Žvelkite holistiškai

Vienas iš dažniausių lauko kambarių trūkumų yra tas, kad kūrimo procesas vyko be išankstinio projekto dizaino plano. Nesusidarius projekto plano, susikurtas lauko kambarys gali neatlikti reikalingų funkcijų ir neatrodyti vientiso dizaino. Taip pat neretai žmonės, kurdami savo lauko erdvę, galvoja tik apie tai, ko nori, neįvertindami, kaip tą pasieks.

Į lauko kambario projektavimą vertėtų žvelgti holistiškai, įvertinant lauko erdvę – jos privalumus ir trūkumus. Tik detaliai įvertinus teritoriją (pavyzdžiui, kaip ją veikia vėjo kryptys ar kur krenta saulės spinduliai) ir padalinus teritoriją į tam tikras zonas, kurios atitiktų poreikius, galima pasiekti gerų rezultatų.

Nepamirškite detalių

Nors projektuojant lauko erdvę turėtume žvelgti į „bendrąjį paveikslą“, mažos detalės taip pat yra svarbu. Pavyzdžiui, verta apgalvoti lauko erdvės apželdinimo, apšvietimo ar grindinio medžiagų aspektus. Neįvertinus kraštovaizdžio apželdinimo ar apšvietimo, įrengtas baseinas ar lauko kambario virtuvės dalis gali visiškai neatitikti bendro dizaino. Arba, nepalankioms oro sąlygoms neatsparūs šviestuvai gali tik papildomai iššvaistyti jūsų biudžetą.

Apgalvokite pramogų erdvės stilių

Viena iš pagrindinių lauko kambario funkcijų yra vieta pramogoms. Daugelis žmonių nori, kad jų lauko kambarys būtų pritaikytas vakarėliams. Dėl to svarbu įvertinti pavėsinės vietą ir tokius aspektus, kaip atstumas nuo maisto ruošimo iki valgymo vietos, apšvietimo ar garso aparatūros vieta.  To neįvertinus, galite susikurti gražią, tačiau nelabai funkcionalią ir patogią pramogų erdvę. 

Suplanuokite lauko virtuvės dizainą

Į lauko virtuvę turėtume žvelgti panašiai, kaip į namų vidaus virtuvę. Ji turi būti funkcionali ir praktiška. Apgalvokite, kokį maistą ir kaip dažnai gaminsite, kokia įranga jums bus reikalinga. Jei anksčiau lauko virtuvėje svarbiausia buvo kepimo krosnis ar grotelės, tai dabar neretai dažnai įrengiami ir šaldytuvai, indaplovės ar sandėliavimo vietos. Viskas priklauso nuo jūsų galimybių ir poreikių.

Užtikrinkite saugumą ir privatumą

Lauko kambarių saugumas ir privatumas yra vieni svarbiausių aspektų. Jei auginate vaikus ar naminius gyvūnus, įvertinkite, ar lauko patalpos bus pritaikytos saugiam jų buvimui, o lauko kambario patalpoje užtikrinamas privatumas.

Profesionalus ir kūrybiškas lauko kambarių projektavimas: https://nora-design.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: