Lietuvos naujienos - Sveikata - 2021-05-27

5 priežastys apsilankyti pas ginekologą

Ginekologai yra gydytojai, kurie specializuojasi moterų sveikatos srityje ir skiria ypatingą dėmesį jų reprodukcinei sistemai. Pakankamai dažnai dėl nepagrįstų baimių vengiama lankytis pas šiuos medicinos specialistus. Visgi svarbu suprasti, kad reguliarūs vizitai pas ginekologą yra svarbūs kiekvienai moteriai. Taigi pateikiame 5 pagrindines priežastis, kada tai gali būti reikalinga.

1. Patikrinimai

Atsižvelgiant į tai, kad gali būti pirminės sveikatos priežiūros gydytojai, ginekologai atlieka patikrinimus, kurių vieni iš dažniausių – standartiniai medicininiai tyrimai. Šios srities specialistai taip pat gali atlikti dubens tyrimą, kurio metu tikrina šlapimo ir reprodukcinę sistemą, įvertina, ar nėra anomalijų. Daugelis moterų pasitikrinti turėtų bent kartą per metus.

Ginekologas taip pat gali atlikti gimdos kaklelio citologinį tyrimą, vadinamą PAP testu. Jis skirtas gimdos kaklelio vėžiui nustatyti. Šis medicinos specialistas, be to, atlieka ir krūties tyrimus, kurių metu įvertina vėžio ir kitų ligų riziką.

2. Nėštumas

Gydytojai ginekologai taip pat yra ir akušeriai. Jie dirba su moterimis nėštumo, gimdymo metu ir netrukus po jo. Pacientei esant nėščiai vizitai pas ginekologą yra pakankamai dažni. Jų metu atliekami įvairūs tyrimai, leidžiantys patikrinti moters ir vaisiaus sveikatą, įvertinti apsigimimų riziką (PRISCA tyrimų programa).

3. Gimstamumo kontrolė

Jei moteris gyvena aktyvų lytinį gyvenimą, bet dar nėra pasirengusi turėti vaikų, ji gali kreiptis į ginekologą dėl įvairių gimstamumo kontrolės galimybių. Pasirinkimų yra pakankamai daug, o kai kurie metodai efektyvesni nei kiti. Kai kuriems kontraceptiniams vaistams reikalingas receptas.

Nors dauguma moterų gali saugiai vartoti tabletes, jos nerekomenduojamos pacientėms, sergančiomis tokiomis ligomis kaip cukrinis diabetas, krūties vėžys ar turinčioms įvairių širdies problemų. Gydytojas gali padėti pasirinkti saugų ir patikimą gimstamumo kontrolės metodą.

4. Lytiškai plintančios ligos

Jeigu moteriai pasireiškia lytiniu keliu plintančios ligos (LPL) simptomai, ji turėtų kreiptis į ginekologą. Lytinių organų sritis – palanki vieta bakterijų ir virusų veisimuisi. Kai kurios LPL, jei nėra gydomos, gali sukelti rimtas pasekmes, pavyzdžiui, nevaisingumą ar net vėžį. Ginekologai gali ne tik diagnozuoti bei gydyti lytiškai plintančias ligas, bet ir patarti pacientėms, kaip jų išvengti.

5. Nevaisingumas

Priklausomai nuo nevaisingumo priežasties, gydytojas gali arba išspręsti problemą arba nukreipti pacientę pas vaisingumo specialistą – papildomą išsilavinimą įgijusį ginekologą. Moterims, kurios bando pastoti ilgiau nei metus arba yra vyresnės nei 35 metų amžiaus ir bando pastoti 6 mėnesius, rekomenduojama apsilankyti pas vaisingumo specialistą.

Įprastą ginekologo išsilavinimą turintis gydytojas gali padėti išspręsti nesudėtingas vaisingumo problemas, pavyzdžiui, skirti vaistus, skatinančius ovuliaciją. Kai kurie specialistai taip pat gali atlikti ir dirbtinį apvaisinimą.

Kiekviena iš šių priežasčių yra pakankamai svarbi. Taigi, jeigu manote, kad metas apsilankyti pas ginekologą, taip ir padarykite. Kvalifikuotas gydytojas gali įvertinti jūsų sveikatos būklę ir suteikti reikiamą pagalbą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: