57-erių A. Sakalauskas apie bėgančius metus: „Kūnas sensta, bet paauglys viduje niekaip nedingsta“

Vienas žymiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, renginių ir televizinių projektų vedėjas Arūnas Sakalauskas puikiai pažįstamas kiekvienam. Po sunkaus gyvenimo periodo atsitiesęs vyras tikina, jog alinančio darbo ir žalingo gyvenimo būdo nualintas organizmas vis dažniau šaukiasi pagalbos. Tačiau aktorius tvirtina, jog nepaisant su amžiumi daugėjančių sveikatos problemų, viduje vis dar jaučiasi jaunas ir šelmiškos mintys galvos nepalieka.

Daugiau nei 3 dešimtmečius vaidinantis Arūnas Sakalauskas neslepia, jog aktoriaus darbas yra sudėtingas ir susijęs su nuolatiniu stresu, kas neretai iššaukia rimtesnius sveikatos sutrikimus. Šį sekmadienį TV8 medicinos laidoje „Sveikatos medis“ žinomas vyras drąsiai prabils apie sveikatos problemos, su kuriomis susiduria kiekvienas vaidybos srities profesionalas.

„Aš ėjau į tą specialybę, galvodamas, kad lengvai praslysiu, kad čia labai faina pavaikščioti ant scenos, pasifilmuoti kine. Tačiau, pavyzdžiui, kine laukti šaltyje dvylika valandų – tai yra šiek tiek per daug“, – atviraus aktorius.

Pavasarį 58-ąjį gimtadienį švęsiantis A. Sakalauskas neslepia ir savo paties skaudžios patirties, gyvenimo mestų iššūkių. Išgyvenęs ilgai slėgusį alkoholizmo periodą, šiandien vyras džiaugiasi atvertęs naują gyvenimo lapą, tačiau ir jame, deja, nestinga sveikatos sutrikimų, kuriuo ilgainiui sukelia nuolatinė įtampa darbe. 

„Organizmas sensta, dėvisi, netenki tam tikrų medžiagų. Mažėja raudonųjų kūnelių, atsiranda cholesterolis, su širdim, su venom, su kraujagyslėmis darosi blogi dalykai. Pradeda trūkti ištvermės. Kartais būni toks pavargęs, kad tiesiog nesinori nieko: nei skaityt knygos, nei mylėtis, nei susitikti su draugais“, – pasakos A. Sakalauskas.

Nepaisant to, aktorius tikina, jog stengiasi rūpintis savimi, tausoti savo energiją, o jos pritrūkus – ieškoti būdų, kaip ją susigrąžinti.

„Kasdien darau mankštas, bent jau stengiuosi, tačiau nepraleidžiu progos ir mitybos papildyti maisto papildais. Nelaukiu signalo, kuomet užsidegs raudona lemputė, tariuosi su vaistininkais, ieškau papildų. Yra papildų, kurie kryptingai palaiko energiją, suteikia gyvybingumo ar pagerina potenciją, jie suaktyvina veiklą organizme, kurios pats jau nebeišgali gamintis“, – laidoje tvirtins aktorius.

Moksliškai patvirtinta, jog siekiant palaikyti vyrišką energiją ir sveikatą, pravartu pagalbos ieškoti iš gamtoje randamų augalų. Sibiro ženšeniu vadinamas juodasis eleuterokokas padeda kovoti su stresu ir uždegimais, peru pipirinė palaiko normalią fizinę ir seksualinę būklę, afrikinė slyva kartu su goji uogomis ir sėjamojo lino sėklomis ypač naudingos prostatos veiklai. Visi šie elementai sudėti į vieną kapsulę, kaip preparate RED3, veikia drauge vienas kitą veiksmingai papildydami.

„Labai svarbu nepamiršti vartoti maisto papildus, pasidėti akivaizdžiai matomoje vietoje. Ir nesvarbu, kas tai bebūtų – ar psichologinis nusiteikimas, ar veikliosios medžiagos, bet juos vartojant – jie veikia. Jautiesi gyvybingesnis, lengviau atsikelti. Kūnas kaip ir sensta, bet tas paauglys iš vidaus niekaip nedingsta. Jis toks ir likęs, o šelmiškos mintys visuomet laksto galvoje“, – laidoje šmaikštaus A. Sakalauskas.

Kiekvienos moters sveikata – jos pačios rankose

Šiandieninėje visuomenėje poros šeimos pagausėjimą planuoja vis vėliau ir nors dalis medikų pasisako prieš gimdymą po 35-erių metų, vis tik šiuolaikinės medicinos technologijos leidžia pagimdyti bet kokiame vaisingo amžiaus tarpsnyje.

Tačiau norint, jog nėštumas vyktų sklandžiai, svarbiausias kriterijus – moters sveikatos būklė. Kuo moteris vyresnė, tuo ji atsineša didesnę persirgtų ligų puokštę. Ginekologinės problemos taip pat neaplenkia kiekvienos, o negydomi ir įsisenėję simptomai neretai gali peraugti į nevaisingumą ar net onkologines bėdas.

„Kiekvienais naujais metais mes visi planuojame atlikti tai, ko neatlikome pernai. Labai svarbu į tuos planus įtraukti dėmesį savo sveikatai. Vyriausybė skiria pakankamai daug lėšų onkologinėm programom, profilaktinių patikrinimų programom ir jomis reikia būtinai pasinaudoti“, – laidoje tikrintis ragins Vilniaus gimdymo namų vadovė, prof. med. m. dr. Kornelija Mačiulienė.

Vilniaus gimdymo namų ginekologijos skyriuje dažniausiai gydomos gimdos miomos, kiaušidžių cistos ir endometriozė. Su gimdos miomomis skaudžiai susidūrė žinoma žurnalistė, knygų autorė Juventa Mudėnienė. Po operacijos prabėgus pusmečiui, ji sutiko papasakoti savo pamokančią istoriją.

„Tos miomos buvo didelis galvos skausmas ir didelis nerimas, kuris tęsėsi net devyniolika metų. Pirma mioma buvo aptikta pirmo nėštumo metu, tačiau ji netrukdė man gyventi, todėl buvo palikta stebėjimui. Tai aš taip ramiai ir užmigau, kad pas ginekologą nesilankiau šešerius ar net septynerius metus. O tuomet mano gydytoja paėmė mane už pečių, papurtė ir pasakė, kad per tą laiką viskas taip išaugo ir išdidėjo, jog man prireikė operacijos“, – savo istorija laidoje dalinsis J. Mudėnienė.

Polifenolių galia kovoje prieš vėžį

Praėjusiais metais Lietuvoje lankęsis garsus Didžiosios Britanijos profesorius, onkologas Robert J. Thomas drąsiai prabilo apie džiuginančius mokslinių tyrimų rezultatus ir atrastą polifenolinių junginių naudą kovoje su onkologinėmis ligomis. Pakeitus paprastus gyvenimo būdo veiksmus ir į mitybą įtraukus polifenolių gausius maisto produktus, pasirodo, galima užkirsti kelią sunkiems vėžiniams susirgimams.

„Polifenoliai yra gamtos dovana. Klinikinis tyrimas POMI-T yra pirmasis toks tyrimas, kuris parodo, kad su vėžio diagnoze žmogus gali labai daug padėti pakeisdamas mitybą ir gyvenimo būdą. Tai ženkliai pagerina gydymo efektą“, – laidoje pasakos profesorius R. J. Thomas.

Rubrikoje „Ačiū, daktare“ – laidos žiūrovo padėka urologams

Santaros klinikų koridoriuose išvydęs „Sveikatos medžio“ kūrybinės komandos kameras, padėkoti jį išgelbėjusiam gydytojui panoro pacientas ir ištikimas laidos žiūrovas Alfredas. Praėjus vos kelioms dienoms po sudėtingos operacijos, vyras jaučiasi kaip niekad žvaliai, o padėką gydytojui taria su ašaromis akyse.

„Man buvo šlapimo takų sutrikimas ir labai norėčiau padėkoti gydytojui Aivarui Grybui, kuris vienintelis Lietuvoje man padarė operaciją. Šlapimo takuose buvo randas, susiformavo nepratekėjimas. Penkis metus kankinausi su šia problema, kol nepatekau į šio gydytojo auksines rankas“, – laidoje dėkos Alfredas.

Ką kiekviena moteris turėtų žinoti apie savo sveikatą, kaip apsisaugoti nuo onkologinių ligų bei kaip bėgant metams išsaugoti vyriškumą – apie visą tai jau šį sekmadienį, 15 val. per TV8 televiziją.

Septintąjį sezoną skaičiuojanti medicinos laida „Sveikatos medis“ ir toliau džiugina savo žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalina patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindina su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsako į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: