6 patarimai įmonėms, kurių darbuotojai dirba nuotoliniu būdu

Darbas nuotoliniu būdu sparčiai tampa nebe išimtimi, o kasdienybe. Tokia tendencija ryškėja ne tik didžiosiose pasaulio valstybėse, bet ir mūsų šalyje. Tačiau daugelis įmonių šioje srityje susiduria su savitais iššūkiais. Kaip tiesiogiai nebendraujant su darbuotojais suformuoti stiprią komandą, palaikyti motyvaciją, ryšį, tačiau taip pat – ir stebėti darbo laiką, efektyvumą, aktyviai siekti verslo tikslų? Pateikiame 6 patarimus, kurie gali praversti siekiant suderinti skirtingus poreikius.

1. Sukurkite darbui tinkamą aplinką

Vien pasakyti, kad nuo šiol darbuotojai gali dirbti ir iš namų – neužtenka. Tyrimų duomenimis, tokia spontaniška galimybe pasinaudoja tik nedidelė dalis žmonių. Pokyčiams reikia ruoštis iš anksto, ir dokumentų valdymo sistemos (DVS)– vienas sprendimų, padedančių tai padaryti sklandžiau. Įsidiegę sistemą, įpratinę ja naudotis visus komandos narius galėsite naudotis terpe nuotoliniams pokalbiams, duomenų apdorojimui, projektų valdymui, užduočių delegavimui ir kitoms su darbu susijusioms veikloms.

Vis dėlto pasiruošti (arba nusiteikti) reikia ir psichologiškai. Dažna problema, kai nuotoliniu būdu dirba tik dalis darbuotojų, o kita jų dalis kasdienybę praleidžia biuruose – atskirtumo jausmas. Dirbantieji ne įmonės patalpose gali nerimauti dėl to, kad praleidžia svarbius įvykius, nedalyvauja reikšminguose susitikimuose, pasitarimuose. Tad geriausia darbo nuotoliniu būdu galimybę suteikti visiems darbuotojams, pasidomėti, kokie privalumai galėtų juos vilioti – pavyzdžiui, daugiau laiko šeimai, pomėgiams, poilsiui.  

2. Pasirūpinkite planu

Net ir biure darbas negali vykti sklandžiai, produktyviai, jei nėra plano. Nuotoliniu būdu dirbantiems žmonėms tai ypatingai svarbu: jiems dažniausiai tenka vienu metu derinti darbines ir asmenines užduotis. Pasistenkite, kad visos užduotys būtų planuojamos kuo anksčiau, o jų atlikimo terminas liktų lankstus, pritaikytas nenumatytiems atvejams. Be to, pasirūpinkite, kad darbuotojas galėtų visuomet tą planą matyti ir sekti. Šiuo atžvilgiu taip pat naudingos DVS – čia talpinami duomenys (pavyzdžiui, minėtasis planas) prieinami bet kuriuo paros metu, iš bet kurios pasaulio vietos.

3. Organizuokite reguliarius susitikimus

Net jei pasamdėte darbuotoją, įsikūrusį kitame šalies gale, reguliariai su juo pasimatykite. Susitikimus rekomenduojama organizuoti bent kas dvi savaites. Jų metu verta aptarti iššūkius, galimus pokyčius, padėti išspręsti specialistui kylančias problemas.

Susitikti reikėtų ne tik vadovui ir darbuotojui, bet ir visai komandai ar kolektyvui. Patartina bent sykį per metus suorganizuoti didesnį renginį, kurio metu būtų stiprinamas komandinis ryšys, susipažįstama su kolegomis, aptariami esminiai tikslai ir tiesiog kartu atsipalaiduojama.

4. Dėmesį skirkite rezultatui, o ne darbo laikui

Dirbant nuotoliniu būdu sudėtinga išlaikyti darbo ir poilsio ar kitų veiklų darną, tad kyla grėsmių prie užduočių praleisti pernelyg daug laiko. DVSgali padėti sekti darbo laiką. Vis dėlto orientuotis reikėtų į pasiekimus, o ne laiką, praleistą naudojantis sistema. Juk dažniausiai būtent dėl įvairių trikdžių, galimybės dirbti nuosekliai stokos ir pasirenkamas lankstusis nuotolinio darbo modelis.

Darbo atlikimo terminų, laiko planavimo, savalaikės komunikacijos reikšmę reikėtų akcentuoti ir darbuotojams. Siekdami darbo efektyvumo, jie privalo susidėlioti prioritetus, neskirti daug laiko nereikšmingoms užduotims (pavyzdžiui, el. pašto tikrinimui).

5. Užtikrinkite saugią, bet lengvą prieigą prie visų reikšmingų duomenų

Saugumas – nemenkas iššūkis dirbantiems ar leidžiantiems dirbti nuotoliniu būdu. Tokiu atveju grėsmė gali kilti visiems darbui naudojamiems įrenginiams. Todėl verta pagalvoti apie informacijos saugojimą ne įrenginiuose, o vadinamuosiuose „debesyse“. Pasirūpinę, kad prie tokios virtualios saugyklos galėtų prisijungti tik autorizuoti ir, pavyzdžiui, el. parašą naudojantys darbuotojai, išvengsite nemenkos rizikos.

Informacijos ar DVSpraverčia ir šiuo atžvilgiu. Jų saugumui skiriama ypatingai daug dėmesio. Tačiau saugumo apribojimai netrukdo tomis sistemomis naudotis – jos veikia sklandžiai, greitai. Be to, galima visuomet atsekti, kas ir kokiu metu kūrė ar keitė konkretų dokumentą ir pašalinti netinkamas korekcijas, reguliuoti galimybę matyti ar redaguoti konkrečius failus.

6. Pasirūpinkite komunikacijos, bendradarbiavimo galimybėmis

Sistema, kurioje prieinami visi reikalingi duomenys, yra ypatingai svarbus darbo nuotoliniu būdu elementas. Tačiau praversti gali ir kitokie sprendimai – pavyzdžiui, specialios tekstinių ar vaizdo pokalbių programos. Jos leidžia maksimaliai greitai aptarti ir išspręsti problemas, gauti papildomos informacijos. Be to, tokios sistemos taip pat stiprina komandinius santykius, padeda pajusti vieningumą su kolegomis.

DVS, tiesioginių pokalbių programos, interaktyvūs darbų planai daliai įmonių jau yra įprastos darbo priemonės. Jomis, kaip ir galimybe dirbti ne tik biure, nuotolinių darbuotojų gerove, produktyvumu reikėtų pasirūpinti visoms bendrovėms, norinčioms neatsilikti nuo verslo naujovių. Lankstumas, gebėjimas prisitaikyti prie technologinių pokyčių – savybės, kurios ateityje lems tik dar didesnį konkurencinį pranašumą, tad jas ugdyti verta pradėti jau šiandien.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: