Nuotr. freepik.com

6 vertingi patarimai, kurie pravers renkantis laidojimo namus

Praradus brangų žmogų, kyla daugybė niuansų, kurie turi būti sprendžiami atsakingai. Vienas svarbiausių – tinkamų laidojimo namų pasirinkimas. Gedulas.lt specialistai atsako, į ką verta atsižvelgti renkantis šią įstaigą.

 1. Teikiamos paslaugos

Kiekviena laidojimo įstaiga siūlo skirtingas paslaugas, todėl kiekvienu atveju svarbu pasidomėti atskirai. Dažnai laidojimo namų paslaugų sąrašą galite rasti jų interneto svetainėje. Štai keletas aktualiausių paslaugų, į kurias verta atsižvelgti:

 • Kūno paruošimas
 • Šarvojimo paslaugos
 • Karstų, įkapių pardavimas
 • Šarvojimo salės nuoma
 • Dekoracijos, muzika
 • Giedotojų samdymas
 • Šv. Mišių užsakymas
 • Karstų nešikų paslaugos
 • Laidojimo ar kremavimo dokumentų tvarkymas
 • Transporto organizavimas laidojimo ir laidojimo paslaugoms
 • Maitinimo organizavimas kitoje vietoje po laidotuvių

Žinoma, kiekvienas atvejis yra individualus ir planuojant laidotuves gali reikėti tik dalies minėtų paslaugų. Sudarykite Jums svarbiausių paslaugų sąrašą ir pagal tai atsirinkite Jums tinkamiausią įstaigą.

Nuotr. freepik.com
 1. Įstaigos reputacija, atsiliepimai

Taip pat labai svarbu pasirinkti geros reputacijos laidojimo namus. Nors laidotuvių planavimas visada yra streso ir liūdesio kupinas procesas, tinkamai parinkti laidotuvių namai padės sumažinti šią naštą ir užtikrins sklandų atsisveikinimą su Jums brangiu žmogumi.

Rekomenduojame pradėti nuo draugų, artimųjų ir šeimos narių rekomendacijų. Taip pat labai praverčia atsiliepimai ir rekomendacijos internete, kuriuos galite rasti šalia įmonių „Google“ aprašymų.

 1. Religiniai ar kultūriniai poreikiai

Jei turite tam tikrų specifinių religinių ar kultūrinių pageidavimų, kurių norėtumėte laikytis šarvojimo ar laidojimo metu, labai svarbu įsitikinti, kad laidojimo namai suteiks šią galimybę ir patenkins visus Jūsų ir artimųjų poreikius.

 1. Laidojimo namų vieta

Atminkite, kad ruošiantis šarvojimui bei laidotuvėms, teks daug bendrauti su laidojimo paslaugų specialistais, todėl vieta turi būti patogi tiek Jums, tiek kitiems apeigų dalyviams. Patogu, jeigu laidojimo namai yra netoli Jūsų šeimos kapinių, kuriose planuojate laidoti mirusį artimą žmogų.

Todėl atidžiai įvertinkite Jus dominančių laidojimo namų lokaciją ir pasirinkite Jums patogiausią.

Nuotr. freepik.com
 1. Teikiamų paslaugų kaina

Žinoma, kaina taip pat yra veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti renkantis laidojimo namus. Vidutinės laidojimo paslaugų kainos Lietuvoje, priklausomai nuo regiono, gali svyruoti nuo tūkstančio iki poros tūkstančių eurų, tačiau kiekvienas atvejis individualus. Tai tėra vidurkis ir galutinė suma priklauso nuo Jūsų poreikių bei galimybių. Vienas esminių veiksnių, kuris gali turėti didžiulį poveikį bendrai laidojimo kainai, yra pasirinktas laidojimo būdas (pavyzdžiui, ar kūnas bus laidojamas tradiciškai, ar kremuojant).

Todėl prieš leidžiantis į laidojimo namų paiešką, suplanuokite bent preliminarų biudžetą. Tokiu būdu galėsite susiaurinti paiešką ir gauti Jums aktualiausią kainos pasiūlymą.

 1. Personalas

Taip pat labai svarbu pasirinkti laidojimo namus, kuriuose dirba rūpestingi, savo darbą puikiai išmanantys darbuotojai. Geriausias būdas įvertinti įstaigą ir joje dirbančius specialistus yra konsultacija telefonu arba gyvas vizitas. Atkreipkite dėmesį į personalo elgesį, bendravimo toną ir į tai, ar jie skiria laiko nuodugniai atsakyti į jūsų klausimus.

Kaune rekomenduojame laidojimo namus Gedulas.lt – tai patikima, ilgamečių profesionalų komanda. Užtikriname, kad gedulo namuose Jūsų laukia empatiški laidojimo paslaugų specialistai, aukščiausio lygio aptarnavimas ir nuoširdus rūpestis.

Nuotr. freepik.com


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: