shutterstock nuotrauka

8 finansų rinkų prognozės 2025 metams

Terminas „skaitmeninis“ šiomis dienomis yra naudojamas nuolatos. Skaitmeninis tas, skaitmeninis anas, skaitmeninės „inovacijos“ ir skaitmeninės“ transformacijos“ – tai žodis, kuris iš pirmo žvilgsnio yra pažįstamas kiekvienam iš mūsų. Tačiau iš tiesų po šiuo terminu slypi kur kas daugiau, todėl neretai kyla klausimai – „Ką iš tikrųjų tai reiškia?“, „Ar tai technologija?“ „Šiuolaikinė kultūra?“, „Darbo priemonė ir būdas dirbti?“

Skaitmenizacijos banga užliejo visus. Skaitmeniniai produktai šiandien yra kuriami nesustabdomu greičiu ir kaskart jie tampa vis tobulesni bei išmanesni. Ir tai yra būdinga tiek išoriniams tiek ir vidiniams procesams bei infrastruktūroms. Be to, šiuolaikinio verslo pasitelkiami ir pritaikomi skaitmeniniai sprendimai taip pat labai akivaizdžiai parodo, kas iš tikrųjų yra skaitmenizacija ir kaip ji gali mums padėti – sprendžiant tiek sudėtingas, tiek ir labai paprastas kasdienes užduotis. Taigi, nors finansų sritis yra tūkstančių metų senumo, ji yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų kalbėti apie tai, kaip skaitmenizacija gali paveikti finansų rinką ir kas joje gali pasikeisti šiuolaikinių technologijų pagalba. Todėl pateiksime jums keletą įžvalgų apie tai, kaip visa tai galėtų atrodyti 2025 m.

Aštuonios prognozės finansų rinkos skaitmenizacijai 2025 m.

Šios žemiau pateiktos aštuonios prognozės yra paremtos svetainėje finance43 pateikiama informacija. Prognozuojant tai, kas bus 2025 m., buvo atsižvelgta į tai, ką finansų rinkos lyderiai pasitelkia šiomis dienomis, kokios finansinės technologijos yra naudojamos ir kokius sprendimus sukuria šiuolaikiniai startuoliai, o tuomet užduodami klausimai, tokie kaip „Kas nutiktų, jei sujungtume skirtingas technologijas?“, „Kaip bus įgyvendinami finansų srities uždaviniai ir kas juos atliks?“, „Kaip finansinės technologijos galėtų prisidėti prie didesnės verslo sėkmės?“

1. Finansinės srities automatizavimas

Kompiuteriai, kurie veikia dirbtinio intelekto pagalba ir „blockchain“ technologija, veiks kur kas efektyviau ir perims didelės dalis žmonių atliekamus darbus, eliminuojant būtinybę žmonėms priimti sprendimus. Tai dirbtinio intelekto pagrindu veikiančioms kompiuterinėms sistemoms suteiks daugiau kūrybinės laisvės ir autonomijos.

2025 m. debesų kompiuterija paremtas ERP, automatizacija ir kognityvinės naujovės ir toliau sparčiai tobulės bei plėsis, sukuriant daug galimybių reikšmingai palengvinti įvairius finansinius procesus bei sutaupyti vartotojams daug jų brangus laiko. O kadangi kartu bus aktyviai pasitelkiama ir „blockchain“ technologija, visa tai tik dar labiau pagreitins visus procesus.

Žinoma, kai kurie bando spekuliuoti, jog finansų rinka tiesiog pradings, jei skaitmenizacijos sfera patirs „krizę“, tačiau to specialistai nemato. Todėl ateityje verslo finansai, finansų planavimas, biudžeto formavimas, prognozavimas, bendradarbiavimas ir kitos su finansų sritimi susijusios dalys bus vis glaudžiau priklausomos nuo skaitmeninių finansinių technologijų, kurios užtikrins didesnį efektyvumą.

2. Finansinių paslaugų kompanijos

Automatizuotos finansinės operacijos padės verslui kur kas lengviau patobulinti savo teikiamas paslaugas ir leis lengviau suprasti svarbius bei kertinius vidinius verslo procesus. Anuomet finansų srityje didžiausią reikšmę turėjo patys žmonės. Tuo tarpu ateityje viskas pasikeis. Be to, dalis finansų rinkos kompanijų evoliucionuos ir savo verslo modelį išskirtinai pavers visapusiškais verslo paslaugų centrais, kurie gebės suteikti kompleksines paslaugas.

3. Finansai realiu laiku

Periodinės finansinės ataskaitos bus praeitis. 2025 m. verslas turėtų galėti bet kokią finansinę informaciją pasiekti vos tik jiems to prireiks – realiu laiku.

Kai naujausia finansinė informacija ir finansų prognozės gali būti sugeneruotos ir gautos realiu laiku, tradiciniu laikomas cikliškas finansinių ataskaitų gavimas nebebus toks aktualus ir naudingas, rašoma kreditus.eu. Riba tarp praktinio finansinių procesų įgyvendinimo ir analitinių duomenų gavimo tiesiog pradings. Visa tai taps vienu. Žinoma, finansinių institucijų viduje išliks tam tikri tradiciniai metodai ir principai, nes to reikės efektyviam darbui, tačiau išoriškai, pvz., investuotojams, tokie sprendimai taps labai efektyviais ir praktiškais, kadangi jiems nebereikės laukti tarpinių finansinių ataskaitų ir kitos su tuo susijusios informacijos. Viskas vyks realiu laiku, todėl nebereikės laukti mėnesio ar metų pabaigos.

Daugybė finansų srityje egzistuojančių ciklų šiandien yra pakankamai apriboti tiek naudojamų technologijų, tiek ir duomenų apdorojimo ribotumo. Dabar procesai vyksta nustatytu laiku, nes tai yra vienintelis būdas. Tuo tarpu, kai informacija taps akimirksniu prieinama kiekvienam, kuriam jos reikės, tradiciniai ciklai taps nebebūtina. Tai suteiks vartotojams kur kas daugiau galimybių ir daug didesnę pasirinkimo laisvę.

4. Automatiškai teikiamos paslaugos

Išmanieji agentai, bendraujantys botai, dirbtinio intelekto pagrindu paremtos programos – visa tai padės finansų rinkos dalyviams komunikuojant ir teikiant finansines paslaugas vartotojams, kadangi tokiu būdu finansinės paslaugos bus teikiamos automatiškai – be fizinio paslaugų teikėjų įsikišimo.

Yra daugybė žmonių, kurie šiomis dienomis nejaučia jokio noro tam tikras finansines paslaugas užsakinėti tiesiai „iš žmogaus“ – ypač, jei tos paslaugos yra savotiškai „asmeniškos“. Jei jie galės gauti jiems reikalingus atsakymus ir išspręsti jiems rūpimus klausimus skaitmeninių sprendimų pagalba, jie neabejotinai bus laimingi galėdami tai padaryti. Daugybė finansinių ir buhalterinių ataskaitų bus paprasčiausiai automatizuotos. Bėgant laikui išmanieji agentai išmoks, kokios informacijos reikia vartotojams ir pristatys ją pačiu tinkamiausiu būdu. Galiausiai duomenys, kurie šiandien yra pateikiami mums įprastu formatu, bus pateikiami vizualinio pobūdžio informacija, kurią naudoti ir vertinti yra kur kas lengviau ir patogiau.

5. Nauji paslaugų suteikimo modeliai

Nauji paslaugų teikimo modeliai visiškai pakeis finansų rinką ir joje taikomus sprendimus. Robotai ir algoritmai bus integruoti į daugelio individualiai dirbančių žmonių atliekamą darbą. Be to, tai taps neatsiejama korporacijose dirbančių darbuotojų kasdienybės dalimi. Automatizacija gerokai pralenks įprastinius sprendimus.

Tai reiškia, kad skaitmenizuti sprendimai koreguos ir pačių finansinių paslaugų teikimo principus bei modelius. Tiek smulkus, tiek ir stambus verslas įžvelgs labai akivaizdžius privalumus, kurie palengvins jų komercinės veiklos vykdymą. Savo ruožtu klientai jaus didelę naudą ir didžiulį patogumą. Sumažės veiklos vykdymo kaštai ir finansinės institucijos bei verslo subjektai turės puikią galimybę suprasti, kaip jie turėtų organizuoti savo veiklą ir kurie jų vykdomoje veikloje egzistuojantys procesai nebereikalauja fizinio žmogaus įsikišimo.

6. Naujos finansinės platformos

Finansinės aplikacijos ir mikropaslaugos bus labai svarbios ir turinčios reikšmingą įtaką finansų sistemai, todėl akivaizdžiai daugės startuolių, kurie orientuojasi išskirtinai į naujų finansinių platformų kūrimą.

ERP pardavėjai jau dabar kuria naujas skaitmenines technologijas, tokias kaip automatizuotos sistemos, „blockchain“ ir kognityviniai įrankiai, kurias įtraukia į savo siūlomus produktus. Žinoma, tokių technologijų pažanga yra didžiulė ir ji yra tiesiog nesustabdoma, todėl debesija paremtos ERP padės užtikrinti nuolatinius ir savalaikius atnaujinimus, padedant verslui žengti koja kojon su šiuolaikinėmis naujovėmis.

Finansų rinka žvengia į technologijų aukso amžių. Kadangi debesija tampa norma ERP srityje, finansinės aplikacijos ir mikropaslaugos taps dar naudingesnės ir populiaresnės. Verslas galės labai reikšmingai sumažinti technologijoms tenkančius kaštus, neaukojant funkcionalumo.

7. Duomenų integravimas

Kompanijos vis dar susidurs su įvairiomis problemomis, susijusiomis su duomenų integravimu ir suvedimu. Automatizacija ir kognityvinės funkcijos padės darbą atlikti paprasčiau, tačiau žvelgiant abstrakčiau – tai vis dar bus nelengva padaryti. Kita vertus, atsirandančios problemos įprastai yra sprendžiamos pakankamai efektyviai ir greitai, todėl naujų finansinių technologijų startuolių pagalba turėtų būti vis lengviau užtikrinti sklandų duomenų integravimą į įvairias finansine sistemas.

8. Ateities finansų rinkos profesijos

Kai kalbama apie ateities finansų rinką, taip pat daugeliui iškyla klausimas, kokios gi profesijos bus reikalingos ir labiausiai paklausios? Duomenų analitikai ir efektyvios komunikacijos specialistai bus labai vertinti darbui su skaitmeniniais įrankiais, kurie taps vis svarbesne verslo ir finansinių institucijų vykdomos veiklos dalimi.

Žinoma, kiekviena nauja profesija reikalauja ir naujų talentų. Trumpiau tariant, jei jūsų turite kompaniją, kurioje dirba daug lojalių ir ilgametę patirtį turinčių darbuotojų, turėtumėte pagalvoti apie jų kvalifikacijos tobulinimą. Tai leistų jums žengti koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis ir niekuomet nuo jų neatsilikti. Tuo tarpu, jei yra plečiamas personalas, būkite tikri, kad jų kompetencija yra pakankama jūsų numatytam verslo modeliui, kuris neabejotinai bėgant laikui turės keistis ir evoliucionuoti, prisitaikant prie modernėjančios rinkos ir joje pasitelkiamų naujausių technologijų.

Kita vertus, pradėti naudoti naujas technologijas yra pakankamai nesudėtinga, palyginus su naujų darbuotojų paieška ir naujos komandos formavimu. Be abejo, visa tai yra labai glaudžiai susiję, tačiau kiekvienoje bendrovėje yra labai daug individualių veiksnių, kurie visą tai gali apsunkinti. Todėl jei nenorite pavėluoti į labai greitai važiuojantį traukinį, savo bendrovėje ar korporacijoje turėtumėte jau dabar ruoši darbuotojus 2025 m. pokyčiams finansų rinkoje.

Visos šios aukščiau paminėtos finansų rinkos prognozės taip pat kelia ir labai daug papildomų svarbių klausimų, į kuriuos kiekvienas iš mūsų turėtumėte atrasti atsakymus. Technologinė pažanga yra labai didžiulė ir nesustabdoma, todėl lygiagrečiai turėtumėte visuomet stengtis būti tinkamai pasiruošę pokyčiams, kurie turi didelės įtakos finansų rinkai ir verslo vystymuisi. Juolab, kad yra kalbama apie finansinių technologijų pasitelkimą ir jų integravimą į verslui svarbius vidinius ir išorinius procesus.

Žinoma, kai finansų rinka taip sparčiai skaitmenizuojasi, atsiranda įvairių papildomų iššūkių, susijusių ir su šios rinkos teisiniu reguliavimu. Įstatymai, kurie galioja ir yra plačiai taikomi šiandien, gali nebetikti ateityje, todėl vis dar nėra aišku, kaip sklandžiai bus keičiama reguliacinė naujausių skaitmeninių technologijų sritis. Belieka tikėtis, kad tai bus atlikta operatyviai ir atsižvelgiant ne tik į finansinių institucijų bei verslo, tačiau ir į pačių vartotojų poreikius. Suprasti, kaip iš tikrųjų turėtų veikti skaitmenizuoti finansiniai sprendimai ir kokią tikrąją naudą jie turėtų suteikti, nėra taip paprasta, kaip galbūt galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Visuomet galima susidurti su nemenkais iššūkiais – ypač tuomet, kai yra kalbama apie vartotojų asmeninius duomenis ir labai konfidencialią informaciją. Todėl labai didelis dėmesys visuomet privalo būti skiriamas saugumo priemonėms, įsiklausymui į vartotojų poreikius ir efektyviausių finansinių priemonių pasitelkimui.

Nėra lengva numatyti tikslių skaičių – tiek finansinės naudos, tiek ir kaštų sumažinimo srityse. Tačiau viena yra neabejotinai aišku – finansinė skaitmenizacija yra tiesiog būtina ir neišvengiama. Norime to ar nenorime, galiausiai didžioji dalis finansinių procesų bus įgyvendinama skaitmeniniu būdu ir išskirtinai dirbtinio intelekto pagalba. Finansų rinka bus kur kas greitesnė ir kompleksiškesnė. Vartotojai turės daugiau galimybių ir galės mėgautis didesniu prieinamumu bei patogumu. Taigi, belieka savęs paklausti, ar jūs jaučiatės pasiruošę skaitmenizacijai ir naujam technologijų amžiui?


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: