8 -oji “Balta paukštė“ pasirinko Zarasus

Ir gražūs gi mūsų Lietuvos miesteliai. Tokie mieli ir savi. Su savo istorijomis ir legendomis. Spalio 2 dieną mes keliavome į Vyžuonų miestelį, Utenos rajone, įsikūrusį prie kelio Svėdasai-Utena, čia bibliotekoje vyko respublikinio prozos konkurso „Balta paukštė“ 8-asis renginys, kurį organizuoja labdaros ir paramos fondas „Baltasis balandis“.

Pagrindinė gatvė taip paslaptingai vingiuoja tarp privačių namų, kurie skendi gėlių jūroje. Iš tolo matome ant kalnelio gražuolę bažnyčią.

Pasipila įvairiaspalvių mašinų virtinė kuri įsuka į Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos, Vyžuonų filialo kiemą, įsikūrusią trijų aukštų mokyklos pastate.

Netrukus jaukioje bibliotekos erdvėje prasideda respublikinio prozos konkurso „Balta paukštė“ 8-asis renginys, kurį organizuoja labdaros ir paramos fondas „Baltasis balandis“. Renginį veda fondo pirmininkė Aldona Širvinskienė.

Renginį pradėjo bibliotekininkė Daiva Pilkauskaitė, primindama, jog šiemet poetui, literatūros kritikui, kilusiam iš Vyžuonų Antanui Masioniui būtų sukakę – 80.

Kodėl baigiamajam renginiui pasirinktos Vyžuonos? Pernai paukštė išskrido į Prienus. Ją laimėjo kūrėjas Romaldas Zabulionis, gimęs ir augęs Vyžuonose. Jis dar kartą norėjo sugrįžti į gimtinę ir pasirodyti, koks išaugo talentingas vaikas. Ir neapsiriko! Išėjusį sakyti laureato kalbos Romualdą apsupo vyžuoniškiai su gėlėmis ir dovanomis.

Koncertą pradėjo Kėdainių miesto senjorų ansamblis „Svaja“, vadovė Selestina Rimavičienė.

Šiemet konkursui savo kūrybą atsiuntė 55 autoriai. Deja, kol kas negalėjome išleisti 8-ojo almanacho „Pasivaikščiojimai“, nes šiuo metu spaustuvės kolektyvas, kuris spausdina fondo knygas, serga Covid-19. Linkime jiems kuo greičiau pasveikti. Vis tik atvyko kūrėjai iš Vilniaus, Prienų, Pakruojo, Šiaulių, Rokiškio, Kalvarijos, Panevėžio, Zarasų, Utenos ir Anykščių.

Kiekvienas autorius skaitė ištrauką iš atsiųsto kūrinio, o jei jis buvo trumpas – visą kūrinį. Paskaitę galėjo išsirinkti norimos spalvos rankų darbo puodelį su užrašu „Balta paukštė“, o lėkštutę po juo įsigyti už 1 eurą, taip paremdami fondą „Baltasis balandis“.

8-ojo respublikinio prozos konkurso „Balta paukštė“ laureate tapo Giedrė Mičiūnienė už apsakymą „Ilgos juodos kasos“. Šiemet „Balta paukštė“ išskrido į Zarasus.

Pirmasis ,,Baltos paukštės“ renginys vyko Vaižganto gimtinėje, Malaišiuose ir išskrido paukštė į Ukmergę pas laureatę Zitą Bataitienę,

II paukštė vėl iš Vaižganto gimtinės 2015 m. išskrido į Joniškį – laureatė Alina Jonaitienė,

III paukštė 2016 m. konkursas skelbiamas Ustronės kaime, Panevėžio r. Knygnešių ir Vaižganto muziejuje – išskrido į Gargždus – Jūratė Juščienė.

IV paukštė 2017 m. Vaižganto muziejuje, Kunigiškiuose, Anykščių r. – į Zarasus, laureatė Zita Malcienė,

V paukštė 2018 m. iš Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos sklendžia į Biržus – laureatas Zigmas Rupšys.

VI paukštė 2019 m. jau kyla iš Biržų pilies į Molėtus, laureatė Laima Pacevičienė

VII paukštė 2020 m. iš Kunigiškių, Anykščių r. išskrido visiems metams į Prienus pas Romaldą Zabulionį.

Fondas turi išleidę 7 knygas (greit sulauks 8-os) kurios talpina 311 autorių kūrinius.

Esame dėkingi, kad Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, Vyžuonų filiale suteikė nemokamas patalpas ir leido naudotis šiuolaikinėmis technologijomis.

Dėkingi už renginių viešinimą Anykščių savaitraščiui „Šilelis“.

Fondo „Baltasis balandis“ pirmininkė Aldona Širvinskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: