80-metį švenčiantis Juozo Miltinio dramos teatras pirmąją premjerą mini instaliacija „Sergėjimai“

Lygiai prieš 80 metų, 1941 m. kovo 15-ąją, įvyko pirmoji naujai Panevėžyje įkurto teatro premjera – Juozo Miltinio „Sidabrinis slėnis“ pagal Nikolajaus Pogodino pjesę. Ieškodama galimybių paminėti šią progą, teatro kūrybinė komanda – režisierius Aleksandras Špilevojus, scenografė Barbora Šulniūtė ir šviesų dailininkas Paulius Jakubėnas – sumanė instaliaciją „Sergėjimai“, kuri pakvies žiūrovus prieiti prie teatro taip arti, kaip tik tai yra įmanoma šiuo sudėtingu laiku. Iš skirtingų teatro spektaklių scenografijos fragmentų sukurtą instaliaciją, įkurdintą teatro fojė, pro langus žiūrovai galės stebėti kiekvieną vakarą nuo kovo 15 iki 21 d. – lygiai 80 valandų.

Anot Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovo režisieriaus Aleksandro Špilevojaus, teatro viduje, už stiklo, įkurtas eklektiškas pasaulis, sudėliotas iš skirtingiausių JMDT spektaklių objektų ir elementų. Vienintelė šio Teatro pasaulio gyvybės sąlyga – gyvo aktoriaus buvimas jame. Kiekvieną vakarą besileidžiant saulei čia ateina aktorius tam, kad iki pat saulėtekio sergėtų šią teatro šventovę taip, kaip vienuolis adoruodamas sergi Švč. Sakramentą, o Vaidila – šventą Ugnį. Kiekvieną vakarą instaliacijoje „apsigyvens“ skirtingų kartų teatro aktoriai, kurie keisdamiesi be pertraukos sergės šią erdvę 80 tamsos valandų. Be to, dviejuose ekranuose bus galima stebėti skirtingu laiku sukurtų Juozo Miltinio dramos teatro spektaklių fragmentus.

Kaip pasakoja viena iš instaliacijos autorių scenografė Barbora Šulniūtė, „Sergėjimų“ idėja yra perkelti scenos erdvę į vietą, kurią šiuo metu gali pasiekti žiūrovai. Jie išvys įstiklintą teatro realybės fragmentą. „Apgyvendinome ten aktorių, tačiau pagrindinis skirtumas yra tas, kad šioje scenoje ne vaidinama, bet būnama, būnama ir saugoma tai, kas kasdien tyliai, niekam nematant rusena teatro širdyje. Ta antropomorfinė gyvybė, kuri nepriklausomai nuo jokių aplinkybių jau 80 metų kuria gyvenimą ir istoriją čia, Juozo Miltinio dramos teatre“, – instaliacijos sumanymą atskleidžia scenografė.

Šviesų dailininkas Paulius Jakubėnas, kūręs „Sergėjimų“ apšvietimą, sako, kad jam svarbiausia buvo išgauti nuotaiką, išryškinti skirtingus instaliacijos segmentus: „Man ši instaliacija yra tarsi teatro laiko spiralė, kurią stebėdamas paleidžiu savo vaizduotę ir nusikeliu į spektakliuose, kino filmuose ar tiesiog kasdienybėje išgyventas situacijas.“

„Sergėjimai“ Juozo Miltinio dramos teatre nušvis jau pirmadienio vakarą, leidžiantis saulei, 18 val. 20 min., ir vilios žiūrovus visą savaitę. Mobiliaisiais įrenginiais nuskenavus QR kodą, bus galima pasinerti į instaliacijos garsų pasaulį, kuriame pasigirs ir paties maestro Miltinio balsas.

Juozo Miltinio dramos teatro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: