Istorijos puslapiaiNAUJAUSIOS ŽINIOSSukaktys

80 metų, kai (1938 m.) Panevėžyje pradėtas naudoti sanitarinis automobilis

Lietuvoje Raudonojo kryžiaus draugija įkurta 1919 metais sausio 12 dieną. Ji kūrė ligoninių tinklą Lietuvoje. 1919-1921 metais Raudonojo kryžiaus ligoninė veikė ir Panevėžyje. Joje buvo gydomi Nepriklausomybės kovose sužeisti Lietuvos kariuomenės savanorai. Pasibaigus Nepriklausomybėms kovoms ta ligoninė buvo iškelta iš Panevėžio.

1938 metais lapkričio mėnesį Raudonojo  Kryžiaus draugija  Panevėžio miesto savivaldybei skyrė sanitarinį automobilį. Tuo metu sanitarinis automobilis kainavo apie 14-15 tūkst. litų.  Taip pat skirta 200 litų  alga mėnesiui vairuotojo išlaikymui.

Nustatyta automobilio naudojimo kaina. Mokestis už vieną kilometrą apskrities ribose 50 centų. Miesto teritorijoje vienas iškvietimas kainavo 4 litus. Sanitarą šiam automobiliui turėjo duoti ugniagesių komanda. Automobiliu buvo draudžiama vežioti sergančius užkrečiamomis ligomis ir lavonus.

Automobilis stovėjo ugniagesių patalpose adresu Ramygalos gatvė Nr. 22. Automobilis buvo iškviečiamas telefonu Nr.18. 1939 metais sausio 28 dieną ,,Panevėžio garsas“ rašė, kad panevėžiečiai patenkinti greitosios automobilio darbu. Ligoniai buvo greitai pristatomi. 1940 metais  sausio mėnesį,,Panevėžio garsas“  sausio rašė, kad automobilis važiuodamas žiemą įstrigo pusnyse.

Buvo rašoma, kad gali pabrangti automobilio mokestis,nes žiemos sąlygomis brangiau kainuoja. Panevėžio apskrityje ir mieste nepaisant visų problemų buvo teikiama skubi medicininė pagalba. Pradžia visada nebūna lengva.

Foto: Benzo sanitarinis automobilis

Nuotrauka iš privačios kolekcijos

Donatas Pilkauskas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close