Organizatorių nuotr.

80 proc. šalies mokyklų eiti įtraukęs projektas – sugrįžta

Kartu su mokslo metų pradžia jau trečius metus iš eilės startuoja moksleivių kasdieninį judėjimą ir fizinį aktyvumą skatinantis projektas „Mokyklos eina“. Praėjusiais metais net 80 proc. šalies mokyklų ir 12 tūkst. moksleivių bei mokyklų bendruomenių narių įtraukęs projektas šį rudenį šalies pagrindinio bei vidurinio ugdymo mokyklų narius vėl kviečia žingsniuoti ir kurti savo pažintinius maršrutus.

Rugsėjo 1 d. nemokamoje mobiliojoje programėlėje prasidėjo viešas „Mokyklos eina“ žingsnių iššūkis. Tai – atrankinis etapas, kurio metu išaiškės šešiasdešimt mokyklų lapkričio mėnesį tapsiančių trečiojo „Mokyklos eina“ projekto dalyvėmis. Vien išankstinės registracijos metu į atrankos etapą prisijungė 600 šalies mokyklų.

Įsitraukė 80 proc. mokyklų

Praėjusiais metais mobiliosios vaikščiojimo programėlės „#walk15“ įgyvendinamas ir Sporto rėmimo fondo finansuojamas projektas „Mokyklos eina“ stebino išskirtiniu moksleivių ir mokyklų bendruomenių narių įsitraukimu. Rugsėjį startavęs viešas žingsnių iššūkis „Mokyklos eina“ per 9 mėnesius pritraukė tūkstančius moksleivių ir mokytojų iš beveik 800 mokyklų.

„Sunku patikėti, jog prie pernai vykusio iššūkio prisijungė net 80 proc. Lietuvos mokyklų. Jų nariai kartu nužingsniavo beveik 14 mlrd. žingsnių – atstumą tolygų 287 kelionėms aplink Žemės rutulį! Tiesa, tokiu būdu moksleiviai ir mokytojai rūpinosi ne tik savo sveikata, bet ir visus mus supančia aplinka. Važiavimą automobiliu iškeitę į ėjimą, iššūkio dalyviai užaugino daugiau nei 50 mln. virtualių medžių, taip sutaupydami beveik 2 mln. tonų į aplinką išmetamo CO2“, – sako projekto iniciatorė ir programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Tuo tarpu praėjusių metų lapkritį, prasidėjus antrajam projekto „Mokyklos eina“ etapui, 60 aktyviausiai nuo rugsėjo žingsniavusių šalies ugdymo įstaigų buvo pakviestos prisijungti prie papildomų veiklų. Šiame etape moksleiviai dalyvavo sveikatingumo paskaitose su Lietuvos sporto universiteto dėstytoju Arūnu Emeljanovu, kūrė interaktyvius pažintinius maršrutus bei varžėsi privačiuose žingsnių iššūkiuose.

„Antrajame projekto „Mokyklos eina“ etape atrinktoms mokykloms sukūrėme po du žingsnių iššūkius. Iš viso – 120 privačių iššūkių. Viename jų varžėsi tik moksleiviai, o kitame – mokyklos bendruomenės nariai, tarp kurių buvo mokytojai, administracijos nariai, moksleivių tėvai ir kt. Tokiu būdu siekėme, jog moksleivius žingsniuoti motyvuotų ne tik bendraamžiai, bet ir visa juos supanti aplinka. Panašu, jog šį tikslą pasiekti pavyko, kadangi prie privačių žingsnių iššūkių prisijungė beveik 12 tūkst. ėjikų“, – pasakoja V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

Moksleivių fizinis aktyvumas auga

Projektas „Mokyklos eina“ buvo iniciuotas reaguojant į gąsdinančią Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) statistiką – net apie 80 proc. pasaulio vaikų ir paauglių nepasiekia rekomenduojamo kasdienio fizinio aktyvumo normos. Lietuvoje ši statistika dar liūdnesnė. 2020 metais „Higienos instituto“ atlikto tyrimo duomenimis vos 13,6 proc. Lietuvos vaikų po pamokų valandą arba daugiau leido užsiimdami aktyvia veikla.

„Prieš kelerius metus paskelbti moksleivių fizinio aktyvumo rodikliai šokiravo. Projektas „Mokyklos eina“ įrodė, jog tinkama motyvacija – daro stebuklus. Pernai, projektui einant į pabaigą, atlikome jame dalyvavusių mokinių apklausą. Rezultatai nuteikia pozityviai. Net 77 proc. dalyvių atsakė, jog jų fizinis aktyvumas projekto metu stipriai išaugo. O beveik 50 proc. teigė nuėję daugiau nei 1 mln. žingsnių. Tikimės, jog startuojantis trečiasis projekto sezonas pritrauks dar didesnį šalies ugdymo įstaigų skaičių, o mokinius privers aktyviau žingsniuoti, puoselėti savo fizinę ir emocinę sveikatą bei mus supančią aplinką“, – teigia mobiliosios programėlės „#walk15“ kūrėja V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

Prisijungti kviečiami visi

Prisijungti į atranką gali kiekvieną šalies pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaiga. Projekto dalyvėmis taps šešiasdešimt aktyviausiai viešame „Mokyklos eina“ iššūkyje programėlėje „#walk15“ ėjusių mokyklų. Praėjusių metų dalyvės šių metų projekte dalyvauti negalės.

Nuo lapkričio iki mokslo metų pabaigos atrinktoms projekto mokykloms bus organizuojami privatūs vaikščiojimo iššūkiai, kuriami mokyklų pažintiniai, virtualūs ir interaktyvūs maršrutai, organizuojamos sveikatingumo pamokos, moksleiviai bus motyvuojami įvairiais prizais bei diplomais.

UAB „Walk15“ įgyvendinamo ir valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, finansuojamo projekto „Mokyklos eina“ tikslas skatinti moksleivių kasdienį fizinį aktyvumą per inovatyvias ir interaktyvias priemones bei edukuoti apie aktyvumo svarbą jų raidai ir savijautai. Projektas truks nuo 2022 m. rugsėjo 1 d. iki 2023 m. birželio 31 d.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: