Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-08-12

9 kriterijai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis skalbimo mašiną

Skalbimo mašinos yra vieni iš tų įrenginių, be kurių negalėtumėte įsivaizduoti savo buities. Visgi, jų pasirinkimas dabar yra ypatingai platus, todėl neretai kyla klausimų, koks įrenginys galėtų geriausiai pateisinti visus lūkesčius. Tai išsiaiškinsite atkreipę dėmesį į kelis pagrindinius kriterijus, kuriuos šį kartą ir aptarsime.

  1. Skalbimo mašinos tipas

Šie įrenginiai gali būti pusiau arba pilnai automatiniai. Antrojo tipo modeliai yra kur kas populiaresnis pasirinkimas – tai standartinės skalbimo mašinos, kurios prijungiamos prie namų santechnikos, turi  savo nuolatinę vietą ir gali pasiūlyti daugybę įvairių programų. Tuo tarpu pusiau automatiniai prietaisai turi atskiras skalbimui ir skalavimui skirtas talpas – tai reiškia, kad skalbinių „transportavimu“ reiks pasirūpinti Jums patiems. Tačiau tokios skalbimo mašinos yra ženkliai pigesnės ir gali būti pastatomos bet kokioje vietoje.

  1. Pakrovimo tipas

Kalbant apie pakrovimą, reikėtų išskirti iš viršaus ir iš priekio pakraunamus modelius. Pirmasis variantas labiausiai tiks tuomet, jei šį prietaisą bandysite „įsprausti“ tarp kitų baldų ar įrenginių, kadangi atveriamos durelės neužims papildomos vietos. Tiesa, pasirinkus iš priekio pakraunamus modelius, skalbyklės viršų taip pat galima išnaudoti daiktų sandėliavimui. Tokių modelių pasirinkimas dažniausiai yra kur kas platesnis.

  1. Montavimo būdas

Rinkoje sutinkami dviejų tipų įrenginiai – tai laisvai pastatomos ir įmontuojamos skalbimo mašinos. Pirmojo tipo įrenginiai gali būti pastatomi bet kurioje vietoje, jiems nereikalingi sudėtingi montavimo darbai, o esant reikalui, stovėjimo vietą galima lengvai pakoreguoti. Be to, pasirinkimo įvairovė yra kur kas platesnė. Tuo tarpu įmontuojami prietaisai, nors ir montuojami kiek sudėtingiau, puikiai integruojasi į interjerą ir gali būti visiškai nepastebimi. Be to, kartais teigiama, jog sukabinus juos su baldais, ženkliai gali sumažėti ir triukšmingumas, ir vibracijos.

  1. Dydis ir talpa

Skalbimo mašinos matmenys priklauso nuo to, kiek vietos šiai technikai galite skirti, tad vertėtų iš anksto išmatuoti jai numatytą vietą. Tuo tarpu skalbinių svoris priklausys nuo namiškių skaičiaus: vienam ar dviem žmonėms pakanka modelių iki 5 kilogramų, 3-4 patartina rinktis maždaug 5-6 kilogramus, o dar gausesnei šeimai prireiks daugiau nei 6 kilogramus talpinančio įrenginio.

  1. Džiovinimo galimybės

Norintys, jog skalbimo mašina ne tik išplautų, bet ir išdžiovintų rūbus, turi dvi pasirinkimo galimybes – pirkti du atskirus įrenginius arba rinktis bendrus jų komplektus. Atskiros džiovyklės yra orientuotos būtent į šį darbą, todėl neretai jos gali pasiūlyti ir didesnį efektyvumą, ir daugiau papildomų funkcijų. Tačiau jei taupote vietą, verta atkreipti dėmesį ir į skalbimo mašinas su džiovinimo funkcija – jas įsigysite Pigu.lt el. parduotuvėje.

  1. Papildomos funkcijos

Šie įrenginiai gali turėti ir papildomų funkcijų, tokių kaip lengvas lyginimas, skalbimo atidėjimas ar didesnę higieną bei ekonomiškumą užtikrinančios programos. Palyginkite jas tarpusavyje ir pagalvokite, kurias iš tiesų galėsite pritaikyti praktiškai, kadangi neretai nuo jų priklauso ir skalbyklės kaina.

  1. Prekinis ženklas

Atsižvelgę į gamintoją, galime preliminariai suprasti, ko tikėtis iš vieno ar kito įrenginio. Visgi, vienareikšmio atsakymo į klausimą, kokios firmos skalbimo mašinos geriausios, nėra – rinkoje galima rasti daugybę gerai pažįstamų kompanijų, kurios siūlo itin kokybiškai veikiančią techniką. Svarbiausia, kad bent šiek tiek pasidomėtumėte atitinkamais gamintojais.

  1. Triukšmingumas

Jei ketinate skalbimo mašiną naudoti naktį ar vėlai vakare, o galbūt tiesiog norite mėgautis ramesne namų aplinka, šis parametras taip pat turėtų būti pakankamai svarbus. Niekuomet nesuklysite, jei palyginsite labiausiai Jums patikusių modelių triukšmingumą, kuris yra išreiškiamas decibelais. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, jog kai kurios skalbyklės gali pasiūlyti ir tylesnį darbą užtikrinančias programas.

  1. Skalbimo, gręžimo ir energijos efektyvumo klasės

Energijos efektyvumo klasė nurodo šių įrenginių energijos suvartojimą – ekonomiškiausiomis šiuo metu yra laikomos „A+++” klasės skalbimo mašinos. Tuo tarpu gręžimo ir skalbimo klasės leidžia nuspėti, kaip gerai įrenginys sugebės atlikti šiuos darbus: „A“ klasė yra laikoma geriausia, o „G“ – prasčiausia.

Atsižvelgę į visus šiuos niuansus, pakankamai lengvai nutarsite, kuri skalbimo mašina labiausiai tiktų būtent Jūsų namams. Svarbiausia, kad tiksliai išsigrynintumėte savo poreikius – tuomet tinkamą variantą surasti tikrai nebus sudėtinga.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: