Lietuvos naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSPolitika

A. Bilotaitė ir B. Matelis prašo iškviesti pasiaiškinti FNTT vadovus ir prokurorus

Reaguodami į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją[1] Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė ir Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Bronislovas Matelis dėl galimų korupcinio pobūdžio veikų Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje (FNTT) kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją. Politikai prašo, ginant viešąjį interesą, išanalizuoti viešojoje erdvėje pateiktus faktus.

Paviešintoje informacijoje teigiama, kad FNTT dirbanti tyrėja pranešime Generalinei prokuratūrai nurodo ir įvardija galimus pažeidimus, pareigūnus (vadovus ir kolegas), kurie savo veiksmais siekia nuslėpti ar užmaskuoti galimai korupcinio pobūdžio veikas, taip pat siekia daryti poveikį pareigūnams, atliekantiems ikiteisminius tyrimus.

Be to, tyrėja pateikia informaciją, kad ji yra nuolat persekiojama vadovų, kad tokiu būdu siekiama ją atleisti iš tarnybos dėl pranešimų apie galimai vykdomas korupcines veikas FNTT. Žurnalistinio tyrimo metu atskleisti faktai apie šiai tyrėjai skiriamas nuobaudas, pažeminimą pareigose, raginimą trauktis iš pareigų kelia pagrįstų abejonių dėl  FNTT vadovų veiklos ir neleistinų jų ryšių su vienos advokatų kontoros vadovais ir darbuotojais.

Seimo Antikorupcijos komisijos nariai A. Bilotaitė ir B. Matelis dirbo darbo grupėje, kuriai Seimas buvo pavedęs sukurti Pranešėjo apsaugos įstatymą, įsigaliojusį šių metų pradžioje. Seimo nariai atidžiai stebi, kaip įstatymas taikomas praktikoje ir ragina visuomenę netylėti, jeigu jų darbo vietoje daromi pažeidimai ar nusikaltimai.

„Mes suprantame, kad tokio įstatymo, galinčio rimtai pakirsti korupciją, taikymo sėkmė priklauso ir nuo to, ar visuomenė pasitikės prokurorais, kuriems siunčiamas pranešimas. Todėl visus abejotinus prokurorų sprendimus ar nerimą keliančią kitų pareigūnų veiklą būtina aptarti ir išanalizuoti Antikorupcijos komisijoje“, – įsitikinę Seimo nariai A. Bilotaitė ir B. Matelis.

Siekiant išsklaidyti kilusias abejones ir užkardyti galimas tolimesnes korupcines veikas, prašoma į artimiausią Antikorupcijos komisijos posėdį pakviesti FNTT vadovą, Generalinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atsakingus pareigūnus ir svarstyti šiuos klausimus:

FNTT vadovų ir tyrėjų susitikimus su galimai suinteresuotais asmenimis, advokatais, galinčiais turėti įtaką FNTT tiriamose bylose; FNTT pareigūnų galimo privačių interesų konfliktų susitikinėjant su buvusiais pareigūnais, kurie šiuo metu užsiima advokatų praktika; dėl pareiškėjos nepripažinimo pranešėja ir galimos informacijos nutekinimo iš Generalinės prokuratūros apie pateiktą pranešimą.

 

[1] https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/04/24/news/rasos-kazenienes-pedomis-pasekusi-pastabi-fntt-tyreja-pasijuto-mindoma-10090868/?fbclid=IwAR3N5lgvRBnnfmROsfyWj5xe0ejIunE8WzbBq713APiWJsT3YC0FbdZH4Uc


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close