A.Butkevičius: Panevėžyje socialdemokratai vis labo tik pylė purvą vienas ant kito

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Tarybos posėdyje LSDP pirmininkas, Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius akcentavo, kad savivaldos rinkimuose socialdemokratai laimėjo, padidindami gautų savivaldybių tarybų mandatų ir rinkėjų balsų skaičių.

LSDP yra vienintelė politinė partija Lietuvoje, kuri trečią kartą iš eilės laimėjo savivaldybių tarybų mandatų visose 60 Lietuvos savivaldybių. Tiek gautų savivaldybių tarybų mandatų skaičius, tiek gautų rinkėjų balsų skaičius nuosekliai augo kiekvienuose savivaldos rinkimuose. 2007 metais socialdemokratai gavo 302 mandatus ir 174 tūkst. balsų, 2011 metais – 328 mandatus ir 181 tūkst. balsų, 2015 metais – 359 mandatus bei 210 tūkst. rinkėjų balsų už partijos iškeltus kandidatus savivaldybių tarybų rinkimuose ir 297 tūkst. balsų už partijos iškeltus kandidatus merų rinkimuose.

Tačiau politikas tikino, kad ne visi rinkimuose stengėsi pakankamai. „Mes turime didžiulį dėmesį skirti didiesiems miestams“, – aiškino socialdemokratų vadovas, siūlydamas atlikti gilesnę rinkėjų analizę.

„Bet jeigu 2011 m. rinkimuose visoje Lietuvoje, tarp jų ir didžiuosiuose miestuose, buvo mažesnis rinkėjų skaičius… Kalbu apie Panevėžį, Kauną ir Klaipėdą. Vilniaus mieste šį kartą gavome daugiau lyginant su 2011 m. Reikalingos radikalios permainos – Kauno mieste, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Vilniaus miestas eina teisingu keliu, nors tikėjomės geresnių rezultatų ir čia“, – teigė A. Butkevičius.

Jo teigimu, Panevėžyje socialdemokratai vis labo tik pylė purvą vienas ant kito. Jis pasipiktino ir tuo, kad prieš rinkimus kai kurie socialdemokratai paliko partiją ir suformavo visuomeninius komitetus. Taip nutiko Šiauliuose, kur Valerijus Simulikas išsivedė dalį socialdemokratų ir suformavo komitetą.

A. Butkevičiaus teigimu, didžiuosiuose miestuose buvo problemų su lyderiais. Vilniaus mieste bėdų kilo dėl nevisiškai pilno kandidatų sąrašo. Politiko nuomone, jeigu sąrašą būtų sudarę tiek žmonių, kiek leidžiama pagal įstatymą, partija būtų laimėjusi dar vieną mandatą.

LSDP Rinkimų štabo vadovas ir vicepirmininkas Algirdas Sysas pabrėžė, kad, analizuojant savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatus, išryškėjo labai aiški tendencija, kad tie partijos skyriai, kurie savivaldos rinkimams pradėjo ruoštis anksčiau, tų ir rinkimų rezultatai buvo geresni.

„Savivaldos rinkimuose galėjome pasirodyti geriau ir darysime viską, kad Seimo rinkimai mums būtų tikrai sėkmingi. Didžiuosiuose miestuose socialdemokratai gavo 5,5 tūkst. balsų mažiau nei 2011 metais. Tik Vilniuje jų gauta 3,8 tūkst. daugiau. Didžiausi praradimai – Kaune, Šiauliuose , Alytuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje“,- kalbėjo A. Sysas. Pasako jo, socialdemokratai turėtų labiau pabrėžti socialinę demokratiją, daugiau dėmesio skirdami viduriniajai klasei, socialinės diferenciacijos, atskirties ir skurdo mažinimui visuomenėje.

LSDP Tarybos posėdyje buvo įvertintas partijos pasirodymas savivaldybių tarybų ir tiesioginiuose merų rinkimuose, išanalizuotos svarbiausios problemos dėl socialdemokratų nesėkmės didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: