LRS kanceliarijos nuotr.

A. Kaušpėdas: „Nepraraskime šio naujai išaugusio tokio mums visiems brangaus vienybės žiedo“

LPS iniciatyvinės grupės, LPS Seimo tarybos nario Algirdo Kaušpėdo kalba, pasakyta iškilmingame Sąjūdžio 35-mečio ir Sąjūdžio dienos minėjime:

Gerbiamas Lietuvos Respublikos Prezidente, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininke, gerbiamas Atkuriamojo Seimo Pirmininke, gerbiami Seimo nariai, svečiai, sąjūdiečiai.

Švenčiame Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio trisdešimt penktąjį gimtadienį. Ir, tiesą pasakius, yra ką švęsti – Sąjūdžio inicijuotas nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo projektas iš esmės yra labai sėkmingas!

Esame laisvi ir tai svarbiausia.

Šia proga ir prieš penkerius metus čia, Seime, teko sakyti kalbą. Tada kalbėjau apie gerų žmonių stoką. Aiškinau, kad jau turime gerų prekių, gerų paslaugų, bet kur paimti gerų žmonių?

Per šiuos penkerius metus daug kas nutiko: atlaikėme pasaulinę kovido pandemiją, įsiliepsnojo karas Ukrainoje, bet ar padaugėjo gerų žmonių? Manau, kad taip.

Iššūkių metu geri žmonės tampa matomi. O tie, kuriems trūko gerumo, gavo puikią progą tapti geresniems. Ir tapo. Kiek gerumo lietuviai parodė priimdami Ukrainos žmones, kiek išreiškė dosnumo aukodami Ukrainos gynybai. Pasirodo, bendra grėsmė žmones vienija, o bendra gerovė – deja, deja, kartais nutolina.

Štai kodėl taip nostalgiškai prisimename Sąjūdžio laikus, kokie buvome vieningi stovėdami susikabinę rankomis Baltijos kelyje. Kokie buvome geri vienas kitam.

Šiandien Rusijos agresijos ugnyje grūdinasi Ukrainos nacija. Ukrainiečiai rodo neįtikėtinus tvirtybės ir pasiaukojimo pavyzdžius. Ir mes kartu. Mes vieningi su ukrainiečiais ir mums tai patinka, nes tai mus gerina, ugdo, įtraukia į prasmingos ateities kūrybos orbitą.

Didžiuojamės ir savo kaimynais: lenkais, latviais, estais, suomiais. Matant visose šiose šalyse mus vienijančią mėlynai geltoną vėliavą aplanko neįtikėtinas solidarumo ir vienybės jausmas, labai panašus kaip Sąjūdžio laikais – mes stiprūs, mes galingi, mes nuo jūrų iki jūrų – gerų žmonių žemė.

Nepraraskime šio naujai išaugusio tokio mums visiems brangaus vienybės žiedo, ramiai ir kantriai spręskime Valstybės augimo prieštaravimų iškeltus klausimus, neįklimpkime smulkmenose.

Teįkvepia mus Ukraina būti stiprius, sąmoningus, siekiančius nuolatos tobulėti ir, esant reikalui, galinčius pasitaisyti – tapti geresniems.

Kiek tik turime galių – sutelkime dėmesį į istorinį šansą tapti pergalingos, kad ir simbolinės, tačiau moralinės, mūsų akyse atgimstančios Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės kūrėjais.

Ir pabaigai, nepamirškime, kad Laisvės paslaptis yra drąsa, o Laisvės kaina – atsakomybė.

Su švente, bičiuliai!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: