EP Plenary session – Conclusions of the European Council meeting of 24-25 June 2021

A. Kubilius: „Akivaizdu, kad Moldova ir Ukraina nusipelno šių metų pabaigoje būti pakviestos pradėti derybas dėl narystės ES“

Europos Parlamento (EP) plenarinėje sesijoje kalbėdamas dėl Moldovos narystės ES perspektyvos, EP narys Andrius Kubilius sakė, kad Moldova – tai ne tik šalis, rodanti tvirtybę imantis reformų ir kuriant sėkmingą demokratinę valstybę, tačiau ir lakmuso popierėlis Europos Sąjungai.

„Akivaizdu, kad Moldova ir Ukraina nusipelno šių metų pabaigoje būti pakviestos pradėti derybas dėl narystės ES, – sakė A. Kubilius. – Tai būtų esminis žingsnis pirmyn ir to reikia ne tik Moldovai ar Ukrainai, bet ir pačiai ES.

Pasak EP nario, šios šalys nebegali būti paliktos „pilkojoje geopolitinėje zonoje“, todėl kad toks ES pastarųjų dešimtmečių požiūris į Moldovą ir Ukrainą sukūrė pagundas Putinui pradėti karinę invaziją į Ukrainą.

Būtent todėl svarbu ne tik pradėti derybas – svarbu ir turėti ambicingą darbotvarkę pabaigti derybas per ateinančius 3-4 metus, kaip tai vyko Centrinės Europos ir Baltijos šalių atveju.

„Kad tai įvyktų, pirmiausia turime grąžinti pasitikėjimą tarp šalių kandidačių ir savo pačių tikėjimą, kad plėtra išties gali įvykti. Leidome tokiam pasitikėjimui išgaruoti Vakarų Balkanų šalių atveju. Moldova gali būti geras pavyzdys kaip susigrąžinti tikėjimą plėtra, Moldovai iki 2030-ųjų tampant ES nare be jokių pagundų siekti dalinės integracijos“, – sakė EP narys A. Kubilius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: