Asm. archyv. nuotr.

A. Kubilius: „ES būtina prisitaikyti prie pokyčių ir krizės keliamų iššūkių“

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius, Konferencijoje dėl Europos ateities vienintelis Lietuvai atstovaujantis EP narys, antradienį pasisakydamas Strasbūre vykusioje plenarinėje sesijoje dėl šios Konferencijos darbo rezultatų, teigė, kad Europos žemyną sukrėtė didžiulė geopolitinė ir saugumo krizė – Rusijos karas prieš Ukrainą. Pasak jo, tokio pobūdžio krizė rodo, kad buvome silpni savo užsienio ir saugumo politikos pajėgumuose, siekdami jos išvengti.

„Vienas  ES įkūrėjų Jean Monet sakė, kad Europa bus formuojama krizių metu ir kad ji bus visų sprendimų, priimtų krizių metu, suma. Dabar mums reikia naujų sprendimų“, – kalbėjo A. Kubilius.

Jis pasidžiaugė sėkmingomis konsultacijomis su ES piliečiais Konferencijos diskusijose, kurių metu gimė keletas labai svarbių rekomendacijų, kaip patobulinti bendrą saugumo ir gynybos politiką.

A. Kubilius taip pat priminė, kad ES kūrė ir reformavo žinomi politikos ir intelektualiniai lyderiai. Tokios lyderystės reikia ir dabar.

Parlamentaro teigimu, mūsų karta turi atsakomybę – ES būtina prisitaikyti prie pokyčių ir šios krizės keliamų iššūkių.

Tai reikalauja mūsų lyderystės. Turime atsižvelgti į piliečių reikalavimus: daugumos principas priimant sprendimus, Europos saugumo pajėgumų stiprinimas ir strateginės atsakomybės už kaimynystę prisiėmimas“, – pažymėjo A. Kubilius.

Pasak europarlamentaro, ES turi keistis tam, kad būtų pasirengusi globaliems pokyčiams ir krizėms, Sutarties keitimas yra instrumentas tokiam pokyčiui.

„Nebijokime keistis“, – kvietė politikas, pacitavęs žymaus airių-britų konservatyvaus filosofo ir politiko Edmundo Burkeo mintį: „politikos menas yra tai, kai valstybė be priemonių tam tikram pokyčiui yra be priemonių jos išsaugojimui.

Europiečiai pasiūlymus dėl ES ateities galėjo teikti internetinėje platformoje, o atsitiktiniu būdu atrinkti 800 ES gyventojai dirbo konkrečiose darbo grupėse ir pateikė savo rekomendacijas. Vėliau jas svarstė europarlamentarai, ES valstybių parlamentų, vyriausybių, jaunimo atstovai. 

Konferencijos rezultatai bus pristatyti š. m. gegužės 9 d.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: