Asm. nuotr.

A. Kubilius ir R. Juknevičienė derybose dėl ES postų ragina šalies prezidentą vadovautis ne asmeniškumais, o Lietuvos interesais

Briuselyje prasidėjusiose derybose dėl būsimų ES pozicijų Lietuva gali pretenduoti į saugumo ir užsienio politikos srities portfelius. Europos Parlamento nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė pažymi, kad saugumas, Europos Sąjungos plėtra yra pats didžiausias artimiausių penkerių metų prioritetas.

„Tik nuo to, ar Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda nustos priešintis Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrai, priklausys tai, kokios svarbos poziciją būsimoje Europos Komisijoje turės Lietuva. Mes esame stiprūs saugumo ir užsienio politikos srityje, mus gerbia ir į mūsų nuomonę įsiklauso“, – pabrėžia EP nariai.

Politikų teigimu, okeanų tema irgi svarbu, tačiau šiame laikotarpyje Lietuvai žymiai svarbiau yra saugumo ir užsienio politika. Tai, kad Estijos premjerė, vadovaujanti Estijos liberalu partijai, gali užimti Ž. Borelio vietą, yra liberalų kvota sutartuose pasidalinimuose. Ši pozicija yra svarstoma bendrame pakete – Europos liaudies partijai (EPP) tenka Europos Komisijos pirmininko pozicija, į kurią pretenduoja Ursula von der Leyen ir Europos Parlamento Pirmininko pozicija (Roberta Metsola), tad kitos dvi aukščiausios  pozicijos – socialdemokratams ir liberalams.

„Europos liaudies partija (ELP) yra ir bus dominuojanti ne tik Parlamente, bet ir Komisijoje bei Taryboje. Tai reiškia, kad Europos liaudies partijos atstovai gali pretenduoti ir į svarbius Komisarų postus. Dirbant kartu su kitais ELP atstovaujančiais komisarais, Komisijos ir Parlamento vadovais, atstovaujančiais tą pačią ELP, su daugiau nei puse EVT narių (premjerų ir Prezidentų), priklausančių tai pačiai ELP partijai, būtų galima pasiekti labai svarbių sprendimų, įtakojančių ES saugumo politiką, svarbią visai ES, Ukrainai, mūsų regionui, Lietuvai. Todėl Prezidento laikysena ne tik nebandant padėti, bet ir kaišiojant pagalius, yra labai kenkianti Lietuvos svoriui, autoritetui“, – sako A. Kubilius.

Pasak jo, užuot pasinaudojus Europos liaudies partijos neginčijama sėkme ir pergale neseniai įvykusiuose EP rinkimuose, bandoma stabdyti Lietuvos įtaką europiniuose reikaluose. Verta pastebėti, kad Latvija, Estija, Suomija, Slovakija jau yra paskelbę savo kandidatus į ES poziciją.

EP nariai ragina nesivadovauti asmeniškumais, o prioritetą teikti Lietuvos interesams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: