A. Kubilius (Asm. archyvo nuotr.)

A. Kubilius: „Rusija kaip teroristinė valstybė migracija naudojasi kaip ginklu“

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius antradienį Strasbūre vykusios plenarinės sesijos debatuose dėl Rusijos įsiveržimo į Ukrainą poveikio migracijos srautams į Europos Sąjungą, pažymėjo, kad Rusija kaip teroristinė valstybė migracija naudojosi ir naudojasi kaip ginklu.

Europarlamentaro teigimu, „nuo praėjusių metų Rusija naudojasi nelegalia žmonių iš Afrikos ir Artimųjų Rytų migracija per Baltarusiją į Lietuvą, Lenkiją, Latviją“.

„Pradėdama žiaurų ir nusikalstamą karą prieš Ukrainą, Rusija tikėjosi, jog milijonai karo pabėgėlių iš Ukrainos nebus priimti ES valstybėse, ir įsivyraus chaosas. Putinui nepavyko – europiečiai parodė savo solidarumą. Pradėjęs Ukrainos civilinės infrastruktūros bombardavimą prieš žiemą, Putinas tikisi, kad nauji milijonai ukrainiečių bus priversti palikti savo šalį“, – sakė A. Kubilius.

Pasak jo, Kremlius, pradėjęs masinę karinę mobilizaciją pačioje Rusijoje, sukūrė naują migrantų bangą – iš pačios Rusijos. Šimtais tūkstančių jie bėga į Kazachstaną, Sakartvelą, Armėniją.

„Rusai nenori gyventi savo teroristinėje valstybėje. Tai – šiandieninės Rusijos esmė. Tai – Rusijos tragedija“, –  kalbėjo EP narys.

Pasisakydamas apie tai, koks turėtų būti Europos politinis atsakas, A. Kubilius pasiūlė saugoti ES rytines sienas, taip pat priimti nuo karo bėgančius ukrainiečius.

„Pirma, turime griežtai saugoti savo rytines sienas nuo Putino ir Lukašenkos manipuliuojamų migrantų iš Afrikos ir Artimųjų Rytų. Antra, turime paskelbti, kad priimsime visus ukrainiečius, kurie bus priversti palikti savo šalį dėl Putino paskelbto karo. Trečia, turime finansiškai padėti Kazachstanui, Sakartvelui, Armėnijai, kurie priima didžiules pabėgėlių iš Rusijos minias“, –  pabrėžė EP narys.

Jo teigimu, „imdamiesi tinkamų atsargumo priemonių ir laikydamiesi savo teisės aktų prieglobsčio srityje, turime būti pasirengę priimti tuos rusus, kurie bėgs nuo Rusijos ginkluotųjų pajėgų“.

„Teroristinės valstybės žlugs, kad ir kokius ginklus, įskaitant migrantų pavertimą savo ginklais, jie bandys naudoti prieš, kad mus“, –  pasisakymą reziumavo A. Kubilius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: