Andrius Navickas. ELTA / Andrius Ufartas

A. Navickas: ministerija yra linkusi išbanyti mokytojų ištvermę

Streikuojančios pedagogų profesinės sąjungos lyderis Andrius Navickas sako, kad trečiadienį vykusiose derybose su Švietimo ministerija nebuvo rastas sutarimas nei dėl atlyginimų didinimo, nei dėl moksleivių klasėse mažinimo ir etato struktūros keitimo. Anot jo, ministerija, nepasiūlydama dar labiau didinti mokytojų darbo užmokesčio, sieks išbandyti streikuojančių pedagogų ištvermę.

„Mes analizavome, svarstėme siūlymus, bet jokio sutarimo šitoje vietoje neradome“, – po susitikimo trečiadienio vakarą žurnalistams sakė A. Navickas.

„Labai liūdna, kad ministrui apskritai nerūpi vaikai, nes, kaip matote, jie užsiėmė tokia taktika – vilkinti derybas. Ir nežinome net, ar susitiksime kitą kartą. Apie tai, kad grįžti į mokyklas – nelabai svarstoma“, – kalbėjo švietimo darbuotojų profesinės sąjungos lyderis.

Nors profesinę sąjungą tenkintų pasiūlyti kompromisai dėl daugumos iš 20 jų iškeltų reikalavimų, susitarti neketinama tol, kol ministerija nepažadės dar labiau padidinti mokytojų atlyginimų.

„Jų siūlymas dėl finansų, kuris, kaip sakoma, yra galutinis, jis apskritai nekeičia jokios situacijos. Reiškia, darbo užmokestis ir toliau nesiekia vidutinio darbo užmokesčio. Jei mes sutiktume su šiuo siūlymu, tai reiškia, kad niekur nepasistūmėtume. Tai čia tikrai yra raudona linija ir mes negalime su tuo sutikti“, – sakė A. Navickas.

„Gaila, kad ir toliau reikia streikuoti. Manau, kad tiek ministerija, tiek Vyriausybė yra linkusi išbandyti mokytojų ištvermę“, – pridūrė jis.

A. Navickas teigė, jog derantis dėl atlyginimų didinimo, profesinė sąjunga dar kartą nusileido ir pasiūlė mažesnį darbo užmokesčio kėlimą nei 46 proc. Vis dėlto, jis neatskleidė tikslaus pasiūlymo.

„Mes jiems pasakėme galutines savo ribas. Bet tikrai mes siūlėme ir dar mažesnes alternatyvas“, – teigė profsąjungos lyderis.

Jis teigė šiuo metu lauksiantis ministerijos kompromisinių pasiūlymų, tada sutiks tęsti derybas.

„Mes išdiskutavome ir jie turi pateikti siūlymą, nes mes pateikėme savo kompromisinius siūlymus. Jeigu jie pateiktų siūlymus ir jie mus tenkintų, mes svarstytume susitarimo galimybę“, – sakė A. Navickas.

„Jeigu toliau bus kartojama, kad jie neturi galimybių, ta natūralu, kad į sutarimą tai neves. Manome, kad toliau tęsis streikas“, – reziumavo jis.

Profesinės sąjungos ir ministerijos atstovai trečiadienio vakare deryboms susėdo Riešės gimnazijoje.

ELTA primena, kad toliau tęsiasi penktadienį prasidėjęs mokytojų streikas. Planuojama, kad jis tęsis bent mėnesį. Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, trečiadienį streikavo 2,2 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų, iš jų – 2 tūkst. mokytojų.

Tęsiasi ir derybos tarp ministerijos bei streikuojančios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos. Tačiau kol kas pokalbiai tarp ŠMSM ir pedadgogų nėra vaisingi.

Anksčiau ministras G. Jakštas nurodė, kad A. Navicko vadovaujamos profsąjungos atstovai pateikė tik du kompromisinius reikalavimus dėl atlyginimų mokytojams didinimo ir kontaktinių valandų mažinimo. Tačiau, pasak jo, įgyvendinti šių reikalavimų nėra įmanoma.

Tuo metu pats A. Navickas kritikuoja ministeriją, mat, ši antradienį norėjo derėtis ne dėl konkrečių reikalavimų, susijusių mokinių skaičiaus klasėse mažinimu, etatinio apmokėjimo sistemos tobulinimu ir darbo užmokesčio didinimu, bet dėl kitų pedagogų socialinių garantijų.

Irtautė Gutauskaitė (ELTA)


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: