A.Pocius: „Tie migrantai blogiau negu COVID virusas“

Lietuvos Vidaus reikalų ministerija kreipėsi į šalies savivaldybes prašydama informacijos apie pastarųjų galimybes priimti ir apgyvendinti iš Baltarusijos plūstančius migrantus, kurių nė kiek nemažėja ir atėja prie pusantro tūkstančio.

Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius sakė, kad dėl migrantų sukeltos krizės buvo sušauktas Savivaldybių asociacijos posėdis, kuriame dalyvavo ir VRM atstovai, o iš jo supratęs, kad ir tolesniam migrantų priėmimui bus orientuojamasi į pasienio savivaldybes. Be to, netikslinga skaidyti ir apgyvendinti mažomis grupelėmis po visą šalį.

„Iš mūsų nieko konkrečiai neprašė, nes kol kas visiškai neaišku dėl finansavimo, maitinimo, higienos reikalavimų užtikrinimo. Daugiausia buvo diskutuota apie Turto banko valdomą nekilnojamąjį turtą ir galimybę jį pritaikyti migrantų įkurdinimui. Prašymo neišgirdome, tačiau jei bus reikaulaujama gal ir galėsime ką nors pasiūlyti“,- sakė A.Pocius ir pridūrė, kad norint nekviestus svečius apgyvendinti, būtina sudaryti tam tikras sąlygas.

A.Pociaus žodžiais, Panevėžio rajonas galėtų pasiūlyti, pavyzdžiui, buvusias Linkaučių, Katinų ar Geležių mokyklas, tačiau prieš jas pritaikant pabėgėliams apgyvendinti būtina daug ką padaryti. Negana to, kad migrantai niekur negalėtų išeiti, teritoriją būtina apjuosti bent poros metrų aukščio tvora, pasirūpinti apsauga, skelbti maitinimo konkursą. Vicemeras konstatavo, kad migrantų negalima apgyvendinti net visus reikalavimus atitinkančiuose viešbučiuose, nes vėlgi iškils jų apsaugos problemos.

„Migrantų krizė Lietuvą vėl užklupo nepasiruošus, o tie migrantai yra blogiau nei COVID virusas“,- akcentavo A.Pocius.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos per pusdienį pagalbinti nepavyko, nes jo administratorės žodžiais, jis nuolat buvo užimtas.

Panevėžio miesto vicemeras Valdemaras Jakštas sakė, kad migrantų problema yra valstybinis reikalas ir savivaldybės negali nusišalinti nuo problemos sprendimo, bet Vyriausybė pirmiausia turi parengti ir patvirtinti išlaidų kompensavimo tvarką. V.Jakštas nepanoro plėtoti diskusijos ir pasakyti kažką ne taip, nei yra nusprendusi administracija. Jis tik pastebėjo, kad net rajonų gyventojai nepageidauja migrantų kaiminystės, todėl jų apgyvendinti Panevėžio daugiabučiuose mokyklose ar darželiuose irgi nepavyks.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: