A.Simėnas: komentarai iš facebook

Arnas Simėnas

Balandžio 21 d. savo FB paskyroje rašiau: „ Žinai, feisbuke nelaimingas, prisiminiau tokią Stasio Povilaičio dainuotą dainą rusų kalba (sovietmečiu buvo privaloma dalį programos dainuoti rusiškai).

Dainininkas pasirinko gana prasmingą tekstą. Jame lyrinis herojus pasakoja apie savo bendravimą su mergina, kuriai siūlo visa, kas, jo manymu, geriausia. Tekste buvo tokie žodžiai (bandysiu pacituoti): „… A ja govoriu – „rosa!“ – govoriu, Ona govorit – „mokro!“… Gliadi, govoriu – „luna! – govoriu – i zviozdochki slovno kroshki…“…ona govorit – „da lampa gorit, i bjutsia nad nieju moshki!.. “ ( O aš sakau – „Rasa!“ – sakau, / ji sako: „Šlapia!“ / „Žiūrėk, – sakau, – mėnuo… sakau, / ir žvaigždelės kaip trupinėliai…“ / ji sako: „Taigi lempa dega / ir skraido aplink mašalai!..“ – rus.).

Kaip supratai, feisbuke nelaimingasai, pradėjau ne dėl to, kad prisiminčiau mūsų estrados grando atliktą dainą. Tiesiog, apdainuota situacija labai panaši. Prieš tau paskaitant, kas yra pridėtame (straipsnyje – A.S.) pasakyta, pasakysiu tau savo nelinksmą prognozę. Kas būtų, jeigu atsitiktų viskas pagal plebėjų devizą „ai, bus gerai ir taip!“.

Klausyk.

1. Panevėžio pakylėjimo į aukštesnį įvaizdžio, vadinasi, ir miesto rinkodaros, lygį idėja atmetama.

2. Miestas netenka unikalios galimybės turėti modernias menui ir kultūrai kurti skirtas erdves – su parodų galerijomis, su akustiškai modernia sale, tinkančia net klasikinės muzikos koncertams, miestui reikšmingoms iškilmėms, pasaulinio garso menininko S. Eidrigevičiaus kolekcijos, atskiros salės nekomerciniam kinui ir t.t.

3. Lėšos iš išorės (ES ir valstybės) ten ir iškeliauja – į išorę, kadangi jos skirtos tik SEMC idėjai įgyvendinti. Mes liekame su „paveldiniu“ auksiniu namu.

Kas vyks toliau?

1. Dėmesio, kultūros darbuotojai: Savivaldybės kultūros biudžetui 300 tūkstančių per metus kainuojanti, nors ir gražiai epizodiškai dirbanti įstaiga, – prabanga. Logiška bus ją uždaryti, nes kelintą dešimtmetį sėdi ant pečių visoms kitoms kultūros įstaigoms. Kas – vėliau?

2. Auksinio „paveldinio“ namo privatizavimas ir…

3. Miesto centras netenka kultūrinės erdvės, užtat visi džiaugiamės nauju „LIDL‘u“, nes „Klevo MAXIMA“ priversta mažinti dešros kainas.Viskas. Sveikinsime laimėtojus. Tik – dar viena prognozė.

4. Laimėtojų vadai spruks į užnugarį (kitaip tariant – į š…) ir ginsis, kad ne jie kalti, o aplinkybės privertusios meluoti, kad griaunamas pastatas, kad griaunamas kinas, kad statomas Meno centras vienam žmogui, kad….

5. O susirūpinę seimūnai vėl pažadės rūpintis. Tik miestas liks prie eilinio plebėjų sukelto karo griuvėsių. Be artimesnės svajonės – vietoje Panevėžio turėti PANEVĖŽĮ.

Žinai, feisbuke nelaimingas, baisu pagalvoti apie tokią ateitį. Neduok Dieve, jei tie, kurie didžiulėmis pastangomis įgyvendina idėją, vieną rytą mos ranka ir nutars nebemėtyti perlų kiaulėms…“


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: