TV3 nuotr.

A. Smilgevičiūtė – apie legendinės roko operos „Jūratė ir Kastytis“ pradžią: atskleidė, kaip pagrindinis vaidmuo atiteko M. Mikutavičiui

Šio trečiadienio TV3 laida „Gero vakaro šou“ pakvies pakeliauti laiku – o tiksliau, prisiminti, kaip gimė legendinė roko opera „Jūratė ir Kastytis“. Praėjus 20 metų, roko operą nuspręsta prikelti ir vėl, pasikviečiant tuos, nuo kurių viskas ir prasidėjo – Aistę Smilgevičiūtę ir Marijoną Mikutavičių.

Lietuvius sužavėjusią operą prieš daugelį metų pastatė A. Smilgevičiūtės vyras, Rokas Radzevičius. Ją kurdamas, pagrindiniame Jūratės vaidmenyje jis visuomet regėjo Aistę. Tačiau kas Roką paskatino Kastyčio vaidmenį patikėti būtent M. Mikutavičiui?

Nors rasti bendrą kalbą su Roku nebuvo sunku, M. Mikutavičius laidoje tikins niekaip neatsimenantis, kas paskatino jį tapti operos dalimi. Čia istoriją netrukus primins Aistė: „Rokas labai stengėsi pakviesti Marijų. Rašydamas arijas, jis Marijų įsivaizdavo kaip Kastytį – jam taip buvo lengviau. O taip pat Marijus turėjo ir charizmą – ją vis dar tebeturi!“

Kad ir kokius puikius rezultatus beatneštų, tikriausiai joks kūrybinis procesas neįsivaizduojamas ir be nesusipratimų. M. Mikutavičius miuzikle tą tikins patyręs ir savo kailiu.

„Man tai yra nutikę mūšio scenoje su kardais. Choreografija buvo tobula. Bet vieną kartą aš užkulisiuose neradau kardo… Ten nebuvo nieko! Todėl aš viską vaidinau plikomis rankomis“, – juoksis tai parodydamas Marijonas.

Tačiau ne visuomet tokie netikėtumai baigiasi laimingai… Aistė prisimins, kad tuomet, kai Kastyčio vaidmuo buvo patikėtas kitam garsiam lietuvių dainininkui Vaidui Baumilai, nutiko ir kur kas baisesnė situacija.

„Tada Vladas Kovaliovas nukrito nuo scenos. Kai jis vaidino Perkūną ir nuo scenos traukėsi tolyn dainuodamas savo ariją, ten nebuvo jokios atramos, tad jis nukrito… Buvo visiškai nejuokinga – jis atsidūrė ligoninėje, jam lūžo šonkauliai. Tai buvo baisu. Gerai, kad viskas gerai baigėsi“, – pasakos žinoma dainininkė.

Tačiau net ir tuo metu, kai visą kūną draskė skausmas, dainininkas V. Kovaliovas, anot M. Mikutavičiaus, siekė padaryti viską, kad kito miuziklo metu ant scenos galėtų stoti kaip naujas.

„Žmonės, kurie darė miuziklą, man pasakojo, kad kai Vladas nukrito ir jį greitoji nuvežė į ligoninę, ten atėję gydytojai jam pasakė, kad teks kirpti rūbus, o jis vis dar tebevilkėjo sceniniais. Bet Vladas yra nuostabus žmogus – pasakė, kad negalima, nes tai yra vienintelis jo sceninis rūbas, o daugiau šitas miuziklas neturi, nedidelis biudžetas“, – atskleis M. Marijonas, o kaip istorija pasisuko po to, žiūrovai išgirs jau šio vakaro laidoje.

„Gero vakaro šou“ – trečiadieniais, 20 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: