LaisvalaikisŽiniasklaida

A. Užkalnis apie lietuvius „Mes – konkurenciniai gyvuliai, bet tokiais momentais susivienijam“

„Baltijos kelias – tai yra gražus prisiminimas, kuris buvo savo vietoje ir savu laiku. bet, mano manymu, šiais laikais žmonės neteisingai tai interpretuoja. Dažnai išgirstam sakant: kodėl mes ir dabar negalėtume būti tokie, kokie buvome Baltijos kelyje? Visi draugiški. Visi susikabinę už rankų.“, – laidoje „Baltijos kelias. Trisdešimt metų“ sako žinomas žurnalistas, publicistas Andrius Užkalnis.

                      Pasak laidos svečio, realybė yra tokia, kad žmonės tokie kaip Baltijos kelyje būna tik ekstremaliomis sąlygomis: „Šiaip mes esame kitokie. Mes esame konkurenciniai gyvuliai“. Kita vertus, šiai konkurencijai galime būti dėkingi už akivaizdų mūsų šalies progresą, teigė A. Užkalnis. Pasak vieno žymiausių maisto kritikų Lietuvoje, gastronomija yra viena iš sričių, kuriai inspiraciją milžiniškam šuoliui suteikė būtent Baltijos kelias.

                      „Mes atėjome iš skurdžios valstietiškos šiaurės šalies. Mūsų virtuvė rėmėsi mažai gendančiais maisto produktais, kurių pagrindas buvo bulvė. O dabar vien Vilniuje yra nemažiau kaip septyniasdešimt vietų, kuriose galime suvalgyti Pietryčių Azijos sriubos su kokosų pienu“, – apie didžiulį šuolį mūsų kasdienybėje, kurio, tikėtina, neįvertiname galvodami apie Baltijos kelio reikšmę, kalbėjo laidos svečias.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Žymės

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close