AB „Linas Agro Group” 2020–2021 finansinių metų pirmojo pusmečio konsoliduotos pajamos augo 50 proc.

Žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių grupės AB „Linas Agro Group“ konsoliduotos pajamos 2020-2021 finansinių metų pirmąjį pusmetį augo 50 %ir siekė siekė 475 mln. Eur. Bendrasis „Linas Agro Group“ pelnas siekė 20,0 mln. Eur ir buvo 1 % didesnis, nei ankstesniais metais.

Konsoliduotas pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) siekė 13,4 mln. Eur ir buvo 46 % didesnis nei ankstesniais metais. Veiklos pelnas buvo 5 mln. Eur arba 67 % didesnis. Pelnas prieš mokesčius augo nuo 1,7 iki 3,9 mln. Eur. Grynasis pelnas, tenkantis įmonei, didėjo nuo 1,5 iki 3,7 mln. Eur.

Grupės įmonės pardavė 1,7 mln. tonų produkcijos arba 55 % daugiau nei ankstesniais metais tuo pačiu periodu.

„Prekybos grūdais, aliejinėmis sėklomis ir žaliavomis pašarams pajamos per metus augo 73 % iki 351 mln. Eur, o veiklos pelnas siekė 0,9 mln. Eur ir buvo 55 % mažesnis. Pajamas didino didesni tradicinių produktų – tokių kaip kviečiai, rapsai ir miežiai – pardavimai, taip pat išaugusi prekyba žaliavomis pašarams. Pelningumo mažėjimui daugiausia įtakos turėjo prekybinės veiklos sezoniškumas“, – pažymėjo AB „Linas Agro Group“ Finansų direktorius Mažvydas Šileika.

Pasak jo, geras derlius turėjo didelės teigiamos įtakos prekių ir paslaugų žemdirbiams verslui, kuris generavo 83 mln. Eur arba 19 % daugiau pajamų bei 132 % didesnį veiklos pelną – 4,3 mln. Eur.

„Sėklų ir augalų priežiūros priemonių pardavimai augo atitinkamai 10 % ir 30 %, trąšų pardavimai išliko tame pačiame lygyje, o žemės ūkio technikos pardavimų apimtis padidėjo 46 %. Iš grūdų paruošimo bei fermų įrangos įrengimo projektų gauta daugiau kaip dukart daugiau pajamų nei ankstesniais metais“, – teigė M.Šileika.

Dėl palankaus praėjusio sezono žemės ūkio bendrovės užaugino 32 % daugiau augalinės produkcijos, o dėl išaugusio gamybos efektyvumo pagamino 1 % daugiau pieno nei pernai per tą patį laikotarpį. Jų pardavimo pajamos išaugo 21 % iki 20 mln. Eur, o šio verslo veiklos pelnas, įskaitant pelną, gautą pardavus žemę valdančias įmones, sudarė beveik 1,3 mln. eurų.

Pasak „Linas Agro Group“ finansų direktoriaus, labiausiai COVID-19 pandemija ir su ja siejami laisvo žmonių ir prekių judėjimo apribojimai paveikė Grupės paukštininkystės verslą.

„HORECA sektorius pagrindinėse Grupės rinkose Baltijos ir Skandinavijos šalyse finansinių metų pradžioje neatsistatė iki ankstesnio lygio, o antrą finansinių metų ketvirtį vėl buvo uždarytas beveik visose šalyse. Todėl visoje ES buvo fiksuojama paukštienos perprodukcija ir kritusios jos kainos. Tuo metu grūdų ir žaliavų pašarams kainos kilo į neįtikėtinas aukštumas. Paukštininkystės veiklos pajamos mažėjo 9 % iki 35 mln. Eur, ir verslas nebuvo pelningas. Šios veiklos spartaus atsigavimo prognozės šiais finansiniais metais – gana miglotos“, – pažymėjo M.Šileika.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: