Abiturientai ir eksternai kviečiami pasirinkti brandos egzaminus

2021–2022 m. bazine mokykla paskirta Vytauto Žemkalnio gimnazija. Prašymus teikia tik tie kandidatai (eksternai), kurie yra įgiję vidurinį išsilavinimą Lietuvoje ar užsienyje, arba užsienio šalies mokyklų vidurinio ugdymo programos baigiamosios klasės mokiniai, pageidaujantys laikyti brandos egzaminus.

Prašymai laikyti brandos egzaminus teikiami iki lapkričio 24 d., o pasirinktus brandos egzaminus turės laikyti pagrindinėje sesijoje. Eksternas gali laikyti neišlaikytus, papildomus (išskyrus menų ir technologijų) ar perlaikyti ankstesniais metais laikytus brandos egzaminus. Eksternai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus.

Eksternas, pateikęs prašymą bazinės mokyklos vadovui, sumoka 14,48 Eur už kiekvieną pasirinktą egzaminą. Pateikdamas prašymą bazinės mokyklos vadovui eksternas privalo pateikti:

1) asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, pasą arba vairuotojo pažymėjimą);

2) vidurinį išsilavinimą liudijantį dokumentą (brandos atestatą, profesinės ar aukštesniosios mokyklos diplomą);

3) kvitą, patvirtinantį pinigų įmoką už pasirinktus brandos egzaminus.

Pasibaigus prašymų teikimo laikui, bet ne vėliau kaip likus 7 darbo dienoms iki pakartotinės sesijos pradžios, prašymus eksternai teikia Kauno miesto bazinės mokyklos vadovui, pasirinktus brandos egzaminus laiko pakartotinėje sesijoje. Prašymus galima pateikti tik vieną kartą vienoje bazinių mokyklų. Reorganizuotos, likviduotos mokyklos buvę mokiniai teikia prašymus bazinėje mokykloje – Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijoje.

Asmuo, turintis mokymosi pasiekimų pažymėjimą, liudijantį tai, kad yra mokęsis vidurinio ugdymo programos baigiamojoje klasėje (buvęs mokinys), pageidaujantis šiemet laikyti brandos egzaminus, prašymą teikia mokyklos, išdavusios mokymosi pasiekimų pažymėjimą, vadovui. Kartu su prašymu būtina pateikti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir mokymosi pasiekimų pažymėjimo originalus. Šių metų abiturientai prašymą laikyti dalykų brandos egzaminus teikia savo mokyklos vadovui iki lapkričio 24 d.

Kandidatai rūpimais klausimais, susijusiais su brandos egzaminais, gali kreiptis į Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrių adresu: Laisvės a. 23, tel. (8 45) 501378 (vyr. specialistė Minolė Petronytė-Kairienė) ir į Panevėžio miesto bazinės mokyklos administraciją adresu: Smėlynės g. 29, tel. 8 640 46722 (Vytauto Žemkalnio gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Simas Greviškis).

Daugiau informacijos apie egzaminus, jų programas, tvarkaraščius galima rasti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos interneto svetainėje http://www.smm.lt.

2021–2022 m. m. brandos egzaminų tvarkaraštį rasite ČIA.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: