Adventas – susikaupimo, pasiruošimo laikotarpis

Adventas – iki kalėdinis laikotarpis, susikaupimo, pasiruošimo Kristaus atėjimo į šį pasaulį šventei –

Kalėdoms (žodis adventus  lotyniškai reiškia artėjimą, atėjimą). Prieš prasidedant Adventui,  pasibaigdavo piemenėlių darbo sezonas. Jie atsisveikindavo su savo šeimininkais ir iškeliaudavo namo pailsėti , švęsti Kalėdų.

Advento trukmė nevienoda. Jis prasideda ketvirtą sekmadienį prieš Kalėdas ir tęsiasi nuo 22 iki 27 dienų – iki Kūčių.

Pas mus įprasta Advento pradžia laikyti lapkričio 30 – ąją, Šv. Andriejaus dieną.

Krikščioniškame pasaulis jau įžengė į antrąją Advento savaitę.  Advento laikas – tai ne tik ruošimasis ateinančioms Kalėdų šventėms, bet pirmiausia vidinė dvasinė kelionė , į kurią leidžiamės , kad sustiprintume savyje Dievo troškimą, laukdami Jo atėjimo ir pasiruošdami jį priimti į savo gyvenimą. Tai tinkamas metas paklausti savęs:  Ar Dievo troškimas manyje nėra užgesęs ?  Tad mąstykime apie jo neapsakomą  gerumą meilę bei  gailestingumą.

Kaip  Dievo mylimiems vaikams, reiškia stengtis būti artimu, klausytis ir su meile apkabinti silpnesnį brolį ar seserį, kurį galbūt įbaugino šiurkštūs komentarai, tyrinėjo nedraugiškos rankos ar ignoravo kurčios ausys. Rūpintis kitu net jeigu ir nieko negalime pakeisti toje situacijoje.

„Advento kelyje Dievas trokšta aplankyti mus ir laukia mūsų „taip‘‘. Pamąstykime: kokį „taip‘‘ aš šiandien turėčiau ištarti Dievui? Pamąstykime visi, bus pravartu. Savyje išgirsime Viešpaties balsą, šio bei to prašantį , – žengti į priekį‘‘. (Popiežius Pranciškus)                                               

Vlada Čirvinskienė, Pasvalys


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: