Agnė Jurėnaitė – išskirtinė mergina atradusi save verslo pasaulyje

Mindaugas Jonušas

Septyniolikmetė vilnietė Agnė Jurėnaitė – viena iš tų jaunosios kartos atstovių, kuri žavi savo siekiais bei tikslais. Šiuo, nelengvu visiems laikotarpiu, kai, atrodo, kad iš po žiemos letargo miego tik dabar vėl atbunda gyvenimas, mergina šį laikotarpį įprasmino sėkmingai.

Aktyviai besisukanti Lietuvos moksleivių sąjungoje, aktyvi kitose srityse mergina, žengė ir į verslo projektus. Apie gyvenimo tikslus, karantino iššūkį švietimui, meilę savo kraštui ir veiklas verslo pasaulyje šiandien kalbamės su Agne Jurėnaite, kurios gyvenimo istorija nustebins kiekvieną iš jūsų. Drąsi, veržli ir komunikabili mergina atskleis savęs atradimo paslaptis.

Agne, esate veikli mergina atskleiskite, kodėl jums tai svarbu?

Mane visada traukia nauji dalykai, įdomu juos išbandyti bei juose išbandyti save. Taip pat man labai svarbu pasiimti iš aplinkos tiek kiek įmanoma ir kalbu ne tik apie žinias, bet ir apie emocijas bei kitus dalykus. Be abejo, labai svarbu ir duoti kitiems tą ką jau pati esu sukaupusi. Neapsakomas džiaugsmas užplūsta, kai supranti jog gali ,,auginti” kitą žmogų. Ir visa tai paprasčiausiai man teikia malonumą.

Kaip sukurti savo sėkmės istorija?

Na, žiūrėdama į kol kas ne itin didelę gyvenimo patirtį darau išvadą, jog du svarbiausi dalykai yra darbas bei atsakomybė. Galbūt skamba per daug paprastai, tačiau šie žodžiai tikrai yra raktas į sėkmę. Žinoma, negalima pamiršti ir žmogiškumo bei supratingumo.

Be veiklos esate vis dar moksleivė, kaip karantinas paveikė švietimą?

Iš tiesų švietimas šiuo metu susidūrė  su daugybe iššūkių ir problemų, tačiau bendromis jėgomis buvo imta jas taisyti. Aš manau, kad susidūrimas su problemomis akis į akį bei jų sprendimas realiu laiku turi didelę įtaką švietimo pažangai, nes mes jau šiuo metu išmokstame daugybę naujų dalykų ir tobulesnių mokymosi metodų. Ir manau, kad kuo toliau tuo labiau tobulėsime ir padarysime tikrai didelį šuolį.

Esate ir Lietuvos moksleivių sąjungos narė, atskleiskite kokios švietimo sistemos siekiate?

Lietuvos moksleivių sąjunga siekia sistemos, kurioje mokiniai galėtų lygiomis teisėmis su mokytojais, tėvais ir mokyklos administracijos darbuotojais išsakyti savo nuomonę ir tikrai būtų išklausomi, kurioje galėtų pasidalinti žiniomis, kalbėtis ir kartu siekti mokyklų, kurios patogios, jaukios ir artimos visiems mokyklos bendruomenės nariams.

Kaip jūsų amžiaus jaunimui atrasti savo gyvenimo kelią?

Vėlgi atsakymas labai paprastas paprasčiausiai bandyti, bandyti save įvairiose sritys. Eiti visur, kur tik yra galimybė ir tik viską išbandęs galėsi suprasti, kuri vieta tau labiausiai tiko ir patiko. Aš iš tiesų, manau, jog vienos geriausių vietų mokiniams išbandyti save ir tobulėti yra mokyklų mokinių savivaldos, Lietuvos moksleivių sąjunga, kitos moksleiviškos organizacijos bei tam tikri būreliai, kuriuose galima susipažinti su įvairiomis sritimis.

Aš, be abejo, savo ruožtu rekomenduoju Lietuvos moksleivių sąjunga, nes tai didžiausia gyvenimo mokykla ir ten esantys žmonės turi širdį.

Jūs prisidedate ir prie verslo projektų. Ar tai dar viena jūsų įgyvendinama sritis?

Tikrai taip, palyginus su kitomis tai dar gana nauja, tačiau labai įdomi. Kol kas stengiuosi šioje srityje eiti vis tolyn ir tolyn. Kas žino, gal kažkada tai bus viso mano gyvenimo veikla?

Jei kas jūsų paklaustu – kas esi? Kaip save pristatytumėte?

Visų pirma sakyčiau, jog esu žmogus, mokinė ir dukra. Nes kaip ir minėjau man labai svarbus žmogiškumas ir savišvieta. Taigi visi titulai gali ir palaukti.

Kodėl jums svarbu kurti Lietuvoje? Ar sotesnė ateitis svetur jūsų nevilioja?

Sotesnė ateitis svetur tikrai nevilioja. Aš labai myliu šią šalį. Ji yra labai graži, graži jos istorija nors ir kokia sunki bebuvo, gražūs pasiekimai, žmonės bei užsispyrimas. Juk jeigu tada nebūtų buvę žmonių, kurie paprasčiausiai buvo užsispyrę, siekė savo tikslo ir norėjo duoti savo mylimai šalis  tiek kiek gali tai nežinai kaip būtų šiandien.

Aš noriu būti tas žmogus, kuris šiandien atiduoda tiek kiek gali, kad ateities kartoms būtų geriau. Reikėtų suprasti, jog mums dabar net nereikia vargti taip kaip vargo mūsų protėviai. Tai kodėl tuo nepasididžiavus ir neišsaugojus to ką turim bei nepridėjus dalelės savęs?. Juk niekur kitur geriau nebus.

Jei būtumėte kino režisierė apie ką būtų jūsų filmas?

Labai sunku pasirinkti, nes norėtųsi pasakyti tiek daug. Bet manau jog tai būtų filmas apie kokią nors pasaulio problemą, tačiau jame įpinta ir įdomi istorija. Tam, kad žmonės tikrai susidomėtų ir apie problemą sužinotų daugiau.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: