Aistė Geronaitytė: mados pasaulis man tapo geriausia savęs atradimo versija

Dirbti modeliu – daugelio visų laikų paauglių mergaičių svajonė. Tačiau netikėtai ir neplanuotai atsidūrus ant podiumo ir priešais fotoaparatų objektyvus, ten praleisti penkis dešimtmečius – ne kiekvienam skirtas toks gyvenimo scenarijus. Modeliu dirbanti – Lietuvos Italė Aistė Geronaitytė atvira: mados pasaulis jai tapo geriausia savęs atradimo versija. Tarp Lietuvos ir Italijos gyvenanti mergina šiandien ryžosi papasakoti,  ką reiškia būti modeliu ir kokia tikroji viso to kaina. Atviras, šiltas ir jaukus interviu apie modelių veiklos užkuliusius nepaliks jūsų abejingais.  

Esate lietuvė kuri gyvena tarp Lietuvos, Italijos ir Norvegijos, kaip tai paveikė jūsų, kaip modelio veiklą?

Manau, kad gyvenimas tarp skirtingų šalių paveikė mano modelio veiklą labai teigiamai. Galiu dirbti ir bendrauti su fotografais netgi trijose šalyse, kas atneša labai daug naujų galimybių ir patirčių. Taip pat, tai suteikė galimybę pamatyti kitų šalių stilių ir madas, ir iš to pasisemti įkvėpimo modelio darbui ir savo stiliaus kūrimui. Esu susipažinusi su šių šalių kultūra, tad manau tai leidžia man laisviau dirbti ir bendrauti su fotografais, kadangi žinau ko iš manęs gali būti reikalaujama. Pavyzdžiui Norvegai dažnai vertina netūralumą ir minimalistiką, Italai-drąsą, o Lietuviai galbūt sakyčiau vertina buvimą savimi.

Kokia mada vyrauja Italijoje?

Labai įvairi. Priklauso ar miestas yra mažas ar didelis, taip pat ar jis kurortinis ar ne. Gyvenu Rimini mieste, kuris yra žinomas tarp poilsiautojų ir naktinio gyvenimo mėgėjų, tad čia galima pastebėti labia daug atviro kūno. Tačiau kitur žmonės rengiasi šiek tiek kukliau, bet Italai mėgsta išsiskirti iš kitų. Jie rinksis drąsius derinius, ryškias spalvas, netgi senyvo amžiaus žmonės apsirengs taip, kad neliktų nepastebėti. Žinau, kad dabar yra atėjusi „Kerzų” ir kaubojiškų batų mada, bet dar niekada nesu mačiusi, kad panelės vaikščiotų su tokiais batais prie +38 laipsnių karščio, dėl to manau, kad Italams svarbiausia yra atrodyti gerai, o komfortabilumas yra nustumiamas į antrą planą. Taip pat jie turi ir nerašytų taisyklių kaip pvz: jeigu nori užsidėti pėdkelnes, jos turi būti juodos arba kitaip turi eiti visai be jų.

Kodėl nusprendėte leistis į mados nuotykį?

Kai buvau 11/12 metų, lankiau modelių mokyklą, tačiau mečiau, nes buvau (ir esu) žemaūgė ir nemačiau perspektyvų. Tada dar net nebuvo populiaru būti “petite” modeliu. Tačiau dabar „nestandartiniai” modeliai yra vis labiau pastebimi. Labai džiauguosi dėl to, nes mėgstu pozuoti nuotraukoms, mėgstu atrodyti kitaip, mėgstu būti išstumiama iš savo komforto zonos.

Esu laiminga, kad galiu atstovauti  „petite” kategoriją, nes manau, kad labai daug panelių norėtų būti modeliais, bet negali, nes tiesiog yra per žemos, tačiau tai nebėra problema, o ypač M.J Mados namams, kurie ir pastebėjo mane. Aš tiesiog noriu įrodyti, kad ūgis nebėra svarbiausias kriterijus būnant modeliu, dėl to ir nusprendžiau išbandyti savo galimybes mados pasaulyje, ir manau man kol kas neblogai sekasi.

Koks tas gyvenimas tarp kelių šalių?

Įdomus. Visko būna, ir ašarų ir laimingų akimirkų. Nėra nei lengva, nei labai sunku. Tai pat tai reikalauja labai daug pasiaukojimo ir drąsos. Manau, ne kiekvienas išdrįstu išvažiuoti į kitą šalį nieko nepažinodamas ir dar net nemokėdamas kalbos, bet mane tokie iššūkiai ir veža! Kartais sunku suderinti savo norus ir galimybes, o tuo labiau kai viską tenka derinti ir prie studijų. Būna kartais, kad po kelionių labai sunku vėl įsivažiuoti į savo ritmą, bet kažkaip susitvarkau su tuo.

Pasiilgstu ir šeimos, kurios negaliu matyti taip dažnai, bet labai gera su jais pasimatyti po kelių mėnesių, tada labai pradedu vertinti buvimą su jais. Manau, kad gyvenimas tarp kelių šalių taip pat privertė pažiūrėti į viską kitaip, atsirado daugiau tolerancijos, supratimo. Man labai patinka pažinti naujas vietas, naujas kultūras, mokytis naujų kalbų, gal būt dėl to ir pasirinkau studijuoti Turizmą.

Savo modelio karjėrą labiau matote Italijoje ar Lietuvoje?

Kol kas galbūt savo modelio karjera matau labiau Lietuvoje, nes dar neturėjau tiek daug galimybių dirbti su Italų fotografais. Tačiau ateityje, manau, kad atsiras ir užsakovų Italijoje, tad labai sunku viską nuspėti, gal po kelių mėnesių pakeisiu savo nuomonę ir matysiu save dirbančią tik Italijoje.

Koks pačių Italų požiūrys į madą?

Italai vertina išskirtinumą. Jie mėgsta atrodyti kitaip, gal būt dėl to Italijoje  „butikai” labai populiarūs, nes čia galima nusipirkti vienetinius daiktus, kurių niekas kitas neturės. Didesniuose miestuose žmonės taip pat vertina dizainerių daiktus. Jie gerbia ir rodo pagarbą savo šalies dizaineriams ir didžiuojasi, kad jie yra žinomi visame pasaulyje.

Ar mada gali padėti atrasti geriausia savo gyvenimo versija?

Manau, kad taip. Mados pasaulis reikalauja labai daug kūrybiškumo ir drąsos, bet taip pat įkvepia ir atveria duris naujoms galimybėms. Fotosesijose tu gali būti bet kuo, mada tau leidžia įsikūnyti į visokiausius amplua ir net kartais pamiršti kad tu esi tu. Gal būt kai kuriems žmonėms būtent to ir reikia, kad atrastų geriausią savo gyvenimo versiją. 

Kokia jūsų kasdiena?

Meluočiau sakydama, kad turiu kažkokią nustatytą rutiną. Kiekviena diena dažniausiai būna skirtinga, ypač jeigu esu Lietuvoje ar Norvegijoje. Italijoje dažniausiai būnu tada, kai studijuoju, labai daug laiko skiriu tam, tad dažniausiai atsikeliu, susiruošiu į paskaitas, o po paskaitų arba einu į sporto sale arba atsipalaiduoju skaitydama knygą. Savaitgaliais taip pat susitinku su draugais. Italijoje, tai labai svarbu, tai dalis jų kultūros, išeiti į barą ar restoraną ir tiesiog bendrauti, tad būnant Italijoje manau būtų nuodemė sėdėti namie užsidarius. Taip pat gana dažnai einu prie jūros kol šilta, nes gyvenu tik 20 min. nuo paplūdimio.

Na, o būnant Norvegijoje labai dažnai su tėčiu einu į kalnus, tiesiog dievinu Norvegijos kraštovaizdį! Man tokia palaima sėdėti kažkur aukštai užsilipus ant skardžio ir tiesiog mėgautis vaizdais. Taip pat, būna, kad ir laisvu laiku dirbu. Esu pardavėja „Bergans of Norway” parduotuvėje, kurie specializuojasi lauko ir sporto drabužiuose, tad net ir dirbdama toli nepabėgu nuo mados. O būdama Lietuvoje, tiesiog susitinku su draugais, būnu su šeima, ilsiuosi.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: