Lietuvos naujienos - Sveikata - 2021-07-11

Ajurvedinis masažas ir jo nauda

Yra daugybė būdų, kuriais galime save palepinti. Vienas iš jų yra laiko leidimas su draugais ir artimaisiais, kitas skani vakarienė. Taip pat pasilepinti galima ir naujai įsigytais daiktais ir rūbais, o labiausiai atsipalaiduoti ir palepinti save padeda masažas.Greičiausiai visiems teko patirti masažo teikiamą naudą ir malonumą kūnui ir sielai, tačiau tikrai ne visi žino, kuo ypatingi ajurvediniai masažai. Taigi siūlome pasidomėti.

Ajurveda tai yra  penkių tūkstančių  metų senumo mokslo žinios apie sveikatą ir pilnavertišką gyvenimą, taip pat žinios, kaip išlaikyti grožį ir kovoti su ligomis. Tai ne tik mokslas apie masažą, bet ir mokslas apie sveikatos palaikymą, vaistažolių gydymą, kvėpavimo pratimus, kūno valymo metodus, spalvų, kvapų ir muzikos terapiją bei gyvenimo psichologiją. Pagal ajurvedą, sveikas, bet nelaimingas žmogus nėra visiškai sveikas. Ajurveda moko, kaip išlikti sveikam, kaip būti kupinam energijos ir laimės. Ajurvedos mokslas prasideda nuo paprasčiausio dienos režimo. Lietuvoje ši dalis yra susijusi su liaudies medicina.

Prieš masažą dažniausiai atliekamas druskos šveitimas pėdoms, bet svarbu tai, jog viskas turi būti daroma atsižvelgiant į asmens charakterį. Tai dar vienas esminis skirtumas nuo klasikinio masažo, kai dėmesys nėra toks svarbus. Po ajurvedinio masažo rekomenduojama neplauti kūno kelias valandas, nes aliejus gali išlikti veiksmingas ilgą laiką. Ajurvedos ir tradicinio masažo skirtumas yra tas, kad tai masažas, kuris ne tik palaiko ir atpalaiduoja  kūną, bet ir  protą, jausmus bei stabilizuoja emocinę būseną. Šie masažai gali subalansuoti emocijas, nuraminti protą, pašalinti toksinus ir atnaujinti ląsteles. Ajurvedinis masažas taip pat vadinamas atjauninimu ir manoma, kad jis netgi prailgina žmogaus amžių. Būtent dėl ​​šio ypatingo poveikio senovėje šie masažai buvo atliekami tik karališkosios šeimos nariams, dėl to pasirinkę šį masažą galėsite jaustis karališkai ir nepaprastai.

Ajurvedinis masažas yra labai subtilus, nes kūną liečia ne pirštai, o aliejaus srautas. Tam reikia didelių įgūdžių – aliejus turi būti pilamas iš tam tikro aukščio ir tam tikros temperatūros, priklausomai nuo žmogaus tipo, taip pat to paties aliejaus negalima naudoti antrą kartą. Ajurvedinį masažą turėtų atlikti geras ekspertas, kitaip galite gauti tik apie 10 proc. masažo naudos. Vien tik masažas, su eteriniais aliejais, be tinkamų žinių, kartais gali pakenkti. Tačiau namuose galima atlikti paprastą pėdų ar delnų masažą, nes ajurvedinis masažas reikalingas kiekvieną dieną, reikia masažuoti save mažiausiai 5 minutes. Kasdienis pėdų masažas prieš miegą padės koordinuoti ir sustiprinti visas kūno sistemas, nes pėdose yra daugiausiai žmogų valdančių taškų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: