Akcija dviratininkams „Būk saugus kelyje“

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Renata Gustaitienė ir apylinkės inspektorė Gileta Abloževičienė, siekdamos mažinti eismo įvykių, kurių metu nukenčia dviratininkai, balandžio 16 dieną surengė akciją „Būk saugus kelyje“.

Jos metu Panevėžio miesto gatvėmis dviračiais važinėjantiems gyventojams įteikti saugaus eismo lankstinukai, palinkėta saugiai tęsti kelionę, atsakingai elgtis patiems ir sudrausminti pažeidėjus.

Kalbinti dviratininkai maloniai nustebo, kad pareigūnės sustabdė priminti Saugaus eismo taisyklių. Jie baiminosi padarę pažeidimą ir iš policininkių sužinosiantys apie taikomą atsakomybę. Minėtos pareigūnės nuramino ir aiškino, kad jų tikslas – saugoti gyvybes, rūpintis žmonių saugumu ir gerove, o ne baudimas.

Apie saugumą kelyje pareigūnės pasakojo ir Panevėžio pradinės mokyklos auklėtiniams. Balandžio 17 dieną jos susitiko su 3–4 klasių mokiniais. Renata Gustaitienė priminė eismo dalyvių pareigas ir atsakomybę. Vaikai aiškinosi šių sąvokų skirtumus, pateikė pavyzdžių, analizavo galimas poelgių pasekmes, jausmus. Pareigūnės priminė, kad nelaimių galima išvengti tinkamai naudojant saugos priemones: atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes, dėvint dviratininko šalmą, segint saugos diržus.

Susitikimo pabaigoje vaikai ir pedagogai priėjo prie bendros nuomonės, kad dėl visų įvykių keliuose atsakingi patys eismo dalyviai. Mokiniai žadėjo klausyti tėvų ir mokytojų, gerbti vieni kitus, būti draugiški, augti sveiki ir rūpintis savo saugumu.

Teorines žinias iliustravo linksmas animacinis filmukas.

 
Karolina Miganovičienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: