Akcija „Knygų Kalėdos“ Panevėžio Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje

Baigėsi jau dešimtą kartą vykusi akcija „Knygų Kalėdos“, kurią pirmą kartą 2011 m. inicijavo ir toliau globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šios akcijos metu po visą Lietuvą skleidžiama žinia, kviečianti dalintis skaitymo džiaugsmu ir dovanoti knygas šalies bibliotekoms bei vaikų dienos centrams.

Gruodžio mėnesį paskelbus akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžią į šventinį šurmulį įsitraukė ir Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka. Dėl pandemijos dešimtosios „Knygų Kalėdos“ tapo kiek kitokios, tačiau dar aktualesnės, nes skaitymas tapo viena didžiausių pramogų, o renginiai – virtualūs.

Kalėdos – žiemos šventė, apipinta stebuklais, šiluma ir dovanojimo džiaugsmu. Todėl gruodžio 9 – tą dieną į „Židinio“ biblioteką pasidalinti ypatinga Kalėdų dvasia ir įžiebti eglutės atskubėjo Kalėdų senelio pasiuntinys Nykštukas (bibliotekininkė Lina Kučinskienė). Tokio svarbaus įvykio nenorėjo praleisti labai daug bibliotekos bičiulių: Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos antrokai (mokytoja Loreta Valainienė), lopšelio-darželio „Kregždutė“ auklėtiniai (auklėtoja Nijolė Markevičienė) ir lopšelio-darželio „Jūratė“ darželinukai (auklėtoja Vilija Rudžiūnienė). Nykštukas buvo įsitikinęs – vaikučių dainelės ir eilėraštukai, nors ir virtualiai, bet tikrai pažadins eglutę ir ji suspindės gražiausiomis spalvomis. Kad Kalėdų laukimas būtų dar smagesnis prie šventinių veiklų prisidėjo ir vaikų literatūros skyriaus „Žalioji pelėda“ nykštukai, kviesdami visus mažuosius bibliotekos draugus klausytis virtualių Kalėdinių istorijų skaitymų. Kalėdinių skaitymų metu „YouTube“ platformoje mažieji galėjo išgirsti Zitos Gaižauskaitės eiliuotą pasakėlę „Kalėdų bobutė“, Theodor Geisel’s Seuss istoriją „Kaip Grinčas Kalėdas vogė!“, Hilary Audus ir Joannaa Harrison pasakojimą „Sniego Senis ir Sniego šunelis“ ir žinoma net pačio Kalėdų senelio papasakotą „Pusnynų pasaką“!

Panevėžio Elenos Mezginaitės bibliotekos bendruomenė  dėkoja visiems, kurie aktyviai dalyvavo bibliotekos organizuojamuose virtualiuose Kalėdiniuose renginiuose, bei visiems prisijungusiems prie šios prasmingos, jau tradicija tapusios, knygų dovanojimo bibliotekoms, akcijos, kurios dėka galime augti, mokytis, tobulėti ir padėti atrasti knygą. „Knygų Kalėdos“ bibliotekos lentynas papildė 85 Jūsų dovanotomis knygomis! Naujais grožinės literatūros  ir vertingais šakinės literatūros kūriniais. Taip pat norime padėkoti tiems skaitytojams, kurie nuolat, be jokių akcijų, dovanoja knygas savo mylimai bibliotekai, esam jiems be galo dėkingi: Rūtai P., Nijolei R., Birutei M., Gabijai U., Stasei B., Pijui S.

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka

Miglė Nasevičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: