Akcija pradinėje mokykloje „Veiksmų savaitė be patyčių“

Patyčios gali vykti pačiose įvairiausiose vietose: ir mokyklose, ir kiemuose, ir namuose, ir visur kitur, kur vaikai susitinka ir bendrauja. Patyčių situacijoje labai svarbūs stebėtojai. Mokykla yra labai palanki terpė turėti tokią stebėtojų auditoriją.

Kovo 23-27 d. pradinėje mokykloje vyko akcija „Veiksmų savaitė be patyčių“. Jos metu buvo skatinama tolerancija, draugiškumas bei pagarba vienas kitam. Visą savaitę buvo kalbama apie patyčias bei būdus, kaip jų išvengti. Kiekvieną dieną mokykloje vykdyta vis nauja veikla. „Savaitė be patyčių“ – tai penkios dienos, penki skirtingi geri darbai. Kovo 23d.( pirmadienis ) – kino diena. Pradinės mokyklos mokinukai kino centre „Garsas“ stebėjo kino filmą „Pakeliui į mokyklą“.

Po peržiūros aptarėme, kaip dažnai pamirštame, kokie laimingi esame, kad galime lankyti mokyklą. Kiekvieną rytą tūkstančiai vaikų besivystančiose šalyse rizikuoja sveikata ir gyvybe, nes trokšta mokytis. Kartais jų kelias į mokyklą primena nenuspėjamą kliūčių ruožą. Daugumai mokinių buvo netikėta, kad štai tokia situacija yra šiuo metu besivystančiose šalyse. Visus nustebino, kokius iššūkius tenka patirti šių šalių vaikams, kurie siekia mokslo žinių. Kovo 24d. ( antradienis ) – šypsenų diena.

Nuo ankstyvo ryto visi įeinantys į pradinę mokyklą buvo apdovanoti darbeliais- šypsenėlėmis, o patys šypsojomės Tėveliams, klasės draugams, mokytojams, mokyklos darbuotojams. Visą dienos nuotaiką įamžinome piešiniuose, darbeliuose. Kovo 25d. ( trečiadienis) – pažinties su šuniuku Amsiumi diena. Šią dieną mokyklą aplankė Panevėžio apskrities VPK prevencinis automobilis ir policijos bičiulis Amsis. Mažajame automobilyje-muziejuje vaikai matė senovinį pasą, įdomių savadarbių ginklų, įvairios prevencinės informacijos.

Mokinukai noriai apžiūrinėjo automobilį ir domėjosi jame esančia informacija, kurią išsamiai perteikė Viešosios policijos skyriaus pareigūnė Renata Gustaitienė bei prevencijos poskyrio specialistės Irena Butkienė ir Toma Žilytė. Kovo 26d. ( ketvirtadienis ) – klasių valandėlių diena. Jų metu mokyklos socialinė pedagogė Lina Seferoglu kalbėjo apie patyčias, skriaudą patiriančių vaikų savijautą, nederamo elgesio pasekmes.

Buvo žiūrimas ir aptariamas filmukas apie „kitokį paukštelį“ bei „Bjaurusis ančiukas“. Kovo 27d. ( penktadienis) – didelės šypsenos lauke diena. Nuotaikinga šypsena mokyklos kieme buvo užbaigti „Savaitės be patyčių” renginiai. Šios savaitės metu mokinukams buvo priminta, pakartota, kad patiriant patyčias, jokiu būdu reikia ne tylėti, o kreiptis į tėvelius, mokytojus. Taip pat galima skambinti į Vaikų liniją telefonu 116111 bei telefonu 112.

Mokytoja Audronė Gubistienė
 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: