Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

Akcijos „Lietuva skaito“ proga – knygų skaitymai Panevėžyje

Gegužės 7 (šeštadienį) dieną minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Ta proga, Lietuvos Leidėjų asociaciją visoje Lietuvoje organizuoja akciją „Lietuva skaito!“, kuri pasieks ir Panevėžį. Būtent Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ (Kniaudiškių g. 38) 12 – 13 val. vaikų labai mėgstamas knygas „Spintos istorijos“ ir „Pasaiba“ skaitys Lietuvoje pripažinta rašytoja Danguolė Kandrotienė.

„Aplink labai daug informacinio triukšmo, chaoso, netikrumo. O skaitydamas žmogus būna vienas su savimi, todėl gali pailsėti, įsigilinti, pažinti, suprasti, pajausti ir atrasti. Ką tiksliai? Tai jau priklauso nuo knygos, kurią jis išsirinko.“ – teigia rašytoja. Pasak D.Kandrotienės knygos šiuolaikiniame pasaulyje konkuruoja su moderniomis priemonėmis pasiekiamu turiniu. Todėl menksta knygos kaip informacijos šaltinio vaidmuo. Tačiau tai, kad elektroninės knygos taip ir neišstūmė popierinių gentainių, rodo kad knyga yra klasikinė vertybė. O klasikinės vertybės nėra pavaldžios madai.

Lietuvos kūrėjai, leidėjai, bibliotekininkai, spaustuvininkai ir knygynų darbuotojai kviečia ruoštis skaitymo šventei „Lietuva skaito!“ ir gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, skaityti kartu lietuvišką knygą.

Šiais metais akcija „Lietuva skaito!“ ypatinga dėl ypač plačios renginių geografijos – skaitymai vyks net 35-iuose skirtinguose Lietuvos ir užsienio miestuose: nuo Vilniaus iki Kuršėnų, nuo Oslo iki Glazgo. Daugiau nei 60 susitikimų su autoriais, diskusijų, performansų bei kūrybinių dirbtuvių lauks įvairaus amžiaus dalyvių ir skaitytojų.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button